На Прикарпатті тривають семінари з проєктного менеджменту для територіальних громад області

У серпні стартував проєкт “Проєктна діяльність, як дієвий інструмент сталого розвитку громад Прикарпаття”. Його реалізовує громадський центр “Еталон” спільно з обласною радою. Днями в Коломиї відбувся п’ятий семінар для представників територіальних громад Коломийщини.

Ми сподіваємося, що ті, хто бере участь у цій школі, здобудуть досвід та необхідні знання, на основі яких побудують роботу для залучення коштів у свої громади. Адже не тільки шляхом ефективного використання наявних ресурсів можна формувати бюджети громад, але й шукати такі кошти через проєктну діяльність. Тим більше, що у Європейському Союзі дуже поширена практика залучення коштів на конкурсній основі“, – сказав голова обласної ради Олександр Сич.

Проєкт має на меті посилити компетенції посадовців органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області з проєктного менеджменту для залучення ресурсів та реалізації проектів для розвитку громад.

Перший етап проєкту – інформаційно-просвітницькі кампанії, до яких ми залучаємо фахівців, які у своїх громадах будуть відповідати за проєктний менеджмент. Другим етапом стане проведення онлайн-школи для підготовки спеціалістів та розширення їх знань. Третій етап вже передбачає напрацювання органами місцевого самоврядування своїх концепцій, які відповідають стратегії розвитку Івано-Франківської області. Кращі концепції будуть представлені донорам для можливого співфінансування“, – розповіла координатор проєкту Леся Аронець.

Відзначимо, що проєкт буде реалізовуватися упродовж серпня – грудня 2023 року. Загальний бюджет проєкту складає майже один мільйон гривень, з них майже 700 тисяч гривень – кошти обласного бюджету, решта – гроші громадської організації.