Олександр Сич: Музеї – це хранителі духу та інструменти збереження національної пам’яті і розбудови національних основ Української держави

Музей національно-визвольної боротьби Тернопільщини відзначив 5-річчя з дня заснування. На запрошення його керівництва на Тернопільщину завітав голова обласної ради Олександр Сич. Посадовець привітав колектив Музею з річницею створення та нагородив його ювілейною відзнакою обласної ради “130 років Євгену Коновальцю”.
“Не можна переоцінити значення і ролі музеїв. Вони – хранителі пам’яті, хранителі духу, інструменти збереження і розбудови саме національної пам’яті та розбудови національних основ власної, виміряної, виплеканої Української держави. Національна пам’ять як та жива нитка, яка єднає нас сьогоднішніх з нашими предками вчорашніми і нащадками завтрашніми. Національна пам’ять – це кров національного організму, бо як людський організм щоденно атакують різноманітні віруси, так віруси атакують національний організм. А національна пам’ять – це та основа імунітету, яка дозволяє йому боротися проти різноманітних паразитарних атак”, – сказав Олександр Сич.
Голова обласної ради також взяв участь у відкритті виставкового залу російсько-української війни. У залі зібрано різноманітні експонати, які розповідають про героїчну боротьбу українського народу проти російських окупантів: прапори бригад ЗСУ та ТрО, елементи одягу та спорядження бійців, вироби мистецтва, створені в час війни та на тему війни.