Олександр Сич прозвітував за третій рік роботи на посаді голови обласної ради

На виконання Закону України “Про статус депутатів місцевих рад” Олександр Сич прозвітував за третій рік роботи на посаді голови обласної ради на 27-ій сесії обласної ради 7 грудня 2023 року:

Позаду ще один рік роботи обласної ради восьмого демократичного скликання. Ми продовжували працювати в умовах правового режиму воєнного стану і в умовах перманентного намагання обмежувати наші повноваження та нівелювати місцеве самоврядування під прикриттям війни. Всупереч цьому обласна рада повноцінно функціонувала і виконувала свої повноваження щодо реалізації спільних інтересів громад області.

В обласній раді продовжують працювати шість депутатських фракцій, які сформувалися після виборів 25 жовтня 2020 року. Однак за звітний період достроково припинили свої повноваження Олег Гончарук та Микола Мединський. Останній склав депутатський мандат, щоби повноцінно виконувати свій обов’язок фронтового капелана. Натомість депутатські мандати отримали Мирослав Кріль та Микола Дроняк. Чотири депутати обласної ради (Сергій Федорців, Олег Понайда, Михайло Іваночко, Мирослав Кріль) беруть безпосередню участь у здійсненні заходів з національної безпеки і оборони, відсічі та стримування збройної агресії російської федерації проти України, захищаючи територіальну цілісність та суверенітет нашої держави. Ще донедавна участь у здійсненні цих заходів також брав Ігор Очкур.

За звітний період відбулося 10 сесій обласної ради, з яких 1 – позачергова та 1 – урочиста (виїзна). Під час сесійних засідань було прийнято 226 рішень, в тому числі 7 регіональних програм. Серед них, зокрема, програма забезпечення мобілізаційної підготовки та оборонної роботи в Івано-Франківській області на 2023-2027 роки, програма “Розвиток пластового руху Прикарпаття” на 2023-2027 роки, програма забезпечення енергетичної ефективності Івано-Франківської області на 2023-2027 роки та інші.

Також за відповідний період на пленарних засіданнях сесій обласної ради депутати заслухали інформації щодо виконання 13 регіональних програм, прийняли 27 рішень про внесення змін до діючих обласних програм, підтримали 18 депутатських запитів та схвалили 19 звернень до органів державної влади України вищого рівня.

З метою популяризації української національної історії та збереження спадщини Галицько-Волинської держави, яка засвідчує історичну спадкоємність державотворення сучасної України, у лютому 2023 року на двадцятій сесії обласної ради Івано-Франківська обласна рада проголосила 2023 рік в області Роком Княжого Галича, а вже у вересні в місті Галичі відбулася виїзна урочиста сесія. З метою належного відзначення вагомого внеску у дослідження та популяризацію історії давнього Галича обласна рада заснувала ювілейну медаль “Галичу-1125”. Цією відзнакою нагороджено майже шістдесят осіб, які досліджували та висвітлювали цей період української історії.

На початку жовтня цього року відбулася позачергова двадцять п’ята сесія обласної ради, на якій ухвалено звернення до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо недопущення вилучення коштів з місцевих бюджетів і виступили з ініціативою не підтримувати законопроєкт щодо внесення змін до Бюджетного кодексу України в частині вилучення з доходів місцевих бюджетів частини податку на доходи фізичних осіб від оподаткування доходів у вигляді грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, поліцейськими та особами рядового і начальницького складу, так званий “військовий ПДФО”, оскільки зазначене призведе до порушення балансу фінансових ресурсів регіону.

Низка прийнятих обласною радою рішень упродовж звітного періоду були спрямовані на зміцнення обороноздатності держави загалом і області зокрема, підтримки регіональних силових структур, батальйонів територіальної оборони, які утворилися для захисту області та держави. Вони стосувалися внесення змін до діючих обласних програм в частині збільшення видатків на мобілізаційні та інші заходи, передачі майна для українських захисників, врегулювання господарських та майнових відносин задля забезпечення стабільного функціонування економіки області.

За результатами прийнятих рішень та на виконання регіональних програм з обласного бюджету на обороноздатність було спрямовано біля 150 мільйонів гривень. Окрім грошових ресурсів на потреби ЗСУ було передано три транспортні засоби, лісоматеріали на суму 167,8 тисяч гривень, а також 1617,1 кв. м складських приміщень.

У 2023 році з нагоди Дня Героїв обласна рада вдруге провела благодійну акцію “Місцеве самоврядування Прикарпаття – Збройним Силам України”. За її результатами вдалося зібрати майже пів мільйона гривень – у формі фінансової допомоги для ЗСУ, а також шляхом придбання і передачі військового спорядження для потреб військових частин, які базуються на території Прикарпаття – на загальну суму близько 3 мільйонів гривень.

З метою відзначення представників територіальних громад Івано-Франківської області, які захищали і захищають територіальну цілісність та державний суверенітет України в умовах московсько-української війни, беруть безпосередню участь у бойових діях або у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації, перебуваючи безпосередньо в районах їх ведення та/або виконання інших бойових завдань, у тому числі посмертно, у серпні 2023 року засновано медаль обласної ради “Лицар бойового чину”. З того часу медалями нагороджено понад 1500 військовослужбовців.

В умовах правового режиму воєнного стану у минулому році було відтерміновано реалізацію проєктів-переможців XII обласного конкурсу проєктів та програм розвитку місцевого самоврядування, який відбувся ще у 2021 році. У цьому році обласна рада виконала свої зобов’язання перед громадами, які стали переможцями Конкурсу і виділила з обласного бюджету на реалізацію проєктів 22,7 мільйона гривень, що, враховуючи рівень інфляції, на чотири мільйона гривень більше, аніж було передбачено проєктами.

Підсумовуючи 2023 рік вважаю, що обласна рада системно працювала в умовах правового режиму воєнного стану, повноцінно представляла інтереси громад області та була надійним партнером обласної державної/військової адміністрації при виконанні покладених на неї законом повноважень.

Слава Україні!