Олександр Сич привітав прикарпатців з Днем Конституції України

В обласній філармонії імені Іри Маланюк відбулися урочисті заходи з нагоди Дня Конституції України. Від імені обласної ради з державним святом прикарпатців привітав її голова Олександр Сич.

В перехідних суспільствах, таких, як наше, Конституція твориться під тиском обставин. Вони дуже динамічно змінюються, тому і Конституція потребує змін. До прикладу, в Конституції досі є дозвіл на перебування російського чорноморського флоту, особливий статус російської мови. Очевидно, що ці питання потребують змін. З іншого боку, є ціла низка питань, які потрібно внести в Конституцію. У нас відбулася реформа децентралізації, однак в Конституції немає поняття територіальної громади. І коли ми говоримо про День народження нашої Держави 24 серпня, то маємо розуміти, що це день відновлення державності. Тому Конституція потребує внесення змін у Преамбулі, щоб встановити, що Українська держава має тяглість як мінімум від державних форм ХХ століття, не кажучи вже про козацьку державу Богдана Хмельницького, про державу Короля Данила Галицького. Це наша слава і наша історія – не сьогоднішня, а тисячолітня. Будьмо щасливими в Українській державі з українською Конcтитуцією“, – сказав Олександр Сич.

З нагоди державного свята Олександр Сич спільно з головою ОВА Світланою Онищук вручили державні та обласної нагороди прикарпатцям, які захищають територіальну цілісність і державний суверенітет України.