Олександр Сич взяв участь у Всеукраїнській науковій конференції, присвяченій ідеологу українського націоналізму Василю Іванишину

У Дрогобицькому державному педагогічному університеті імені Івана Франка відбулася Всеукраїнська наукова конференція “Націософія Василя Іванишина і парадигми націотворення в українській літературі та культурі”, присвячена 80-ій річниці від дня народження відомого українського мислителя, філолога, політичного і громадського діяча, ідеолога українського націоналізму, члена Проводу ОУН Василя Іванишина.

Учасників конференції привітав голова Івано-Франківської обласної ради, доктор політичних наук Олександр Сич та виступив із науковою доповіддю “Постать Василя Іванишина в контексті трансформації українського націоналізму”.

Прикарпаття, як і вся Україна, пізнали ідею і дію націософії Василя Іванишина. Він міркував категоріями державності української нації й опрацював практичні шляхи реалізації державотворчого потенціалу українського націоналізму. Це засвідчують самі назви його праць: “Нація. Державність. Націоналізм”, “Українська ідея і перспективи націоналістичного руху”, “Програма реалізації української національної ідеї у процесі державотворення”, “За державність нації” та інші“, – сказав Олександр Сич.

Науковець також додав, що на етапі становлення сучасного українського націоналізму Василь Іванишин був не просто популяризатором його форм зразка визвольно-революційного етапу розвитку й не механічним ретранслятором його ідеологічно-програмних конструкцій, але його сучасним творцем і трансформатором.