Прикарпатські депутати закликали керівників держави встановити 23 травня День Героїв

Обласна рада звернулася до Президента України та Верховної Ради України із закликом встановити в Україні державне свято – День Героїв. Відповідне рішення було прийняте на 23-й сесії обласної ради 22 серпня 2023 року.

У 1941 році Другий Великий Збір Організації Українських Націоналістів постановив щороку 23 травня відзначати День Героїв. До відновлення Україною незалежності цей День  відзначався підпільно, а вже з 1991 року традиція вшанування Героїв України стає публічною. З початку неоголошеної російсько-української війни у 2014 році та повномасштабного вторгнення московії у 2022 року відзначення Дня Героїв стало традицією вшанування пам’яті захисників та захисниць України, полеглих у ХХІ столітті“, – відзначив у своєму виступі депутат обласної ради Ігор Дебенко.

На честь минулих, сучасних та майбутніх Героїв України звертаємося до Президента України Володимира Зеленського та Верховної Ради України з пропозицією встановити в Україні державне свято – День Героїв, яке відзначати щорічно 23 травня“, – йдеться у зверненні.

Рішення “Про звернення обласної ради до Президента України та Верховної Ради України  щодо встановлення в Україні державного свята – Дня Героїв” підтримали 66 депутатів обласної ради.