Про продовження терміну дії контракту з генеральним директором комунального некомерційного підприємства «Івано-Франківський обласний перинатальний центр Івано-Франківської обласної ради» Павлушинським Юрієм Миколайовичем
УКРАЇНА
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Восьме демократичне скликання
(______________)
РІШЕННЯ
___________ м. Івано-Франківськ № ___________
Про продовження терміну дії контракту з генеральним директором комунального некомерційного підприємства «Івано-Франківський обласний перинатальний центр Івано-Франківської обласної ради» Павлушинським Юрієм Миколайовичем
Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Положення про порядок призначення на посаду та звільнення з посади керівників підприємств, установ, закладів, організацій спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, затвердженого рішенням обласної ради від 17.05.2019
№ 1135-28/2019 (зі змінами), враховуючи висновки і рекомендації постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики, беручи до уваги заяву генерального директора комунального некомерційного підприємства «Івано-Франківський обласний перинатальний центр Івано-Франківської обласної ради» Павлушинського Юрія Миколайовича від ___________ року, обласна рада
вирішила:
- Продовжити термін дії контракту від 05.03.2020 року, укладеного з генеральним директором комунального некомерційного підприємства «Івано-Франківський обласний перинатальний центр Івано-Франківської обласної ради» Павлушинським Юрієм Миколайовичем, на п’ять років.
- Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника голови обласної ради В. Гладія і постійну комісію обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики (А. Яворський).
Голова обласної ради Олександр СИЧ
ЗВІТ
про виконання умов контракту генерального директора комунального некомерційного підприємства «Івано-Франківського обласного перинатального центру Івано-Франківської обласної ради» Павлушинського Юрія Миколайовича за 2020-2024 роки (контракт від 05 березня 2020 року)
м. Івано-Франківськ
2024 рік
Рішенням Івано-Франківської обласної ради від 21.02.2020 №1413-34/2020 «Про призначення генерального директора комунального некомерційного підприємства «Івано-Франківський обласний перинатальний центр Івано-Франківської обласної ради», мене, Павлушинського Юрія Миколайовича, призначено на посаду генерального директора комунального некомерційного підприємства «Івано-Франківський обласний перинатальний центр Івано-Франківської обласної ради» (далі – КНП «ІФ ОПЦ ОР», заклад, підприємство) з укладанням контракту від 05.03.2020 р, строком на п’ять років.
У місті Івано-Франківськ в 1997 році створено обласний перинатальний центр (Розпорядження Івано-Франківської ОДА від 28.05.97 №353) на орендованих приміщеннях міського пологового будинку м. Івано-Франківська.
Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 № 280/97-ВР та рішення Івано-Франківської обласної ради (від 20.09.2019 №1235-30/2019) «Про створення комунального некомерційного підприємства «Івано-Франківський обласний перинатальний центр Івано-Франківської обласної ради» створено комунальне некомерційне підприємство «Івано-Франківський обласний перинатальний центр Івано-Франківської обласної ради» шляхом реорганізації Івано-Франківського обласного перинатального центру. КНП «ІФ ОПЦ ОР» є правонаступником усього майна, всіх прав та обов’язків Івано-Франківського обласного перинатального центру.
Відповідно до Статуту комунального некомерційного підприємства «Івано-Франківський обласний перинатальний центр Івано-Франківської обласної ради» затверджений рішенням обласної ради від 20.09.2019 р. №1235-30/2019 (далі – Статут), КНП «ІФ ОПЦ ОР» є лікувально-діагностичним закладом охорони здоров’я – комунальним унітарним некомерційним підприємством, що забезпечує в першу чергу надання третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги жінкам, дівчаткам-підліткам, вагітним з акушерською та екстрагенітальною патологією, роділлям та породіллям, новонародженим в порядку та на умовах, встановлених законодавством України та Статутом, затверджений рішенням обласної ради від 20.09.2019. № 1235-30/2019 (далі – Статут).
Згідно зі Статутом, основною метою діяльності підприємства є забезпечення медичного обслуговування населення шляхом надання медичних послуг у порядку та обсязі, встановлених законодавством. Підприємство створено для надання третинної (високоспеціалізованої) консультативно-діагностичної та лікувально-профілактичної допомоги шляхом об’єднання акушерсько-гінекологічної та неонатологічної служб.
Підприємство у своїй діяльності керується Конституцією України, Господарським та Цивільним Кодексами України, Основами законодавства України про охорону здоров’я, законами України, постановами Верховної Ради
України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, загальнообов’язковими для всіх закладів охорони здоров’я директивними документами Міністерства охорони здоров’я України, загальнообов’язковими нормативними актами інших центральних органів виконавчої влади, актами Власника, Уповноваженого органу управління та іншими нормативно-правовими актами і Статутом КНП «ІФ ОПЦ ОР».
Підприємство здійснює некомерційну господарську діяльність, організовує свою діяльність відповідно до фінансового плану, затвердженого Уповноваженим органом управління, самостійно організовує виробництво продукції (робіт, послуг) і реалізує її за цінами (тарифами), що визначаються в порядку, встановленому законодавством.
Для здійснення господарської некомерційної діяльності КНП «ІФ ОПЦ ОР» залучає і використовує матеріально-технічні, фінансові, трудові та інші види ресурсів, використання яких не заборонено законодавством. Підприємство має самостійний баланс, розрахункові, валютні та інші рахунки в установах банків, Державному казначействі України, круглу печатку зі своїм найменуванням, штампи, бланки з власними реквізитами, а також може мати товарний знак, який реєструється відповідно до законодавства.
Заклад має право укладати угоди (договори), набувати майнових та немайнових прав, нести обов’язки, бути особою, яка бере участь у справі, що розглядається в судах України, міжнародних та третейських судах.
КНП «ІФ ОПЦ ОР» самостійно визначає свою організаційну структуру, встановлює чисельність і затверджує штатний розпис, виходячи з обсягу фінансового ресурсу, отриманого на підставі укладених договорів з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державних фінансових гарантій медичного обслуговування населення.
Заклад надає медичні послуги на підставі ліцензії на медичну практику. Підприємство має право здійснювати лише ті види медичної практики, які дозволені органом ліцензування при видачі ліцензії на медичну практику.
Форми і системи оплати праці, норми праці, розцінки, тарифні ставки, схеми посадових окладів, умови запровадження та розміри надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних витрат встановлюються у колективному договорі, який схвалений Загальними зборами (конференцією) трудового колективу Комунального некомерційного підприємства «Івано-Франківський обласний перинатальний центр Івано-Франківської обласної ради, Протокол №4 від 21.09.2021 р.
Оплата праці працівникам здійснюється у першочерговому порядку. Усі інші платежі здійснюються Підприємством після виконання зобов’язань з оплати праці.
Відповідно до Контракту від 05.03.2020 р. укладеного між Заступником директора департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської обласної державної адміністрації Чемним Володимиром Зіновійовичем, який діяв на підставі Положення, рішення обласної ради від 17.05.2019 №1135-28/2019 «Про затвердження Положення про порядок призначення на посаду та звільнення з посади керівників підприємств, установ, закладів, організацій спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області», з однієї сторони, та громадянин Павлушинський Юрій Миколайович (далі – Керівник), який відповідно до рішення Івано-Франківської обласної ради від 21.02.2020 №1413-34/2020 «Про призначення генерального директора комунального некомерційного підприємства «Івано-Франківський обласний перинатальний центр Івано-Франківської обласної ради» призначено на посаду генерального директора КНП «ІФ ОПЦ ОР» строком на п’ять років, з іншої сторони, уклали цей контракт про нижченаведене.
Відповідно до розділу «Права та обов’язки», а саме пункту шість, керівник підприємства зобов’язаний:
1.Організувати належне виконання завдань, перебачених Статутом, та укладених договорів про медичне обслуговування населення.
Відповідно до зобов’язань, передбачених Статутом КНП «ІФ ОПЦ ОР», та укладених договорів про медичне обслуговування населення, на період дії контракту було виконано такі завдання:
І.Забезпечення високоспеціалізованої медичної допомоги:
- Підприємство надавало третинну (високоспеціалізовану) акушерсько-гінекологічну та неонатологічну допомогу жінкам, вагітним, новонародженим згідно з ліцензією на медичну практику та вимогами чинного законодавства. Протягом звітного періоду було проведено успішну діагностику та лікування численних складних випадків, що підтверджено відповідними медичними документами.
ІІ.Виконання договорів з НСЗУ:
- Укладені договори з Національною службою здоров’я України (НСЗУ) виконані в повному обсязі, а саме: забезпечено медичне обслуговування пацієнтів згідно з встановленими пакетами послуг. Усі медичні послуги, що надавалися пацієнтам, здійснювалися відповідно до стандартів, вимог та обсягів, визначених умовами контрактів із НСЗУ.
ІІІ.Контроль якості та дотримання стандартів:
- Відповідно до внутрішніх інструкцій та медичних протоколів, впроваджено системи моніторингу якості наданих послуг. Регулярно проводяться аудити та перевірки якості медичних послуг, що дозволяють вчасно виявляти можливі недоліки та впроваджувати корективи.
ІV.Організація трудового процесу:
Робота медичного персоналу організована таким чином, щоб забезпечити оптимальне навантаження та безперервність медичних послуг. Гнучкий підхід до планування графіків роботи дозволив ефективно розподілити обов’язки між співробітниками, зберігаючи стабільність процесів і забезпечуючи якісну медичну допомогу пацієнтам.
V.Фінансово-господарська діяльність:
Підприємство ефективно використовувало матеріально-технічні та фінансові ресурси, залучені для забезпечення діяльності. Організовано безперервне забезпечення необхідними медикаментами та обладнанням для надання медичної допомоги.
Ці заходи дозволили забезпечити стабільне функціонування підприємства та високу якість надання медичних послуг у відповідності до статутних завдань та умов укладених договорів.
2.Своєчасно вживати заходів до запобігання банкрутству підприємства у разі його неплатоспроможності.
На період дії контракту заклад не стикався з неплатоспроможністю або ознаками банкрутства. Фінансова діяльність КНП «ІФ ОПЦ ОР» здійснювалася на основі затверджених фінансових планів, які передбачали стабільний потік надходжень від договорів з Національною службою здоров’я України (НСЗУ) та інших джерел фінансування.
Завдяки своєчасному управлінню фінансами та запобіжним заходам вдалося уникнути фінансових труднощів і забезпечити стабільну діяльність підприємства.
3.Організувати надання підприємством належного, доступного, кваліфікованого медичного обслуговування.
Протягом звітного періоду підприємство забезпечувало надання якісної медичної допомоги відповідно до вимог чинного законодавства та укладених договорів з Національною службою здоров’я України (НСЗУ).
Основні заходи для забезпечення належного, доступного і кваліфікованого обслуговування включали:
І.Висококваліфікований медичний персонал:
Забезпечено постійне підвищення кваліфікації лікарів та медичних працівників через навчальні програми, семінари та тренінги. Це дозволило підтримувати високий рівень медичних знань і практичних навичок, що сприяло наданню якісної допомоги пацієнтам.
ІІ.Доступність медичних послуг:
Заклад забезпечує зручний доступ до медичних послуг завдяки онлайн-реєстрації, телефонним лініям, що дозволяє мінімізувати черги. Для маломобільних груп населення створено комфортні умови: облаштовано пандуси, ліфти та спеціальні входи, а також встановлено інформаційні покажчики для людей з обмеженими можливостями. Ці заходи гарантують доступність послуг для всіх категорій пацієнтів.
ІІІ.Сучасне обладнання та технології:
Підприємство регулярно оновлювало медичне обладнання, забезпечуючи надання сучасних діагностичних та лікувальних процедур відповідно до вимог та стандартів МОЗ України.
ІV.Контроль за якістю послуг:
Впроваджено систему контролю за якістю наданих медичних послуг, яка включає регулярний внутрішній аудит, аналіз результатів лікування та зворотний зв’язок від пацієнтів. Усі медичні послуги надавалися відповідно до затверджених медичних протоколів та стандартів, що забезпечило високий рівень надання медичної допомоги.
4.Забезпечувати раціональний добір кадрів, створювати умови для підвищення фахового і кваліфікаційного рівня працівників.
Протягом звітного періоду забезпечено раціональний підхід до добору кадрів, з урахуванням професійних навичок та досвіду. Створено умови для постійного підвищення кваліфікаційного рівня працівників через участь у тренінгах, семінарах та освітніх програмах. Планово проводяться атестації працівників, що сприяє професійному зростанню та підвищенню якості надання медичних послуг.
5.Готувати та подавати на затвердження до органу управління фінансовий план підприємства, ініціювати внесення змін до нього у разі потреби.
Щороку, складались і подавались на затверджування департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації (Уповноваженого органу управління) фінансові плани Підприємства, а також зміни до них.
6.Своєчасно подавати в установленому порядку податкову, фінансову та іншу звітність підприємства.
Підприємством забезпечено своєчасне та належне подання податкової, фінансової та іншої звітності відповідно до встановлених вимог законодавства. Всі звіти формуються та подаються у визначені терміни, що сприяє прозорості фінансової діяльності закладу.
7.Подавати органу управління фінансовий звіт в порядку, встановленому Уповноваженим органом управління.
Підприємство дотримується встановлених вимог щодо подання фінансового звіту органу управління. Всі необхідні документи підготовлені у відповідному форматі та подані в строки, визначені Уповноваженим органом управління.
8.Забезпечити належну організацію дотримання прав пацієнта під час надання підприємством медичної допомоги та здійснення медичного обслуговування, у тому числі права на лікарську таємницю.
Заклад забезпечує належну організацію дотримання прав пацієнтів під час надання медичної допомоги. Впроваджено процедури, що гарантують право пацієнтів на лікарську таємницю, а також конфіденційність їхніх персональних даних. Регулярно проводяться навчання, інформаційні збори для персоналу, спрямовані на підвищення усвідомлення важливості дотримання прав пацієнтів, що сприяє створенню сприятливого та безпечного середовища для отримання медичних послуг.
9.Забезпечити відповідність матеріально-технічної бази підприємства встановленим законодавством вимогам.
Підприємство забезпечує відповідність матеріально-технічної бази вимогам чинного законодавства шляхом суттєвої модернізації. У звітному періоді здійснено закупівлю сучасного медичного обладнання, що відповідає найновішим стандартам якості та безпеки, а також проведено поточні ремонти палат для перебування пацієнтів. Вжиті заходи суттєво підвищили ефективність медичних послуг і поліпшили умови надання медичної допомоги.
10.Забезпечувати ефективне використання і збереження закріпленого за підприємством майна
Підприємство забезпечує раціональне використання та збереження майна, що перебуває на праві оперативного управління. Систематичний контроль за станом майна дозволяє підтримувати його у належному стані та запобігати нераціональному використанню. Всі види активів, включаючи необоротні та оборотні, а також основні засоби, використовуються з максимальною ефективністю.
11.Забезпечувати належне виконання вимог законодавства у сфері публічних закупівель.
Підприємство дотримується всіх вимог законодавства у сфері публічних закупівель, що гарантує прозорість і конкуренцію під час проведення тендерних процедур. У звітному періоді були організовані закупівлі відповідно до встановлених норм, що забезпечує ефективне використання коштів. За цим процесом здійснює контроль уповноважена особа з публічних закупівель, яка має відповідну кваліфікацію та значний досвід роботи у даній сфері.
12.Забезпечувати дотримання підприємством вимог законодавства про охорону праці, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм і правил, створення належних умов праці.
На Підприємстві створено відповідні умови праці, розроблено та впроваджено інструкції, які регламентують дотримання вимог законодавства з охорони праці, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм і правил. Забезпечення безпеки на робочому місці здійснюється кваліфікованими спеціалістами, зокрема, провідним інженером з охорони праці, фахівцем з цивільного захисту та працівниками відділу інфекційного контролю.
13.Вживати заходів до своєчасної та в повному обсязі виплати заробітної плати не рідше ніж два рази на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів, та не пізніше ніж протягом семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата, та недопущення утворення заборгованості з неї.
Підприємство забезпечує своєчасну виплату заробітної плати працівникам не рідше ніж двічі на місяць, дотримуючись встановленого терміну, що не перевищує 16 календарних днів. Виплати здійснюються в межах семи днів після закінчення відповідного розрахункового періоду, що виключає можливість виникнення заборгованості.
Оплата праці працівникам здійснюється у першочерговому порядку. Усі інші платежі здійснюються Підприємством після виконання зобов’язань з оплати праці.
14.Дотримуватися гарантій оплати праці, встановлених законодавством, створити систему стимулів та мотивації персоналу.
Підприємство забезпечує дотримання законодавчих гарантій оплати праці, здійснюючи своєчасні виплати відповідно до Колективного договору та штатного розпису. Встановлено систему стимулів для працівників закладу охорони здоров’я, яка передбачає премії, доплати та надбавки за вислугу років, тривалість безперервної роботи, нічні зміни тощо. Ця система сприяє підвищенню мотивації медичних працівників та сприяє якості надання медичних послуг.
15.Забезпечувати своєчасну та в повному обсязі сплату передбачених законодавством податків, зборів та інших обов’язкових платежів.
За даними бухгалтерського обліку, статистичної і фінансової звітності Підприємства, заборгованість по сплаті передбачених законодавством податків, зборів та інших обов’язкових платежів, відсутня.
16.Забезпечувати проведення колективних переговорів, укладення колективного договору в порядку, визначеному Законом України «Про колективні договори і угоди», виконання його вимог.
Колективний договір КНП «ІФ ОПЦ ОР» схвалений Загальними зборами (конференцією) трудового колективу Комунального некомерційного підприємства «Івано-Франківський обласний перинатальний центр Івано-Франківської обласної ради, Протокол №4 від 21.09.2021 р. Усі положення колективного договору виконуються в повному обсязі, що забезпечує дотримання трудових прав і соціальних гарантій працівників.
17.Укладати трудові договори з працівниками підприємства, керуючись законодавством про працю, з урахуванням галузевих особливостей, передбачених статутом підприємства, генеральною та галузевими угодами, колективним договором.
На Підприємстві укладення трудових договорів з працівниками здійснюється відповідно до вимог законодавства про працю, з урахуванням галузевих особливостей, визначених статутом, генеральною та галузевими угодами, а також колективним договором.
18.Вживати заходів до створення у кожному структурному підрозділі і на кожному робочому місці умов праці відповідно до вимог нормативно-правових актів і нормативних документів, а також забезпечувати додержання прав працівників, гарантованих законодавством про охорону праці.
Підприємством вжито заходів для створення в кожному структурному підрозділі та на кожному робочому місці умов праці, що відповідають вимогам чинних нормативно-правових актів. Забезпечено дотримання прав працівників, гарантованих законодавством про охорону праці, шляхом впровадження відповідних процедур та контролю за їх виконанням.
19.Затверджувати наказами підприємства положення про структурні підрозділи, штатний розпис, положення про преміювання, інші положення та порядки, що мають системний характер, затверджувати посадові та робочі інструкції працівників.
Підприємство забезпечує затвердження наказами положень про структурні підрозділи, штатного розпису, положень про преміювання, а також інших системних документів. Окрім того, здійснюється затвердження посадових та робочих інструкцій працівників.
20.Призначати на посаду та звільняти з посади своїх заступників (медичного директора), головного бухгалтера закладу, керівника юридичної служби (юрисконсульта), керівника уповноваженого підрозділу (уповноваженої особи) з питань запобігання та виявлення корупції закладу в порядку, передбаченому законодавством.
Призначення та звільнення з посад заступників, зокрема медичного директора, головного бухгалтера, керівника юридичної служби (юрисконсульта), а також керівника уповноваженого підрозділу з питань запобігання та виявлення корупції здійснюється наказом генерального директора підприємства, відповідно до вимог чинного законодавства.
- Погоджувати з Уповноваженим органом управління свої відпустки, закордонні відрядження та відрядження в межах України.
Усі відпустки, закордонні відрядження та відрядження в межах України погоджуються департаментом охорони здоров’я облдержадміністрації – Уповноваженим органом управління.
22.Своєчасно і в повному обсязі виконувати нормативно-правові і розпорядчі акти Уповноваженого органу управління, видані відповідно до законодавства.
Підприємство забезпечує своєчасне та повне виконання нормативно-правових і розпорядчих актів Уповноваженого органу управління, що видаються відповідно до чинного законодавства.
23.Невідкладно інформувати Уповноважений орган управління про участь підприємства у судових процесах з фінансових та майнових питань.
Підприємством забезпечується інформування департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації в разі участі у судових процесах з фінансових та майнових питань.
24.Розглядати пропозиції спостережної ради підприємства, що надаються в межах її повноважень, та вживати заходів для усунення виявлених порушень та підвищення рівня забезпечення безпеки пацієнтів на підприємстві.
На момент подання звіту спостережна рада ще не створена на Підприємстві. Проте, після її формування, будуть розглядатися пропозиції ради в межах її повноважень, а також вживатимуться заходи для усунення виявлених порушень та підвищення рівня забезпечення безпеки пацієнтів.
Однак, Підприємством самостійно вживаються заходи для підвищення рівня забезпечення безпеки пацієнтів.
25.З урахуванням вимог законодавства, зокрема щодо інформації з обмеженим доступом, забезпечувати доступ членів спостережної ради підприємства до інформації та матеріалів, необхідних для розгляду питань, що належать до її компетенції, протягом п’яти робочих днів з дати надсилання письмового запиту голови спостережної ради підприємства на ім’я керівника підприємства.
На момент подання звіту спостережна рада ще не створена на Підприємстві.
26.Відшкодовувати збитки, завдані підприємству з його вини, згідно із законодавством.
За час моєї роботи на посаді генерального директора збитки Підприємству з моєї вини не завдано.
27.Виконувати інші завдання та обов’язки, встановлені єдиними кваліфікаційними вимогами, що встановлюються МОЗ та законодавством.
Виконую усі завдання та обов’язки, встановлені єдиними кваліфікаційними вимогами, що встановлюються МОЗ та законодавством України.
Генеральний директор Юрій ПАВЛУШИНСЬКИЙ