Стенограма пленарного засідання (14.02.2025)


С Т Е Н О Г Р А М А

ТРИДЦЯТЬ ВОСЬМОЇ СЕСІЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
ВОСЬМОГО ДЕМОКРАТИЧНОГО СКЛИКАННЯ
від 14.02.2025 р.

О.Сич. Шановні депутати! До обласної ради восьмого демократичного скликання обрано 84 депутати.

Мені дають результати письмової реєстрації, кажуть, що присутні  67 депутатів. Це означає, що ми можемо розпочинати нашу роботу. Відсутні – 17, з них: у відрядженні – 4, на лікарняному – 1, з інших поважних причин – 3, з невідомих причин 9 депутатів відсутні.

Традиційно висловлюємо побажання, що можливо вони ще доєднаються до нас.

Відповідно до пункту 11.3 статті 11 Регламенту обласної ради депутати повинні зареєструватися за допомогою електронної системи. Прошу увімкнути електронну систему, а колег-депутатів прошу зареєструватися.

В залі присутні 60 депутатів – сесія повноважна.

Відповідно до статті 46 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” та пункту 5.2. Регламенту сесію оголошую повноважною і відкритою.

(Звучить Гімн України).

(Звучить молитва).

Шановні колеги! Ми це робили традиційно на початку сесії від початку повномасштабної  московської агресії, зробимо це сьогодні. Прошу вшанувати хвилиною мовчання всіх захисників, захисниць України, всіх цивільних, старших людей, дітей, які загинули від нападу
московського агресора.

(Хвилина мовчання).

Дякую.

Продовжуємо нашу роботу. В роботі сесії обласної ради бере участь голова обласної державної адміністрації Світлана Василівна Онищук.

Традиційно в умовах режиму воєнного часу, з уваги на заходи безпеки обласне
телебачення не здійснює пряму трансляцію, однак усі бажаючі матимуть змогу переглянути перебіг нашої сесії  у записі значно пізніше, дещо пізніше.

Традиційно прошу всіх присутніх в залі не поширювати інформацію в соціальних мережах про нашу сесію, про факт проведення.

А зараз, перед тим, як формувати порядок денний, як надати слово представникам фракцій, які будуть побажання, знову ж таки традиційно кращим нашим краянам вручимо нагороди, яких вони заслужили. Тому дозвольте зараз зі Світланою Василівною це зробити.

Н.Зорій. Відповідно до наказу міністра оборони України Рустема Умєрова від
19 листопада 2024 року № 1976 відзнакою “За сприяння обороні” нагороджується Волошин Сергій Ярославович – депутат обласної ради восьмого демократичного скликання.

(Оплески в залі).

Відповідно до розпорядження Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука від 16 січня 2025 року № 33-к за вагомий особистий внесок у розбудову місцевого самоврядування, соціально-економічний розвиток держави, активну громадську діяльність, сумлінну працю та високий професіоналізм Грамотою голови Верховної Ради України нагороджується Лаврів Михайло Миколайович – голова Калуської районної ради Івано-Франківської області.

(Оплески в залі).

Відповідно до розпорядження голови обласної державної адміністрації та голови обласної ради за жертовність та зусилля, проявлені у волонтерській діяльності, організації і наданні матеріальної, фінансової та іншої допомоги Збройним Силам України, іншим військовим формуванням України для відсічі збройної агресії російської федерації, спрямованої проти суверенітету і територіальної цілісності України відзнакою Івано-Франківської обласної державної адміністрації та Івано-Франківської обласної ради – медаллю “Доблесть Прикарпаття” нагороджується Рожнов Володимир Іванович – директор благодійної організації “Благодійний Фонд “Франко-опір”, керівник проекту будівництва реабілітаційного центру для військових і сімей загиблих “Франко-ґражда”, волонтер.

(Оплески в залі).

Відповідно до розпорядження голови обласної ради за багаторічну сумлінну працю, вагомі досягнення у справі підготовки та підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування Подякою голови Івано-Франківської обласної ради нагороджується Остап’як Василь Іванович – професор кафедри публічного управління та адміністрування Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, доктор політичних наук, доцент.

(Оплески в залі).

О.Сич. Ще раз вітаю всіх нагороджених. Успіхів вам в особистому житті і на благо
української нації, Української держави.

Колеги! Одне важливе питання. Починається кампанія щорічного декларування, я прошу вашого дозволу надати декілька слів з цього приводу Людмилі Дмитрівні Головатюк, яка очолює відповідний відділ в апараті обласної ради, для того, щоб акцентувати на деяких питаннях потрібних, для того, щоб ви правильно це зробили.

Л.Головатюк. Добрий день, шановні депутати – суб’єкти декларування!

Як вже було сказано, і ви знаєте, напевно, що з 1 січня 2025 року розпочинається кампанія декларування за 2024 рік. Отже, до 31 березня 2025 року включно у депутатів місцевих рад є обов’язок подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, окрім тих депутатів, які мають правові підстави відтермінування подання таких декларацій. Це стосується військовослужбовців.

Депутати місцевих рад до суб’єктів декларування віднесені статтею 3 Закону України “Про запобігання корупції”, і тому повинні подавати декларації. Тому депутати обласної ради, які за основним місцем роботи не є суб’єктами декларування, в розділі “Місце роботи” повинні вказувати “обласна рада”, а займана посада – “депутат”. Неправильним є зазначення окремих депутатів, наголошую, посади: фізична особа-підприємець, виконувач обов’язків доцента
кафедри, водій, завідувач відділенням. Ви декларуєтесь за набуттям статусу – депутат обласної ради.

Ті депутати, які за основним місцем роботи є суб’єктами декларування, зазначають установу, де працюють, посаду, яку займають, і  через кому проставляють також статус депутата обласної ради.

Окрім цього, слід не забувати зазначати коректні дані в розділі “Ідентифікація за межами України”: зазначати дані закордонного паспорта, якщо він є, відмітку проставляти також “Наявність або відсутність (підданства) громадянства іноземної держави”. Також є окремі депутати, які ігнорують розділ 12, в якому необхідно вказувати відомості про всі банківські та інші фінансові установи, де відкриті рахунки станом на останній день звітного періоду у суб’єкта декларування або членів його сім’ї.

Також наголошую, що статтею 52, частиною першою, яка називається “Додаткові заходи фінансового контролю”, усіх суб’єктів декларування без винятку, і це положення цієї статті не поширюється виключно на кампанію декларування, є обов’язок подавати у разі відкриття суб’єктом декларування або членом його сім’ї валютного рахунку в установі банку нерезидента, – це установи, які створені за межами України та діють відповідно до законодавства тої країни, в якій вони розміщені. Відповідний суб’єкт декларування у двадцятиденний строк повинен повідомити про це НАЗК за окремою формою, яка розміщена і знаходиться в електронному кабінеті декларанта, в кабінеті реєстру декларацій.

Також дуже прошу окремої уваги голів постійних комісій обласної ради. Це стосується голови комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій, з питань комунального майна, житлово-комунального господарства, з питань промисловості, підприємництва, будівництва та дорожнього господарства, з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку гірських територій. Пам’ятаєте? Я ознайомлювала вас у 2023 році із Наказом НАЗК від 6 листопада, яким затверджено новий перелік посад з високим та підвищеним корупційним… рівнем корупційних ризиків. До цього переліку дослівно віднесено посади голів постійних комісій, утворених в обласних, районних, Київській та Севастопольській міських радах, до компетенції яких належить розгляд питань у сфері бюджету, будівництва, земельних відносин. Ви повинні не забувати про те, що з моменту отримання доходу, надбання майна або здійснення видатків на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, у 2025 році це 151 тис. 400 гривень, ви особисто у десятиденний термін подаєте повідомлення про суттєві зміни.

Окрім цього, нагадую, що за несвоєчасне подання, умисне неподання або подання завідомо недостовірних відомостей у декларації особу може бути притягнуто до дисциплінарної, адміністративної та кримінальної відповідальності.

Дякую за увагу.

О.Сич. Дякуємо, Людмило Дмитрівно.

Продовжуємо нашу роботу. Ще одна інформація.

В січні цього року ми із заступником голови обласної ради Миколою Васильовичем Палійчуком з робочим візитом відвідали Бурштин і разом з Бурштинським міським головою Василем Андрієшиним ознайомились з роботою нової модульної котельні, яку збудували наприкінці минулого року за кошти обласного бюджету. Пригадуєте, яка була соціальна напруга у зв’язку з небезпекою відсутності тепла у Бурштині внаслідок обстрілів?

Минулого року обласна рада взяла на себе зобов’язання повністю збудувати одну котельню для міста. На ці потреби з обласного бюджету ми виділили 9,6 млн гривень. Блочну модульну котельню будували впродовж трьох місяців, тобто у вкрай стиснуті терміни. У випадку відсутності теплопостачання її потужності вистачить, щоб забезпечити Бурштинський ліцей
ім. Ольги Басараб, дошкільний навчальний заклад № 2 і міську дитячу музичну школу. Ми брали на себе зобов’язання, ми зобов’язання виконали, роботи виконані якісно, котельня придатна для експлуатації.

Приступаємо до формування… ні, ще не так, не формування порядку денного. Ще у нас згідно пункту 12.1. Регламенту обласної ради після відкриття сесії перед затвердженням порядку денного відводиться до 15 хвилин для стислих (до 3 хвилин) виступів і заяв уповноважених представників депутатських фракцій з внесенням пропозицій, повідомлень без прийняття рішень по них.

Колеги, чи є бажаючі від фракцій виступити в цьому..? Є, так, в цьому пункті ведення сесії? Прошу записатись до виступів, від імені фракцій.

Дзвінчук Дмитро Іванович, будь ласка.

Д.Дзвінчук. Шановні колеги-депутати! 35 років тому на виборах до Івано-Франківської обласної ради, тоді ще Ради народних депутатів, які відбулися 4 березня 1990 року, перемогу здобули позапартійні кандидати, а комуністи вперше у власній історії опинились в опозиції.

Перша сесія проходила з 6 квітня по 15 червня 1990 року. Новообрані депутати прийняли ряд історичних важливих рішень, що відіграли значну роль у подальшому становленні
Української держави, зокрема: встановити український національний прапор на приміщенні Івано-Франківської обласної Ради народних депутатів поруч з державним прапором, на території Івано-Франківської області поруч з прапором Української РСР та гербом Української РСР вважати офіційно прийнятою національною символікою синьо-жовтий прапор як український національний прапор, тризуб – як український національний герб, а також гімн “Ще не вмерла Україна” як український національний гімн; про поновлення законних прав, реабілітацію духовенства та активістів УГКЦ, незаконно репресованих у воєнні роки; на території Івано-Франківської області встановити святкові дні, пов’язані з духовним та національним відродженням українського народу, його національними та релігійними традиціями; про дозвіл на відкриття Івано-Франківської області; обрати 15 районних та міських суддів, які заявили про готовність вийти з рядів КПУ.

Також депутати прийняли ряд рішень про призначення на керівні посади в органи влади, інші установи і організації ряд відомих особистостей, які в подальшому ефективно і сумлінно працювали і працюють на добро українського суспільства і держави, зокрема Микола Яковина, Богдан Мелінишин, Дмитро Захарук, Степан Волковецький, Ярослав Арабчук, Роман
Струтинський, Василь Гречаник, Володимир Шлемко, Богдан Томенчук, Володимир Сірецький, Володимир Стасюк, Мирослав Книгницький, Богдан Голод та інші. На жаль, ряд відомих активних депутатів обласної ради вже у засвітах, зокрема Петро Арсенич, Василь Скрипничук, Федір Ковтун, Михайло Головатий, Микола Лесюк, Володимир Машталер, Богдан Галюк, Мирослав Мельник, Ігор Коваль, Ганна Грищук, Іван Петраш, Нестор Чир, Дарія Дець.

Прошу пом’янути цих та інших депутатів обласної ради першого демократичного скликання, яких серед нас сьогодні вже… (Без мікрофона).

(Хвилина мовчання).

О.Сич. Прошу для продовження увімкнути мікрофон депутата Дзвінчука.

Д.Дзвінчук. Дякую.

О.Сич. Все? Дякую. Я думаю, що може ще завершення буде.

Гаразд, шановні колеги… Записався Кукурудз Ростислав Степанович, будь ласка.

Р.Кукурудз. Дякую. Фракція “Європейська солідарність” Івано-Франківської обласної ради засуджує політичні репресії і спроби зачистки опозиції, які набули безпрецедентного масштабу під час війни. Сьогодні Україна стоїть перед найбільшим викликом у своїй сучасній історії – боротьбою за незалежність і суверенітет. І в цей час дії влади і суспільства мають бути спрямовані на консолідацію суспільства, зміцнення обороноздатності та залучення міжнародної підтримки, а не на політичні переслідування. Прийняті рішення про запровадження санкцій проти лідера опозиції – п’ятого Президента України Петра Порошенка є порушенням демократичних принципів Конституції. Це не просто атака на одного з лідерів країни, це удар по самій демократичній Україні, яка виборює своє місце у вільному світі.

В сьогоднішніх умовах, коли українці повинні бути єдиними у боротьбі з російським агресором, відкривається внутрішній фронт боротьби проти опозиції, який підриває єдність, яка є ключовою зброєю у війні.

Світові лідери та європейські партнери наголошують на неприпустимості політичних репресій. Європейський союз та США підтримують Україну не лише як жертву агресії, але як вільну й демократичну країну. Вже є сьогодні заява найбільшої політичної сили в Європейському союзі – Європейської народної партії, яка нагадує про нагальну потребу зберегти єдність України на вирішальному етапі, а також негайно зняти санкції з лідера опозиції Петра Порошенка, який від початку вторгнення допоміг Збройним Силам України на суму понад 6,2 млрд гривень.

Ми залишаємось вірними принципам демократії, верховенства права та європейського майбутнього України, і ми переконані, що тільки в єдності ми переможемо в цій важкій боротьбі. Дякую.

О.Сич. Колеги, приступаємо до формування порядку денного сесії.

Отже, 11 лютого 2025 року відбулося засідання президії обласної ради, на якому члени президії рекомендували внести на розгляд тридцять восьмої сесії обласної ради 52 питання та питання “Різне”.

Проект порядку денного формувався з дотриманням термінів, встановлених Регламентом обласної ради та Законом України “Про доступ до публічної інформації”.

Проекти рішень проаналізовані на засіданнях постійних комісій обласної ради.

За результатами вивчення і розгляду постійними комісіями обласної ради надано відповідні висновки та рекомендації.

Принагідно інформую, що обласна державна адміністрація повідомила, що за результатами відбору претендента на посаду директора Музею мистецтв Прикарпаття дещо пізніше вона забезпечить подання відповідного проекту рішення.

Водночас ОДА поінформувала, що відповідно до пункту 1 частини 1 статті 36 Кодексу законів про працю України із займаних посад звільнено виконувача обов’язків директора
комунального некомерційного підприємства “Обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики Івано-Франківської обласної ради” Тараса Стаха та виконувача обов’язків директора комунального закладу фахової передвищої освіти “Коломийський медичний фаховий коледж ім. І. Франка” Івано-Франківської обласної ради Василя Васкула; призначено нових виконувачів обов’язків керівників цих закладів та готуються відповідні проекти рішень на розгляд чергової сесії обласної ради.

Адміністрація також листом повідомила про те, що проект рішення “Про фінансування природоохоронних заходів з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища за рахунок планових надходжень у 2025 році” буде подано у випадку надходжень екологічних платежів до обласного фонду охорони навколишнього природного середовища. Як відомо, вони надходять у вкрай мізерному обсязі.

Окрім цього, повідомляю вас про те, що обласна адміністрація не подала до обласної ради звіти голови обласної державної адміністрації щодо здійснення повноважень, делегованих обласною радою обласній державній адміністрації (за 2023 та 2024 роки).

Під час реєстрації ви також отримали інформацію про виконання діючих обласних програм та інформаційні матеріали з відповідями на звернення обласної ради.

Таким чином, шановні колеги, пропоную пропонований вам і рекомендований обласною радою проект порядку денного взяти за основу. Прошу визначатись.

За – 64, не голосували – 3: рішення прийнято.

Колеги, чи є якісь доповнення до порядку денного?

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Є. Увімкніть мікрофон депутата Кукурудза.

Р.Кукурудз. Шановний пане голово, шановні колеги-депутати! Пропоную включити
першим питанням в порядок денний інформацію Івано-Франківської обласної територіальної виборчої комісії Івано-Франківської області про реєстрацію депутата обласної ради восьмого демократичного скликання Гуменюка Олександра Зотовича.

О.Сич. Колеги, відповідна інформація від окружної виборчої комісії до нас поступила, поступила, скажемо, вже в терміни, коли ми планово не могли ставити це питання в проект порядку денного, є пропозиція голови фракції. Згідно Закону навіть на засіданні обласної ради будь-який депутат може запропонувати якийсь пункт порядку денного. От, попередньо, скажемо, проект  рішення по цьому питанню є розроблений, тому я ставлю на голосування. В разі позитивного вирішення проект рішення буде розданий вам, і це питання розглянемо першим.

Ставлю на голосування пропозицію депутата.

За – 61, не голосували – 5: рішення прийнято.

Будь ласка, роздайте проекти рішень, представники виконавчого апарату обласної ради.

Ставлю на затвердження проект порядку денного в цілому з проголосованою пропозицією. Прошу визначатись.

За – 63, не голосували – 3: рішення прийнято.

Отже, розглядається перше питання – “Про інформацію Івано-Франківської обласної територіальної виборчої комісії Івано-Франківської області про реєстрацію депутата обласної ради восьмого демократичного скликання Гуменюка Олександра Зотовича”.

Питання внесено прямо зараз на сесії обласної ради.

Проект рішення – в окремій брошурі.

Доповідає Корнійчук Анатолій Вікторович – голова Івано-Франківської обласної територіальної виборчої комісії Івано-Франківської області.

Будь ласка.

А.Корнійчук. Доброго дня всім! Отож, розглядались Івано-Франківською виборчою комісією два питання: перше, “Про дострокове припинення повноважень депутата Івано-Франківської обласної ради восьмого демократичного скликання Левковича Андрія Васильовича”. Відповідно до статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, пункту 2 частини 2 статті 5 Закону України “Про статус депутатів місцевих рад” Івано-Франківська обласна територіальна виборча комісія Івано-Франківської області постановила достроково припинити повноваження депутата Івано-Франківської обласної ради восьмого демократичного скликання Левковича Андрія Васильовича від політичної партії “Європейська Солідарність”, враховуючи рішення тридцять сьомої сесії Івано-Франківської обласної ради восьмого демократичного скликання від 20.12.2024 року. Цю постанову оприлюднити у визначений Виборчим кодексом України спосіб.

І друге питання, яке розглядалось на засіданні обласної виборчої комісії, – це “Про реєстрацію депутатом Івано-Франківської обласної ради восьмого демократичного скликання Гуменюка Олександра Зотовича”. Відповідно до статей 280, 284 Виборчого кодексу України, Закону України “Про статус депутатів місцевих рад” Івано-Франківська обласна територіальна виборча комісія Івано-Франківської області постановила визнати обраним та зареєструвати депутатом Івано-Франківської обласної ради восьмого демократичного скликання наступного за черговістю кандидата в депутати до Івано-Франківської обласної ради від політичної партії “Європейська Солідарність”. Цю постанову оприлюднити у визначений Виборчим кодексом України спосіб.

О.Сич. Колеги, чи є запитання до доповідача? Немає. Дякую. Чи є бажаючі взяти участь в обговоренні? Звичайно, тут і обговорювати немає чого. Немає. Колеги, ставлю на голосування питання за основу і в цілому. Будь ласка, визначайтесь.

За – 65, не голосували – 2: рішення прийнято.

Запрошую Олександра Зотовича отримати відповідні регалії для здійснення повноважень депутата обласної ради.

(Оплески в залі).

Продовжуємо роботу.

Розглядається питання “Про звернення обласної ради щодо захисту
військовослужбовців, місцевого самоврядування та недопущення політичних переслідувань опозиції”.

Проект рішення номер 1 – в окремій брошурі.

Доповідач: Кукурудз Ростислав Степанович – депутат обласної ради.

Будь ласка.

Р.Кукурудз. Доброго дня, шановні колеги! До вашої уваги пропонується звернення обласної ради щодо захисту військовослужбовців, місцевого самоврядування та недопущення політичних переслідувань опозиції.

Сьогодні Україна опинилася в найскладнішій ситуації з часу відновлення незалежності. Московська агресія набирає обертів, зовнішні виклики зростають. Проте всередині країни, на жаль, відбувається низка подій, які руйнують єдність українського суспільства та грають на руку ворогу. Замість об’єднання всіх сил та засобів на боротьбу з російським агресором та подолання корупції як головної внутрішньої загрози, влада зосереджує свою діяльність на призначення “винних” за ситуацію, що склалася, та перекладення відповідальності.

Першими під удар попали військові. Перманентна боротьба з децентралізацією перетворилася з банального позбавлення громад фінансових ресурсів, в тому числі у вигляді ПДФО…

Така політика не просто суперечить Конституції України, але й ставить під загрозу репутацію країни та євроінтеграцію, за яку країна бореться вже понад 11 років.

Виграє від цього суто держава-агресор та її “п’ята колона”, яка нині фактично входить до парламентської коаліції.

Зважаючи на вищенаведене, ми як представники органів місцевого самоврядування вимагаємо:

– припинити переслідування українських військових;

– зупинити відкат реформи децентралізації та повернути громадам необхідні повноваження та ресурси для їх виконання;

– припинити політичне переслідування опозиції, використання правоохоронних органів з політичною метою та вибіркове правосуддя.

Переконані, що лише єдність українців здатна захистити країну від страшного зовнішнього ворога та забезпечити її розвиток в інтересах українців. Натомість спроби узурпації влади руйнують єдність і поглиблюють кризу всередині країни.

Дякую.

О.Сич. Колеги, чи є запитання до доповідача?

Немає. Чи є бажаючі взяти участь в обговоренні?

Запишіться, будь ласка, для обговорення.

Виноградник Тарас Теофілович.

Т.Виноградник. Дякую. Мабуть, на часі дане звернення, раз представляє його така потужна фракція в нашому сесійному залі. Але я єдине, на чому хотів би звернути увагу. Не по тексту, а по тому… по процедурі. В обласній раді є комісія з питань законності, захисту прав громадян, а ми посилаємось в даному зверненні на законодавство, Конституцію, і від фракції “Європейська Солідарність” є представник в нашій комісії. Я вже це на президії казав. Чому не можна було це обговорити на комісії? Комісія може би внесла якісь правки щодо текстового звернення. Це одна позиція.

Друга, ми у зверненні вказуємо, що влада зосереджує свою діяльність… парламентська фракція “Європейської Солідарності” – це також влада. Чому я так говорю? Тому що в тексті даного звернення багато разів згадується слово “опозиція”. 5 років у сесійному залі Верховної Ради стоїть Закон “Про опозицію”, ніхто ні разу не піднімав того, за останні 4 роки, щоб його обговорити і все-таки прийняти, хоча приймали різне законодавство щодо технічного канабісу, ігрового бізнесу і тому подібне.

Наступне, на що я би хотів звернути увагу. Я би хотів, щоб тут більше було конкретизації. Якщо ми говоримо про бойових генералів, то треба було сказати, які саме генерали, яких підрозділів. Якщо ми говоримо про покращення або стану справедливості, зразу вам хочу сказати: у нас на комісії питання розглядалось про звернення військовослужбовців, які приїхали з передової, про те, що недостатньо справедливості щодо державних керівників і чиновників, щодо питань зради, що вони втікають з держави, розкрадають бюджетні кошти, і мільйони у них знаходять під подушками, диванами і матрацами. Тобто, це звернення мало би бути більш наповнене, більш насичене в цей час. Така моя думка в обговоренні.

В цілому звернення є на часі, його треба підтримувати. Дякую.

О.Сич. Мельничук Василь Іванович.

В.Мельничук – депутатська фракція “Батьківщина”. Шановна президіє, шановні депутати! Я теж погоджуюсь зі своїм колегою паном Тарасом Теофіловичем. Дійсно, дане звернення потребувало би такого більш грунтовного підходу. Я думаю, що якщо би ми його доопрацювали, воно би було, знаєте, більш таким сильнішим, коректнішим і так дальше. Але зважаючи на ту ситуацію, яку ми зараз переживаємо, що я хочу сказати? Що Україна майбутнього, як країна цивілізована, країна європейська, вона взагалі неможлива без міцного та спроможного місцевого самоврядування. І альтернативи місцевому самоврядуванню і децентралізації немає ні в умовах миру, ні в умовах війни. І це звичайно мають розуміти на всіх щаблях державної влади. В умовах російської агресії Україна вистояла завдяки Збройним Силам України та ефективним рішенням органів місцевого самоврядування. Як і на початку, так і тепер, органи місцевого самоврядування надають всіляку допомогу Збройним Силам України.

Тому, зважаючи на всі ці моменти, наша фракція, звичайно, буде підтримувати дане звернення, ми будемо голосувати “за”.

О.Сич. Мене лиш зацікавило одне: Україна майбутнього – це країна, в якій вся повнота влади буде мати партія “За майбутнє”, так?

Слухайте, у нас демократія зашкалює, коли одна партія готова віддати всю владу іншій партії!

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Колеги, більше немає бажаючих для обговорення. Немає, так?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Ставлю на голосування проект рішення за основу… Чи є пропозиції до проекту рішення? Є пропозиції?

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Будь ласка, увімкніть запис на пропозиції, для виголошення пропозицій.

Але ставлю за основу, а потім виголошення пропозицій.

Ставлю проект рішення за основу.

За – 47, проти – 3, не голосували – 18: рішення прийнято.

Прошу записатись для виголошення пропозицій.

Перцович Наталія Святославівна.

Н.Перцович. Доброго дня всім! Оскільки ми зараз спостерігаємо дуже багато… великі резонансні події відбуваються у нашій державі навколо санкцій, які були антиконституційно прийняті на днях, я хотіла внести до цього звернення, яке мій колега зачитав, ще один пункт. Його потрібно розмістити перед останнім абзацом, де йде “вибіркове правосуддя”, наступний пункт: “Припинити політичне переслідування лідера опозиції Петра Порошенка, оскільки це сприяє розколу суспільства та підриває єдність українців”.

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Колеги, ну, ви не записались, я можу ще додатково дати запис. Колеги, отже, є пропозиція, щоб додати до тексту про лідера опозиції Петра Порошенка. Прошу визначатись. Ставлю на голосування.

За – 16, проти – 2, утримався – 1, не голосували – 49: рішення не прийнято.

Чи хтось бажає ще висловитись? Бо я так голоси чую, але люди не записуються.

Олександр Левицький, будете виступати чи ні?

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Наступного разу. Та бо ви подавали знак, то я…

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Так включіть мікрофон і запитайте.

Шановні колеги! Оскільки інших пропозицій немає, бажаючих виступити немає, ставлю на голосування за основу і в цілому. Прошу визначатись.

За – 46, проти – 2, не голосували – 20: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про внесення змін до рішення обласної ради від 01.12.2020 № 7-1/2020 “Про обрання голів, заступників голів, секретарів та членів постійних комісій обласної ради” (зі змінами)”.

Проект рішення номер 2 – на окремому аркуші.

Згідно посадових повноважень, з вашого дозволу, доповідати буду я.

Отже, шановні колеги, у нас є декілька змін. Перша зміна: є пропозиція фракції “Європейська Солідарність” зробити ротацію в комісіях, зокрема з бюджетної комісії вивести депутата Кушніра, натомість замість нього пропонується депутат Кукурудз Ростислав Степанович, от. Це раз.

Друге, оскільки у нас дочасно припинив повноваження депутат Левкович Андрій
Васильович, який належав до екологічної комісії, то депутат, який набув повноважень, повинен би зайняти його місце у тій комісії. От суть змін до рішення.

Чи є запитання, колеги?

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає? Є пропозиції?

Увімкніть мікрофон депутата Кукурудза.

Р.Кукурудз. Шановний пане голово, шановні колеги, прошу доповнити проект рішення пунктом 6 такого змісту: обрати Гуменюка Олександра Зотовича членом постійної комісії
обласної ради з питань екології, раціонального природокористування та розвитку туризму.

О.Сич. Ну, я про це сказав, але насправді цього у змісті немає, що новообраний депутат так само має бути в комісії, тому я ставлю на голосування проект рішення за основу.

За – 63, не голосували – 6: рішення прийнято.

І ставлю на голосування проект рішення в цілому з врахуванням проголосованої пропозиції. Прошу голосувати.

Прошу вибачення. Це було за основу. Ставлю на голосування пропозицію депутата Кукурудза.

За – 60, не голосували – 9: рішення прийнято.

А тепер в цілому з врахуванням пропозиції.

За – 62, не голосували – 7: рішення прийнято.

Колеги, і щодо першого питання, що ми проголосували, наше звернення, обидва депутати, які виступали, наголошували, що текст потребує суттєвої правки. Я би пропонував, щоб, знаєте, я потім як голова обласної ради, підписую, а коли до центральних органів влади надходить звернення, то ніхто не цікавиться, яка фракція подавала, а це лице обласної ради. Тому я би пропонував, аби стилістично і техніко-юридично текст був опрацьований разом з автором
проекту рішення без зміни змісту. Погоджуємось? Приймаємо це?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Добре.

Переходимо до наступного питання, шановні колеги.

Розглядається питання “Про інформацію начальника Головного управління
Національної поліції в Івано-Франківській області про результати діяльності органів та підрозділів Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області за 2024 рік”.

Питання – планове.

Проект рішення номер 3 – в окремій брошурі.

Доповідач: Безпалько Сергій Вікторович – начальник Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області.

Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань захисту прав людини, законності та правопорядку, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Колеги, оскільки інформація була подана заздалегідь, комісія її опрацювала, я би пропонував перейти до запитань. Немає заперечень? Немає.

Чи є запитання до доповідача?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Чи є бажаючі взяти участь в обговоренні?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Кажуть, що дякуємо за роботу.

Шановні колеги! Ставлю проект рішення за основу і в цілому на голосування.

За – 66, не голосували – 4: рішення прийнято. Дякую.

С.Безпалько. Дякую.

О.Сич. Розглядається питання “Про інформацію виконувача обов’язків керівника Івано-Франківської обласної прокуратури про результати діяльності органів прокуратури Івано-Франківської області у 2024 році”.

Питання – планове.

Проект рішення номер 4 – в окремій брошурі.

Доповідач: Байдак Андрій Юрійович – виконувач обов’язків керівника Івано-Франківської обласної прокуратури.

Проект рішення розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань захисту прав людини, законності та правопорядку, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Колеги, аналогічно: питання поступило завчасно, було розглянуто на комісіях.

Чи є запитання до доповідача? Немає?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Чи є бажаючі взяти участь в обговоренні? Немає?

Колеги… Дякую, Андрію Юрійовичу. Колеги, я хотів би декілька слів сказати перед голосуванням, якщо немає обговорення, то я би хотів дещо обговорити.

Перш за все, дійсно, прозвучали слова подяки, і я висловлюю вдячність від імені обласної ради і Головному управлінню поліції, і обласній прокуратурі за нашу добру співпрацю. Вона є взаємною.

Хотів би… я не задавав питання обом доповідачам, тому що вони мають риторичний характер.

Я хочу порушити питання щодо того, що за поданням депутата обласної ради порушена кримінальна справа про нібито незаконне заволодіння обласною радою лісовими землями, що колись належали сільським радам, з формулюванням, що обласна рада діяла умисно, зловживаючи владою, з метою одержання неправомірної вигоди, використовуючи свої власні повноваження, всупереч інтересам служби, чим спричинено тяжкі охоронні законом наслідки громадським інтересам.

Декілька риторичних питань. Перше, чи притягнута буде до кримінальної відповідальності обласна рада, яка діяла у 2001 році, бо саме вона прийняла рішення про віднесення цих земель до обласної власності, надала їх у користування Івано-Франківському обласному
комунальному підприємству “Івано-Франківськоблагроліс”, бо ми тепер просто продовжуємо виконувати повноваження власності, а власність набула обласна рада саме тоді, у 2001 році? Отже, чи притягнуті до кримінальної відповідальності всі посадові особи і депутати того скликання? Раз.

Друге, чи притягнуто до кримінальної відповідальності Міністерство аграрної політики і Верховна Рада України, тому що на підставі виданих ними нормативно-правових актів обласна рада у 2001 році здійснила… прийняла це рішення і здійснила такий крок, що організувала Івано-Франківське КП “Івано-Франківськоблагроліс” і надала йому ці землі?

Чи притягнуті до кримінальної відповідальності всі голови і всі депутати сільських рад, які прийняли рішення дати згоду на передачу цих земель в обласну власність?

Чи будуть притягнуті до кримінальної відповідальності не тільки посадові особи теперішньої обласної ради, але й депутати обласної ради? Тому що як відомо із Закону, посадові особи рішення не приймають, приймають депутати обласної ради. І чи буде притягнутий до кримінальної відповідальності депутат, який подав це звернення, оскільки й він брав участь в голосуваннях по тих рішеннях, які він наводить у своєму зверненні? Отже, знаючи, що обласна рада незаконно володіє землями, він так само вчиняв кримінальне правопорушення.

Наступне. Я не знаю, як нам поступати, тому що нам кожного місяця поступають від обласної прокуратури подання, щоби ми доклали зусиль до збереження за власністю обласної ради тих земельних ділянок, які нібито незаконно привласнили ті чи інші сільські ради? Якщо так, то я не знаю, як поступати, бо з одного боку обласна прокуратура отримує подання, що наші дії незаконні, а з другого боку каже: охороняйте свою землю. Як охороняти те, чим ми володіємо незаконно?

Шановні колеги! Багато чого нелогічного, тому я хотів би ще одне риторичне питання. А чи органи слідства не розглядають можливість, що депутат, який подав це звернення, діяв умисно, зловживаючи владою, своїми посадовими обов’язками, з метою власної наживи, і завдав важкої шкоди охоронюваним громадським інтересам? Якщо ця нелогічність в органах слідства не буде врахована, то ми змушені будемо звернутися до Міністерства внутрішніх справ, Генеральної прокуратури України, відповідних комітетів Верховної Ради України, аби вони кваліфікували ці дії, чи немає в цих діях акту політичного переслідування і перешкоджання законній діяльності Івано-Франківської обласної ради як вищого представницького органу Прикарпаття, який діє на підставі Конституції і законів України, і зокрема виборчих повноважень по управлінню землями комунальної власності.

Прошу це взяти до уваги і до відома.

А тепер ставлю проект рішення за основу і в цілому.

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. За – 63, утрималось – нуль, не голосували – 9: рішення прийнято.

Колеги, ще раз дякуємо обласній прокуратурі і Головному управлінню Національної поліції за добру співпрацю.

Продовжуємо нашу роботу.

Розглядається питання “Про внесення змін до Регіональної цільової програми надання шефської допомоги військовим частинам Збройних Сил України, Національної гвардії України та Державної прикордонної служби України, військово-патріотичного виховання молоді на 2021-2025 роки (зі змінами)”.

Проект рішення номер 5 – в окремій брошурі.

Доповідач: Саманів Мирослава Михайлівна – завідувач сектору оборонної роботи апарату обласної державної адміністрації.

Проект рішення розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань захисту прав людини, законності та правопорядку і з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Будь ласка.

М.Саманів. Доброго дня, шановний пане голово! Доброго дня, шановні депутати! На сесію обласної ради запропоновані зміни до даної програми в частині збільшення обсягу фінансування на 10 млн гривень. Прошу підтримати дані зміни.

О.Сич. Шановні колеги! Чи є запитання до доповідачки?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Чи є бажаючі взяти участь в обговоренні, подати пропозиції до проекту рішення?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 63, не голосували – 9: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про внесення змін до Регіональної цільової програми надання шефської допомоги військовим частинам Збройних Сил України, Національної гвардії України та Державної прикордонної служби України, військово-патріотичного виховання молоді…”.

Я це вже проголосував. Наступне – “Про внесення змін до Програми забезпечення мобілізаційної підготовки та оборонної роботи в Івано-Франківській області на 2023-2027 роки (зі змінами)”.

Проект рішення номер 6 – в окремій брошурі.

Доповідач: Дмитрів Ігор Іванович – завідувач сектору мобілізаційної роботи апарату обласної державної адміністрації.

Проект рішення розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань захисту прав людини, законності та правопорядку і з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

І.Дмитрів. Шановні голови, шановні депутати! На ваш розгляд пропонується проект рішення “Про внесення змін до Програми забезпечення мобілізаційної підготовки та оборонної роботи в Івано-Франківській області на 2023-2027 роки (зі змінами)”, а саме: збільшення обсягів даної програми на 10 млн гривень для забезпечення матеріально-технічними засобами та проведення оплати послуг для Збройних Сил та інших військових формувань, дислокованих на території області.

Прошу підтримати.

О.Сич. Колеги, чи є запитання до доповідача?

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Чи є бажаючі взяти участь в обговоренні, подати пропозиції?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому. Прошу визначатись.

За – 63, не голосували – 9: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про внесення змін до рішення обласної ради від 20.12.2024 № 1074-37/2024 “Про створення комунального закладу “Ветеранський простір “Ветеран Pro” Івано-Франківської обласної ради”.

Проект рішення номер 7 – в окремій брошурі.

Доповідач: Івасишин Наталія Василівна – заступник начальника управління з питань ветеранської політики обласної державної адміністрації.

Проект рішення розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань захисту прав учасників і ветеранів АТО/ООС та їхніх сімей, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Постійна комісія з питань комунального майна та житлово-комунального господарства рекомендувала до розгляду на сесії обласної ради з врахуванням пропозиції комісії.

Пропозиція – у цій же брошурі.

Прошу.

Н.Івасишин. Доброго дня, шановна президіє, шановні депутати! Виносимо проект рішення до вашої уваги щодо внесення змін до рішення обласної ради від 20.12.2024
№ 1074-37/2024 “Про створення комунального закладу “Ветеранський простір “Ветеран Pro” Івано-Франківської обласної ради”, а саме: ми пропонуємо у назві даного комунального закладу “Ветеранський простір “Ветеран Pro” латинські символи замінити українськими літерами, оскільки при державній реєстрації його як окремої юридичної особи виникає технічна помилка.

Дякуємо, просимо…

О.Сич. Колеги, зверніть увагу: в двох наступних рішеннях аналогічна зміна.

Чи є запитання? Немає. Чи є зауваження, пропозиції? Немає.

Ставлю на голосування за основу і в цілому.

А, прошу за основу, бо є пропозиції комісії. За основу.

Н.Івасишин. Дуже дякую.

О.Сич. За – 60, проти – 1, не голосували – 13: рішення прийнято.

Пропозиція комісії стосується такої поправки: з пункту 2 проекту рішення вилучити слова “у новій редакції”.

Ставлю на голосування пропозицію комісії.

За – 62, не голосували – 12: рішення прийнято.

І ставлю на голосування проект рішення в цілому з врахуванням проголосованої пропозиції.

За – 63, не голосували – 11: рішення прийнято.

Наступне питання – “Про внесення змін до рішення обласної ради від 20.12.2024
№ 1075-37/2024 “Про призначення на посаду директора комунального закладу
“Ветеранський простір “Ветеран Pro” Івано-Франківської обласної ради”.

Проект рішення номер 8 – на окремому аркуші.

Доповідач – той же: Івасишин Наталія Василівна – заступник начальника управління з питань ветеранської політики обласної державної адміністрації.

Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань захисту прав учасників і ветеранів АТО/ООС та їхніх сімей, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Будь ласка. Колеги, щоб не доповідала доповідачка, для економії часу: та сама новація.

Чи є запитання?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Зауваження, пропозиції?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 65, не голосували – 9: рішення прийнято.

Наступне питання – “Про внесення змін до рішення обласної ради від 20.12.2024 № 1076-37/2024 “Про затвердження Програми підтримки діяльності комунального закладу “Ветеранський простір “Ветеран Pro” Івано-Франківської обласної ради на 2025-2026 роки”.

Проект рішення номер 9 – на окремому аркуші.

Доповідач – той самий: Івасишин Наталія Василівна – заступник начальника управління з питань ветеранської політики обласної адміністрації.

Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань захисту прав учасників і ветеранів АТО/ООС та їхніх сімей, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Аналогічна пропозиція.

Чи є запитання?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Чи є пропозиції до проекту рішення?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 63, не голосували – 11: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про виконання регіональної цільової програми забезпечення діяльності комунального підприємства Івано-Франківської обласної ради “Централізована закупівельна організація Івано-Франківської обласної ради” на 2020-2024 роки”.

Питання – планове.

Проект рішення номер 10 – в окремій брошурі.

Доповідач: Юркевич Володимир Михайлович – виконувач обов’язків директора комунального підприємства Івано-Франківської обласної ради “Централізована закупівельна організація Івано-Франківської обласної ради”.

Проект рішення розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Колеги, програма розглядалась, подана завчасно на наглядовій раді, на комісіях.

Чи є запитання до доповідача?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Запишіться для запитань. А, це виконання програми. Прошу вибачення, про виконання.

Королик Михайло Михайлович.

М.Королик – депутатська фракція Всеукраїнського об’єднання “Свобода”. Доброго дня! У мене не запитання, у мене до вас є прохання, щоб ви в наступному році, коли будете доповідати, мали можливості нам показати більш професійну роботу. Для цього пропоную, аби тісніше співпрацювали з нашими всіма закладами, які є в області, від соціального характеру до спортивного, освітнього, а також щоби проїхали всіх голів органів місцевого самоврядування для того, щоби налагодити співпрацю. Бо коли ви їм пишете листи, що готові надавали допомогу, то це, можливо, не так ефектно і ефективно працює, як тоді, коли ви поїдете машиною, з людьми поспілкуєтесь, адже я вважаю, що наша закупівельна організація є надзвичайно потрібна. І сьогодні я бачу в нашій державі, а ви можете нас більше про це проінформувати, надзвичайно сильно піднімається питання закупівельних питань на рівні навіть держави. Тому, будь ласка, якщо можна, прокоментуйте, будь ласка, які ваші плани, і що будете робити.

В.Юркевич. Звичайно, у планах є об’їхати ОТГ і познайомитись, звичайно, співпрацювати з нашими органами місцевого самоврядування.

О.Сич. Ви знаєте, я підтримую те, що сказав Михайло Королик. Якби ви почали закуповувати ліки, харчування для лікарень, ангіографи, КТ-апарати, харчування і ліки для всіх інтернатів, ви би не потребували ніякої підтримки обласної ради, тому добийтесь від наших керівників комунальних закладів, щоб вони вам надали право це закуповувати, і ви будете “в маслі плавати”.

Карп Галина Василівна.

Г.Карп – депутатська фракція політичної партії “Всеукраїнське об’єднання “Платформа Громад”. У мене два запитання. Назвіть, будь ласка, штатну чисельність працівників вашої установи. Це перше питання.

Друге питання. Написано в довідці, що ви провели 122 процедури, загально очікувана
вартість 121 млн гривень. Назвіть, будь ласка, найбільший обсяг тендеру, який ви провели, суми. Дякую.

В.Юркевич. Загальна штатна чисельність працівників складає всього 5 чоловік. Це три уповноважені особи, керівник і бухгалтер. Найбільша закупівля складає… це послуги… надання послуг їдалень, це 13 млн гривень.

О.Сич. Колеги. Запитання завершились.

Хто бажає взяти участь в обговоренні? Немає? Є. Запишіться для обговорення.

Слободян Любомир Ярославович.

Л.Слободян – депутатська фракція “Батьківщина”. Шановні голови, шановна президіє, шановні колеги-депутати! У нас на останньому… на одному з останніх засідань сесії голосували за протокольне доручення про співпрацю наших комунальних закладів з нашим комунальним підприємством. Окрім того, практично на цих засіданнях наших депутатських комісій також розглядалось питання щодо співпраці наших комунальних закладів з нашим комунальним спеціалізованим підприємством.

Хочу наголосити, що було прийнято таке протокольне доручення про проведення круглого столу – навчання між представниками, які відповідають за тендерні закупівлі, та представниками нашого комунального підприємства на базі центру, яке відбудеться 27 лютого о 10 год. Такі листи були направлені, і прошу керівників департаментів повідомити своїх підлеглих, прийняти участь і виконувати протокольні доручення. Дякую.

О.Сич. Будемо вважати таке навчання результативним і успішним в тому разі, якщо наша організація почне здійснювати ті закупівлі, які я перед цим сказав, а ми не потребуватимемо виділяти кошти на створення. Бо якщо після такого навчання все залишиться на своїх місцях, то виясниться, що не було потреби імітувати щось.

Колеги, немає більше бажаючих виступати, ставлю на голосування за основу і в цілому проект рішення. Будь ласка.

За – 64, не голосували – 10: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про регіональну цільову програму забезпечення діяльності комунального підприємства Івано-Франківської обласної ради “Централізована закупівельна організація Івано-Франківської обласної ради” на 2025-2026 роки”.

Проект рішення номер 11 – в окремій брошурі.

Доповідач: Юркевич Володимир Михайлович – виконувач обов’язків директора комунального підприємства Івано-Франківської обласної ради “Централізована закупівельна організація Івано-Франківської обласної ради”.

Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Колеги, чи є запитання до доповідача по цьому питанню? Немає. Дякую.

Чи є бажаючі взяти участь в обговоренні?

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому. Прошу визначатись.

За – 63, не голосували – 11: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про внесення змін до обласного бюджету на 2024 рік”.

Проект рішення номер 12 – в окремій брошурі.

Доповідач: Кучма Наталія Дмитрівна – директор департаменту фінансів обласної державної адміністрації.

Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань бюджету,
соціально-економічного розвитку та інвестицій, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Якщо можна, дуже коротко, в чому суть змін. Бо ми розуміємо, що якщо це зміни до бюджету 2024 року, то очевидно, що в останні дні року.

Н.Кучма. Доброго дня, шановна президіє, шановні депутати! Ці зміни враховані до бюджету 2024 року згідно розпоряджень Івано-Франківської обласної військової адміністрації, враховано ряд субвенцій освітньої та соціальної сфери.

Дякую. Просимо погодити проєкт розпорядження.

О.Сич. Чи є запитання, колеги? Є запитання. Запишіться для запитань.

Карп Галина Василівна.

Г.Карп – депутатська фракція політичної партії “Всеукраїнське об’єднання “Платформа Громад”. У мене два запитання. Скажіть, будь ласка, чому не були подані завчасно ці проекти розпоряджень на засідання сесії обласної ради? Оскільки ці 5 розпоряджень, одне з них датоване 24 жовтня, після того ще було дві сесії обласної ради. Це перше запитання.

І друге запитання. Повідомте, будь ласка, обсяг коштів залишку субвенції, які враховані в цих розпорядженнях, зокрема, …службі у справах дітей, на харчування дітей, а також по Новій українській школі.

Н.Кучма. Дякую за запитання, Галино Василівно. Розпорядження… проєкт… там практично всі розпорядження цього одного, що ви назвали від 24 жовтня, були після сесії, після
20-го числа, там були врахування по Новій українській школі – харчування, одна субвенція також освітня прийшла 27 грудня, коли вже відбулася сесія. Тому на попереднє засідання не було можливості подати проєкт розпорядження.

По Новій українській школі по питанню вашому… 1 млн 416 тис. (Без мікрофона).

О.Сич. Увімкніть мікрофон для продовження.

Н.Кучма. На харчування – 524 тис. 100 гривень і 65 млн 629 тис. 800 гривень для Нової української школи.

О.Сич. Кушнір Володимир Степанович.

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Ні, випадково? Гаразд. Запитання завершились.

Чи є бажаючі взяти участь в обговоренні, подати пропозиції?

Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 62, не голосували – 11: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про внесення змін до обласного бюджету на 2025 рік”.

Проект рішення номер 13 – в окремій брошурі.

Доповідач: Кучма Наталія Дмитрівна – директор департаменту фінансів обласної адміністрації.

Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань бюджету,
соціально-економічного розвитку та інвестицій, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Будь ласка.

Н.Кучма. Шановна президіє, шановні депутати! Пропонуємо до вашої уваги проект рішення обласної ради “Про внесення змін до обласного бюджету на 2025 рік”, який передбачає внесення змін до доходів і видатків обласного бюджету за рахунок міжбюджетних трансфертів, здійснених у міжсесійний період відповідно до розпоряджень Івано-Франківської обласної військової адміністрації, спрямування залишку коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища, що склався станом на 1 січня 2025 року в сумі 12 млн 915 тис. 445 гривень, спрямування вільного залишку коштів загального фонду обласного бюджету, який склався станом на 1 січня 2025 року, головним розпорядникам коштів обласного бюджету в сумі 66 млн 182 тис. 242 гривні 6 копійок, передачу залишку коштів спеціального фонду обласного бюджету, який склався станом на 1 січня 2025 року за рахунок надходжень коштів від відчуження майна, що перебуває в комунальній власності, в сумі 1 млн 660 тис. 819 гривень 30 копійок. Просимо затвердити. Дякую за увагу.

О.Сич. Чи є питання до доповідачки? Є. Запишіться для запитань.

Карп Галина Василівна.

Г.Карп – депутатська фракція політичної партії “Всеукраїнське об’єднання “Платформа Громад”. З вашої доповіді, пані Наталю, я зрозуміла, що розподіляється біля 80 млн гривень залишків субвенції, в тому числі передача із загального фонду до спеціального. Скажіть, будь ласка, чи це стовідсоткові залишки коштів, які склались по всіх видах обласного бюджету загального і спеціального на 1 січня 2025 року, чи залишається якийсь залишок по певному виду надходжень? Це перше запитання.

І друге запитання. Із загальної суми 66 млн гривень додатку номер 1 20,1 млн гривень направляється КП “Будінвест”. Скажіть, будь ласка, чи є бюджетний запит даної організації про виділення цих коштів і в яких обсягах? І перелік хоча би 3-4 об’єктів з найбільшими сумами по виділенню цій організації. Дякую.

Н.Кучма. Дякую за запитання. Так, звичайно, від головного розпорядника є всі листи, там є 15 об’єктів і 15 листів є. Найбільший об’єкт, якщо я не помиляюся, у Делятинській
територіальній громаді. І по першому питанню, де ви питали мене за залишки субвенції, є залишок субвенції по спеціальному фонду, який має цільове призначення, але по двох територіальних громадах, це Калуська і Лисецька, де голови територіальних громад дали уже запит, що вони будуть використовувати у цьому… і попросили продовжити договір. Дякую за запитання.

О.Сич. Я уточню. Очевидно, коли ви назвали Делятинську громаду, то не громаду, – психоневрологічний інтернат, де, пам’ятаєте, я ставив питання про те, що у нас Надвірнянська районна рада “поцупила” нашу котельню, виставляє космічні ціни, в рік інтернат орієнтовно платить 3 млн гривень за тепло, і поставили нам питання, щоб таку ж модульну котельню, як ми збудували в Бурштині, збудувати там, і вона за 2-3 роки окупиться, якщо ми маємо такі ціни. Тому я уточнюю просто вашу відповідь.

Колеги, немає більше запитань. Чи є бажаючі взяти участь в обговоренні? Пропозиції будуть, так?

Добре. Колеги, ставлю проект рішення за основу, оскільки будуть пропозиції.

За – 63, не голосували – 10: рішення прийнято.

Пропозиція, будь ласка, увімкніть мікрофон депутата Іваніва.

Н.Іванів. Потрібно уточнити одну з назв, а саме: “Рекомендувати Івано-Франківській обласній державній адміністрації (військовій адміністрації) внести зміни до розпорядження від 31 січня 2025 року № 42 “Про перерозподіл видатків обласного бюджету”, а саме: у додатку 1 по головному розпоряднику коштів “Обласна рада” для КП Івано-Франківської обласної ради з експлуатації майна назву об’єкта “Інша діяльність у сфері державного управління на виконання заходів регіональної цільової програми забезпечення діяльності комунального підприємства Івано-Франківської обласної ради з експлуатації майна на 2025-2029 роки (реставрація фасаду будівлі-пам’ятки архітектури місцевого значення, охоронний номер 2128ІФ, за адресою:
вул. Січових Стрільців, 25 у м.Івано-Франківську” замінити на “Інша діяльність у сфері державного управління на виконання заходів регіональної цільової програми забезпечення діяльності комунального підприємства Івано-Франківської обласної ради з експлуатації майна на 2025-2029 роки (ремонт реставраційний фасаду будівлі-пам’ятки архітектури місцевого значення, охоронний номер 2128ІФ, за адресою: вул. Січових Стрільців, 25 у м.Івано-Франківську”. Дякую.

О.Сич. Колеги, я ставлю на голосування пропозицію депутата. Прошу визначатись.

За – 55, не голосували – 18: рішення прийнято.

Ставлю на голосування проект рішення в цілому з врахуванням проголосованої пропозиції.

За – 63, не голосували – 10: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про план діяльності обласної ради з підготовки проєктів регуляторних актів на 2025 рік”.

Проект рішення номер 14 – на окремому аркуші.

Доповідає Пліхтяк Андрій Дмитрович – начальник управління екології та природних ресурсів обласної адміністрації.

Проект розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань бюджету,
соціально-економічного розвитку та інвестицій і з питань екології, раціонального природокористування та розвитку туризму, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

А.Пліхтяк. Доброго дня, шановні члени президії, шановні депутати! Даним проектом рішення пропонується затвердити план заходів з регуляторних актів у зв’язку з тим, що потребує внесення змін до порядку встановлення лімітів на використання природних ресурсів в межах територій та об’єктів заповідного фонду місцевого значення Івано-Франківської області, який був затверджений рішенням обласної ради 9 червня 2023 року. Враховуючи те, що це
регуляторний акт, має бути перше затверджений план діяльності… з регуляторної діяльності.

О.Сич. Колеги, чи є запитання до доповідача?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає? Чи є бажаючі взяти участь в обговоренні, подати пропозиції, зауваження? Немає? Ставлю на голосування за основу і в цілому.

А.Пліхтяк. Дякую.

О.Сич. За – 59, не голосували – 15: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про стан надання медичної допомоги військовослужбовцям у закладах охорони здоров’я області”.

Питання – планове.

Проект рішення номер 15 – в окремій брошурі.

Доповідач: Бойчук Олександра Григорівна – директор департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації.

Проект розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань захисту прав учасників і ветеранів АТО/ООС та їхніх сімей і з питань охорони здоров’я та соціальної політики, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Будь ласка.

О.Бойчук. Шановний Олександре Максимовичу! Шановна президіє, шановні депутати! До вашої уваги представляється проект рішення “Про стан надання медичної допомоги військовослужбовцям у закладах охорони здоров’я області”.

Хочу сказати, що стаціонарна допомога військовослужбовцям надається у 36 закладах охорони здоров’я, і власне у 2024 році проліковано більше 15 тис. таких пацієнтів. Звичайно, лідером серед закладів охорони здоров’я є обласна клінічна лікарня, адже у ній проліковано майже 3 тис. таких пацієнтів. У структурі пролікованих найбільшу частку складають різні соматичні захворювання.

Медична допомога військовослужбовцям покривається коштом відповідних пакетів програм медичних гарантій, окрім того, у 2024 році на лікування даної категорії спрямовано 1 млн 994 тис. гривень в рамках обласної програми підтримки сімей загиблих, постраждалих учасників Революції Гідності, осіб, які перебували і перебувають в добровольчих формуваннях, учасників бойових дій та інших громадян, які залучались, залучались, брали та беруть безпосередню участь у бойових діях.

На 2025 рік на лікування військовослужбовців заплановано виділити 2 млн гривень, також в рамках обласної програми “Здоров’я населення Прикарпаття” виділено 794 тис. гривень на закупівлю медикаментів для лікування хворих з м’язевими дистоніями.

Щодо реабілітаційної допомоги, то станом на сьогодні реабілітаційна допомога надається у 15 реабілітаційних відділеннях закладів охорони здоров’я, в яких розгорнуто 478 ліжок. Серед військових, то за 2024 рік послуги з реабілітації отримали 3447 військовослужбовців, зокрема найбільше – це, звичайно, обласна клінічна лікарня, це міська клінічна лікарня номер 1, ну, і Калуська центральна районна лікарня, Тлумацька центральна районна лікарня, госпіталь для ветеранів війни.

Щодо… щодо… також на сьогодні згідно постанови Кабінету Міністрів від 13 серпня 2024 року № 955 щодо затвердження Порядку забезпечення покращеного харчування військовослужбовців під час лікування в закладах охорони здоров’я всіх форм власності та підпорядкування в нашій області заключили договори 21 заклад охорони здоров’я, який надає допомогу військовослужбовцям, і вже після 15-го числа наступного місяця буде здійснюватись відшкодування стосовно покращеного харчування нашим військовим.

Щодо стоматологічної допомоги, то продовжується пілотний проект щодо зубопротезування і зуболікування, у нашій області є 6 закладів, які законтрактовані з пакетом зубопротезування, і 17 закладів, які здійснюють додатково допомогу із зуболікування, тому ця допомога теж впроваджується і розвивається.

Які проблемні питання на сьогодні є стосовно лікування військовослужбовців? Ну,
найперше – це тривале лікування, тому що все-таки у наших військових є і багато супутніх захворювань.

Недостатня кількість ліжко-місць для надання медичної допомоги великій кількості військовослужбовців. Так, це є навантаження на наші цивільні заклади.

Тому першочерговим завданням є, перш за все, ініціатива стосовно відкриття стаціонарних відділень реабілітації у Верховинській лікарні багатопрофільній, Косівській центральній районній лікарні та Бурштинській центральній районній лікарні. До кінця 2024 року там запровадилось амбулаторне надання реабілітаційної допомоги, і зараз ми активно працюємо над тим, щоби також здійснювалась і стаціонарна реабілітаційна допомога, також відкриття і розширення,  удосконалення паліативних відділень у закладах охорони здоров’я області для надання відповідної медичної допомоги військовослужбовцям. І, звичайно, навчання працівників паліативних відділень, що найбільше ми зараз спостерігаємо, і це потрібно, стосовно роботи і надання медичної допомоги нашим військовим. Дякую.

О.Сич. Колеги, доповідь завершена.

Чи є запитання? Запишіться для запитань, будь ласка.

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Так, і виступи, згідно Регламенту. А як? І пропозиції до проекту рішення можуть бути.

Рудик Марія Олександрівна, будь ласка.

М.Рудик – депутатська фракція Всеукраїнського об’єднання “Свобода”. Пані Лесю, у мене до вас питання, три. Перше, це щодо лікування військових в певних закладах, зокрема в кардіоцентрі, де є інформація від військових про те, що вони зобов’язані купляти все, включно бинт, вату, і навіть пластир, тому що з певних причин їм це не надають.

Крім того, є певні заклади, які не розбирають, що таке посвідчення УБД, що таке посвідчення особи з інвалідністю війни і відмовляють військовим у лікуванні на підставі посвідчення особи з інвалідністю війни. Чому це так? Не знаю. Прошу вас це з’ясувати з вашими колегами-медиками.

І третє питання – це придбання ліків в інших закладах, якщо людина має побічні захворювання, крім поранення. Дякую.

О.Бойчук. Дякую за запитання. Стосовно додаткового придбання ліків, медичний заклад забезпечується згідно пакету медичних гарантій, і кожен пакет передбачає оснащення і технічне, і медикаментами. Тому якщо буде чітке звернення, будемо його розглядати.

Стосовно учасників бойових дій, військових, ми акцентуємо увагу на цій категорії пацієнтів, тому що це та категорія пацієнтів, яким має надаватися першочергова і якісна медична допомога.

О.Сич. Слободян Любомир Ярославович.

Л.Слободян – депутатська фракція “Батьківщина”. Шановна Олександро Григорівно! Буквально на попередньому засіданні комісії, коли ми обговорювали питання кількості стаціонарних реабілітаційних ліжок, давалось доручення з приводу того, щоб опрацювати питання можливості нарощення не тільки в кількості, а в реальному періоді та, якщо необхідно, у фінансовій допомозі. Чи давали ви таке доручення? І на коли така інформація може бути отримана? Оскільки це є вкрай важливо вже сьогодні, а не через рік, два, три. Дякую.

О.Бойчук. Дякую за запитання, пане Любомире. На сьогодні у нас в області є 478 ліжок розгорнуто в принципі стосовно надання реабілітаційної допомоги. Було завдання від Міністерства охорони здоров’я у наших надкластерних і кластерних закладах відкрити такі відділення. Ми на 95 відс. виконали це завдання. Звичайно, зараз йде завершення реконструкції і відкриття стаціонарних відділень, які є не менш важливими. Ми долучаємося, звичайно, і обласний бюджет, і ми долучаємо фінансування наших благодійних організацій, і в першому кварталі, я більше ніж впевнена, що ми відкриємо у Верховинській центральній районній лікарні
стаціонарне відділення, у Бурштинській центральній районній лікарні стаціонарне відділення і у Косові, там, де планується модульний будинок.

О.Сич. Кукурудз Ростислав Степанович.

Р.Кукурудз. Шановна пані Олександро, маю два питання. Питання перше. В інформації, яку ви надали, де дуже гарно як би відзначили кількість тих військовослужбовців, які були проліковані у наших провідних медичних закладах, то честь і хвала і обласній клінічній лікарні, і міській клінічній лікарні, і обласному госпіталю ветеранів війни. А коли ви згадували про надання стоматологічної допомоги, ви тільки загальну цифру написали – 296 осіб. А чи маєте інформацію детально, хто у нас як би… яке підприємство, яка лікарня у нас лідер у наданні цих послуг? Це питання перше.

І питання друге. До нас є дуже багато звернень як би ветеранських організацій про необхідність посилення і покращення харчування тих військовослужбовців, які сьогодні перебувають на лікуванні. Бо там є, ви знаєте, дуже специфічне лікування, яке потребує насправді іншого, ніж для всіх, харчування. Чи знаєте ви про цю?

О.Бойчук. Дякую за запитання, пане Ростиславе. Розпочну з другого – стосовно покращеного харчування. Ми працюємо… у нас загальна кількість закладів охорони здоров’я, якими надається допомога військовослужбовцям, є 33 заклади. Ну, звичайно, кількість є зовсім різна в цих медичних закладах. Ми визначили в області… всі 33 заклади ми дали на перегляд стосовно відшкодування харчування. 24 заклади визначені, яким буде відшкодовуватись це харчування, оскільки там найбільша кількість військовослужбовців проліковувались. На сьогодні… станом на сьогоднішній день 21 заклад уже заключив договір з Львівським госпіталем, тобто, це в нашому регіоні визначний заклад, через який ми будемо відшкодовувати харчування нашим військовим в наших закладах, посилене харчування згідно постанови 955-ї.

Стосовно зубопротезування і зуболікування, то 23 заклади в цілому, 6 закладів – це по зубопротезуванню, в нашій області це обласна стоматологічна лікарня, це стоматполіклініка університету нашого по двох локаціях, це так само Калуш, Коломия…

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Колеги, я завжди це кажу: якщо ви не задоволені відповіддю, можете потім під час обговорення уточнити достатність чи недостатність відповіді.

Федорців Сергій Іванович.

С.Федорців – депутатська фракція Всеукраїнського об’єднання “Свобода”. Пані
Олександро, скажіть, будь ласка. В проблемних питаннях ви зазначили, що одним з проблемних питань є недостатність ліжко-місць, власне не реабілітаційних, а ліжко-місць. Які ваші плани, щоб це питання проблемне перестало бути проблемним? Дякую.

О.Бойчук. Дякую за запитання, пане Сергію.

Ну, напевно ми всі маємо працювати над тим, щоб в нашій області створився госпіталь військовий, який буде надавати повний об’єм медичної допомоги згідно вимог.

О.Сич. Колеги, запитання завершені. Я так зрозумів, що є бажаючі взяти участь в обговоренні, тому прошу записатися.

Пані Лесю, ви сідайте.

О.Бойчук. У мене друге ще є питання.

О.Сич. Ну, це може бути довго. Краще присядьте.

Ткач Роман Володимирович.

Р.Ткач. Шановні колеги, шановний Олександре Максимовичу, Світлано Василівно!

Нам з цим жити уже, скільки ми і наші діти будуть з цим жити. Питання обслуговування ветеранів, інвалідів війни. Ми ще донедавна, у нас були лікарні, які обслуговували учасників Другої світової війни. Тому це надзвичайно серйозне питання.

Я дуже тішуся, бо слідкую, і тут абсолютно об’єктивно кажу: і обласна рада десятки, сотні мільйонів чи напряму на реабілітацію, чи на покращення матеріальної бази, адміністрація, бачу, залучає кошти. Тому я би хотів, аби… дослухайтеся до мене, а якщо ні, то ваші пропозиції, щоб я перейшов тут до рішення нашого. Зніміть це друге: вжити заходів, якісне покращення і так дальше. Воно виглядає смішно, бо там дуже багато проблем: харчування, ті самі пандуси, реабілітаційні відділення. Тому аби наше рішення виглядало солідно, просто інформацію взяти до відома, і так, як ми робимо: раз у квартал заслуховувати це питання. Бо тут воно, я ще раз кажу: коли це надрукують, то з нас будуть сміятися. Це надзвичайно важливе питання.

Друге, обласній адміністрації треба все-таки оте, що зараз пан Сергій казав, треба задуматись над тим зараз, уже, все-таки визначати в області, окрім Коломийської лікарні, нам треба визначатись з єдиним центром, де будуть з часом, де будуть там лікуватись ветерани – учасники цієї війни. Там має бути все: від реабілітаційних відділень, зони відпочинку. Тому вже треба над цим думати. А загалом, загалом дуже важливе питання, і не треба тут стидатися, і треба казати, що обласна влада в цьому питанні приділяє дуже багато уваги. Але там ще проблем надзвичайно багато, тому моя пропозиція: залишити пункт 1, а пункт 2 зняти. Дякую.

О.Сич. Я коли буду ставити на голосування, поставлю вашу пропозицію на голосування.

Слободян Любомир Ярославович.

Л.Слободян – депутатська фракція “Батьківщина”. Дякую, звичайно, департаменту нашому, адміністрації за роботу. Але все ж таки коли ми говоримо про одне з найважливіших і найболючіших питань на сьогодні – лікування та реабілітація наших військових, не забуваємо в тому числі, що висить на нашій совісті – це також підтримка у лікуванні і реабілітації членів їхніх родин і сімей, про що не треба забувати, і коли ми говоримо, що на виконання постанови,  яка нас зобов’язує там виконати якісь заходи щодо ліжко-місць, це не зовсім коректно, це не виконання постанови, це виконання нашого святого обов’язку. А для того, щоб всім було зрозуміло, потреба в цих місцях вже є сьогодні. Я розумію, що будуть будуватись центри в майбутньому, гарні, красиві, шикарні, але ліжка потрібні вже сьогодні. Тому ще раз наголошую департаменту: вже і негайно провести інвентаризацію по всіх закладах області, де є можливість мінімальними коштами, і негайно створити ці місця і допомогти їх створити, допомогти підписати контракти, додати тих пару гривень, а не чекати, поки ми вкладемо мільйони для того, щоб зробити центр. Прийде час, ми його зробимо, але зараз ці місця треба робити негайно, сьогодні. І такі можливості у нас є.

Тому ще раз дуже прошу на це звернути особливу увагу і першочергово це опрацювати. Дякую. А якщо стоїть питання, що…

О.Сич. Натякає депутат Кукурудз, що система не спрацювала, і його не записала до
виступу, тому я прошу увімкнути мікрофон депутата Кукурудза.

Л.Слободян. Я два слова.

О.Сич. Даруйте.

Л.Слободян. Була скарга з приводу ліків для ветеранів. Це дуже важливо, ну, це для мене неприйнятно в принципі, і якщо десь така скарга є, я думаю, що з керівником такого закладу розмова мала би бути дуже короткою. Дякую.

О.Сич. Вибачайте, Ростислав Степанович, ваше слово забрали.

Увімкніть мікрофон, вже за мій рахунок, депутата Кукурудза.

Р.Кукурудз. Дякую, пане голово. Дві речі, які хотів сказати. І перша: я коли аналізую знову ж таки кількість тих військових, які пролікувались в наших обласних госпіталях, то бачу, що все-таки обласний госпіталь ветеранів війни Коломийський, він знаходиться на провідному місці, але, на жаль, інколи, коли дивлюся на фінансування цих закладів, то він там не займає провідні позиції. Тому сьогодні хочу звернутися до голови нашої медичної комісії, і оскільки вже буду працювати в бюджетній комісії, прошу приділити увагу все-таки пріоритетному фінансуванню цього закладу також. То перше. А друге, що стосується… все-таки не отримав відповідь на своє питання щодо того, хто у нас лідер у сенсі надання стоматологічної допомоги військових, але судячи  з того, що обласна клінічна стоматологічна поліклініка знаходиться в цьому переліку на першому місці, розумію, що вона є лідером, і вона як би на сьогоднішній день разом з госпіталем ветеранів лідирує у наданні цих послуг, тому дякую.

О.Сич. Колеги, вичерпані наші виступи, запитання. Є ще якісь пропозиції? Я прошу вибачення, голова комісії розставить акценти, бо це ж комісія центральна, яка розглядала це питання. Будь ласка, мікрофон депутата Яворського.

А.Яворський. Добрий день, шановні колеги! Хочу ще раз наголосити, що… перш за все, дуже приємно, що пан Ростислав увійшов в бюджетну комісію, можливо, він приділить увагу госпіталю Коломийському щодо фінансування. В нас на комісії ми неодноразово говорили щодо цього закладу, який має бути переформатований не тільки лікувати жителів Коломийської громади, а все-таки лікувати в першу чергу військових і робити реабілітацію військових. Можливо, треба туди більше коштів, це зрозуміло, але ми про це говоримо постійно, але, на жаль, ми кошти не розподіляємо на нашій комісії.

Щодо стану надання медичної допомоги, то це вкрай необхідне питання, і його подали у план на 2025 рік і винесли першим у плані, оскільки розуміємо найбільш затребувану цю
проблему, бо ми розуміємо, що справді відбувається у нас в області, ми знаємо, як приділяється з боку ОВА щодо розвитку тих реабілітаційних центрів, щодо розвитку самих ліжок реабілітаційних по закладах, але є проблематика. І всі ми приєднали ці установи, знаємо, що в минулому році було приєднано, і ще зараз процес йде щодо “Смерічки” до обласної лікарні, і щодо санаторію “Сніжинка” – до обласної дитячої лікарні, де теж мають бути реабілітаційні відділення. І ми про це говоримо в цьому рішенні, бо не просто винести рішення, роздати всім депутатам і донести до громадськості, що таке щось гарне зробили, а ми особливо наголошуємо
департаменту охорони здоров’я як органу управління про те, щоб вони максимально всі ресурси по можливості скеровували на створення наших обласних закладів двох, які ми приєднали, і щоб ми щось там робили для наших, в першу чергу, військових, а потім – наших жителів, які будуть потребувати медичної та реабілітаційної допомоги. Ми про це говоримо. А просто заслухати, що ми такі от гарно прослухали і взяти до уваги, то це неправильно. Ми повинні після нашого рішення щось рекомендувати і слухати через рік про стан виконання рішення, що ми робимо систематично. Дякую.

О.Сич. Ростиславе Степановичу, я думаю, що ви почули головний меседж, що в комісії дбайте не тільки про госпіталь ветеранів, але й про обласну лікарню.

Колеги, якщо не було зауважень, пропозицій…

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Ні, ні, інших, інших, я пам’ятаю, то ми повернемось до пропозиції депутата Ткача, але спочатку проголосуємо за основу. Прошу визначатись.

За – 64, не голосували – 11: рішення прийнято.

Ще раз, будь ласка, сформулюйте, Романе Володимировичу.

Увімкніть мікрофон Ткача.

Р.Ткач. Пункт 2, де рекомендується вжити заходів і вони… “постійне вдосконалення якості надання послуг” і так дальше – виключити.

О.Сич. Пункт 2 виключити. Я зрозумів. Ставлю на голосування.

Ну, чекайте, я вже поставив на голосування.

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Я вам дам слово.

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. За – 25, не голосували – 50.

Увімкніть мікрофон депутата Левицького Олександра Михайловича.

О.Левицький – депутатська фракція “Батьківщина”. Я якраз хотів з мотивів голосування по суті пропозиції Романа Ткача. Я її повністю підтримую, вважаю, що це правильно. Я не можу сказати ні слова  про паліативну допомогу, тут, у цій довідці, не йдеться, так як і про первинну ланку, реабілітацію на первинній ланці, як і про багато що. Але потім нам саме паліативні відділення треба розвивати, збільшувати, поширювати, поглиблювати.

Я дуже переконаний, що з різних мотивів, в тому числі з конструктивного ставлення до всіх гілок обласної влади, я не висловлюю своїх думок, у мене їх насправді багато і про обласний недобудований перинатальний центр, який має бути і був представлений Президенту, і ми не розуміємо, чи це відбувається, і про харчування, яке нікому вже не потрібне, тільки треба, щоб військово-медичний клінічний центр укладав угоди і відшкодовував за харчування, про яке було сказано. Ну, тут можна, знаєте, готуватись до друку бюлетенів і якісь там виступи робити лишні. Якщо би це був грунтовно опрацьований проект рішення і питання, то і рекомендації були би не про підвищення, поглиблення і поширення. Ну, і все-таки ми би якусь системність в цьому рішенні передбачили, в тому числі навіть в контексті, ну, я не знаю, чи досконалої, але толкової пропозиції Романа Ткача щодо того, щоб ми з якоюсь періодичністю це питання слухали не лише на засіданнях комісій, колегіях департаменту, але і ширше. Ну, і найголовніше – не побачив, скільки грошей ми дали не обласним установам, тим, які цю роботу також ведуть. Ну, і найважливіше: ліки мають здешевіти, все, а питання, чому родини загиблих військовослужбовців, чому ті, хто є військовослужбовцями, але демобілізованими, уже зовсім з іншими проблемами фактично зіштовхуються в наших лікувальних закладах.

З етичних міркувань не буду казати, де зіштовхуються, а де не зіштовхуються. Тому так, я вважаю, що треба повернутись до пропозиції Ткача, переголосувати її, не просто видалити пункт 2, а написати, що ми це слухаємо з адекватною періодичністю і у місячний термін нам дають розумні, розсудливі, вичерпні і прикладні, тобто ті, які реально будуть відбуватись, позиції про те, як ми це не лише моніторимо і час від часу заслуховуємо за “одобрямс”, ну, хто тут зараз щось скаже, щоб не реабілітовувати, не лікувати військових, а щоб предметно і конкретно показали, що ми дали, що зробили, що зробили заклади, що потрібно на думку закладів, і що потрібно на думку ветеранських організацій, пацієнтів та їх позиції. Ну, тоді це буде чесніше, а так це просто поглиблення, поширення, підвищення космічного простору.

О.Сич. Колеги, перед голосуванням просить слова голова обласної державної адміністрації Світлана Василівна Онищук. Будь ласка. Мікрофон.

С.Онищук. Слава Україні! Вельмишановні депутати, сьогодні десь було до мене звернення, і я хочу, оскільки дане питання отримало надзвичайно жваве обговорення, десь сказати свою позицію – голови обласної військової адміністрації. У мене є всі відео і фото наших
медичних закладів, не тільки обласного підпорядкування, але й територіальних громад, які були до десь моєї діяльності, чіткий аналіз, скільки нам вдалося десь коштів направити з обласного бюджету, отримати з державних, і скільки нам допомогли міжнародні донори. Для моєї діяльності саме сфера охорони здоров’я – це є пріоритет. За цей період надзвичайно багато зроблено, тільки 20 в нашій області реабілітаційних центрів надають допомогу нашим ветеранам, ветеранкам, військовослужбовцям, родинам загиблих і, звичайно, жителям нашої області.

Медична сфера вдосконалюється, держава виділяє кошти на КТ, МРТ, надсучасне обладнання, ми з вами виділяємо кошти, але проблем залишається надзвичайно багато. Ми розуміємо, що скільки хлопців повернеться, скільки потрібно протезування, лікування, створення хороших умов і продовження, підсилення всіх медичних закладів. І це не може робити тільки одна військова адміністрація.

Я хочу вас запросити не тільки задавати питання, але разом зі мною їдемо в медичні заклади, шукати кошти не тільки з обласного бюджету, підключати всі можливості, фонди, кошти країн, які солідарні з Україною, робити пандуси, щоб могла безперешкодно маломобільна людина добиратись до нашого медичного закладу, створювати інклюзивні умови. Коли розпочалась війна, в нашій області не було жодного автомобіля, який би перевозив людей з інвалідністю. Зараз за співпраці військової адміністрації ми маємо такі автомобілі в наших соціальних закладах, я власне і не згадала, але нам потрібно активніше працювати.

Я прошу кожного: критикувати дуже легко, знаю, але я прошу докладати зусилля, давайте разом зі мною виїжджаємо в кожен медичний заклад і шукаємо шляхи, тому що роботи надзвичайно багато. Зроблено багато, а ще є дуже багато.

Що стосується реабілітаційного центру, Івано-Франківська військова адміністрація… на завершенні документація нашого перинатального центру, який був, і зараз ми хочемо, щоб в Івано-Франківську був потужний реабілітаційний центр для наших воїнів. І власне держава на цей рік в державному бюджеті спрямувала перші 100 млн гривень, щоб такий реабілітаційний центр був в області. Від кожного з нас залежить, від нашої спільної діяльності, щоб ми освоїли, встигли освоїти, якщо ми встигнемо освоїти перші 100 млн гривень, нам додатково додадуть кошти, але це також спільна робота, до якої я закликаю.

Питання інклюзії. Сьогодні вона надскладна не тільки в обласному центрі, а в кожній територіальній громаді.

Шановні колеги! Ваші виборці голосували за вас в територіальних громадах. Проблеми є, тому прошу не перекидати ці проблеми тільки на військову адміністрацію, а відчувати відповідальність кожного, тому що це відповідальність спільна, і ми працюємо з вами не у мирний час, а в час війни. Тому давайте десь політику залишаємо, є конкретні питання, я цілодобово працюю, тому готова виїжджати, шукати з вами можливість вдосконалювати кожен медичний заклад.

Також зверну увагу, вчора ми в кінці робочого дня працювали з великою делегацією наших медиків, військових медиків, і є потреба створення в області великого військового медичного закладу. Це питання також потрібно вирішувати якнайшвидше. Тому я сподіваюся на спільну і ефективну, результативну в області роботу. Дякую.

О.Сич. Колеги, з вашого дозволу, декілька акцентів. Перше, Світлана Василівна не згадала, але я пам’ятаю, що декілька разів депутати, зокрема на бюджетній комісії, ставили питання: ми виділили 15 млн гривень з обласного бюджету на ПКД для обласного реабілітаційного центру, чи це буде обласною власністю. Сьогодні обласна адміністрація працює над документами, і я сподіваюся, що найближчим часом на сесію обласної ради відповідне рішення буде подано. Це перше.

Друге, ну, звучить, чому ми допомагаємо, ми не зобов’язані це робити, ми допомагаємо обласним закладам охорони здоров’я, а не допомагаємо всім.

Даруйте, власність зобов’язує, власник зобов’язує утримувати свої заклади. Так, ми розуміємо, що не всі громади перебувають в однаковому фінансовому становищі. В теперішньому рішенні, яке ми прийняли про зміни до обласного бюджету, ми ряду реабілітаційних закладів громад області надали допомогу, але казати, що ми повинні робити це для всіх і системно, ні: кожен має свої повноваження і згідно закону свої відрахування з бюджету. В такому разі треба обнулити бюджети всіх громад, злити в один обласний бюджет, і тоді ми будемо зобов’язані дбати про всі об’єкти в області, а наразі згідно законодавства обласна рада, обласна адміністрація мають зобов’язання і відповідні відрахування згідно бюджету дбати за об’єкти спільної власності громад, тобто за заклади охорони здоров’я обласного підпорядкування. Крапка.

Колеги, ставлю на голосування проект рішення в цілому. А, була пропозиція?

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Депутат Левицький, я прошу уточнити вашу пропозицію. Будь ласка. Увімкніть мікрофон депутата Левицького, щоб я часом не перекривив його пропозицію.

О.Левицький. Повернутись… проголосувати за повернення до пропозиції Ткача і
повторно її поставити на голосування, а вже протокольно, я так розумію, можна доручити те, що я казав про якусь періодичність і…

О.Сич. Колеги, пропозиція повернутись до голосування пропозиції депутата Ткача, і для цього маємо набрати третину голосів. Так здається, чи ні, по Регламенту?

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Ставлю на голосування. Прошу визначатись.

За – 54, не голосували – 21: рішення прийнято.

Ставлю ще раз на голосування пропозицію депутата Ткача: виключити пункт 2 з проекту рішення. Визначайтесь, колеги.

За – 50, не голосували – 25: рішення прийнято.

І ставлю на голосування в цілому з врахуванням цієї пропозиції.

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Ну, і пропозиція: наповнити змістом. Мені здається, що у нас все наповнено змістом, чи ми беззмістовно працюємо?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. За – 65: рішення  прийнято, колеги.

Розглядається питання “Про стан захворюваності населення області хронічною хворобою нирок, замісна ниркова терапія”.

Питання – планове.

Проект рішення номер 16 – в окремій брошурі.

Доповідач: Бойчук Олександра Григорівна – директор департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації.

Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

О.Бойчук. Шановний Олександре Максимовичу! Шановна президіє, шановні депутати! До вашої уваги пропонується проект рішення “Про стан захворюваності населення області хронічною хворобою нирок, замісна ниркова терапія”.

На сьогодні в області проживає більше 50 тис. людей з хронічною хворобою нирок і власне зареєстровано 2 155 пацієнтів з III-V стадіями хронічної хвороби нирок, причинами яких була різноманітна соматична патологія.

В нашій області на сьогодні є 97 гемодіалізних місць. Загалом на 2024 рік отримували лікування замісною нирковою терапією 498 пацієнтів у 9 діалізних центрах області. Також у нас є один центр приватного підпорядкування “Румед”.

Стосовно структури надання допомоги, щодо кількості пацієнтів, то лідером є обласна клінічна лікарня, де отримали 155 пацієнтів, загалом за 2024 рік у порівнянні з іншими, там десь 43, 27, 63 пацієнти.

Зокрема за два останні роки кількість пацієнтів збільшилась майже на 9 відс. Кількість процедур гемодіалізу зросла на більше як 11 відс., що відповідає роботі одного великого центру гемодіалізу.

Враховуючи велике зростання кількості гемодіалізних процедур та максимальне завантаження багатьох гемодіалізних центрів, є доцільність все-таки розширення мережі гемодіалізних центрів в області.

Хочу сказати, що проблемним є лікування у пацієнтів з хронічною хворобою нирок IV, V стадії ускладнення, які призводять власне до метаболічної хвороби кісток та кальценуючої хвороби серця і судин, і відповідно у центрах гемодіалізу також є пацієнти, які не можуть самостійно обслуговуватись і потребують сторонньої допомоги. Особливо проблемним є транспортування таких пацієнтів тричі на тиждень на процедуру гемодіалізу. Ми отримували багато таких звернень, і все-таки цей напрямок у нас опрацьований з департаментом соціальної політики, з територіальними громадами, які забезпечують транспортування таких пацієнтів.

Так само є на сьогодні потреба у створенні віддаленого підрозділу паліативної допомоги з можливістю проведення гемодіалізної терапії, є одним з таких важливих кроків для вирішення проблеми стосовно зростання кількості таких пацієнтів та потребою у їх транспортуванні.

За останні роки суттєво розширились лікувальні можливості з профілактики прогресування хронічної хвороби нирок. Власне правильне лікування дозволяє відтермінувати початок замісної ниркової терапії. Основною проблемою є раннє виявлення пацієнтів з хронічною хворобою нирок, та діагностика захворювання на ранніх етапах ниркової недостатності все-таки лягає на плечі наших сімейних лікарів.

Які є першочергові завдання на сьогодні? Це все-таки забезпечення пацієнтів з хронічною хворобою нирок, що лікуються методами програмованого гемодіалізу та мають ознаки рухових чи органних порушень, транспортом для транспортування на процедури гемодіалізу в рамках соціальних програм територіальних громад. Також є така можливість, бачення: створення на базі комунального некомерційного підприємства “Обласна клінічна лікарня” Івано-Франківської обласної ради віддаленого структурного підрозділу паліативної допомоги з надання гемодіалізної терапії маломобільним та важкохворим пацієнтам. Власне ця ідея створення такого підрозділу є на базі приєднаного на сьогоднішній день санаторію “Смерічка”.

Також перед нами постане така проблема і потреба – оновлення діалізного обладнання у діалізних центрах закладів охорони здоров’я. Спрямувати діяльність центрів на сьогодні, є таке бачення і така потреба, все-таки активація в області трансплантації. У нас за останній рік проведено тільки 8 трансплантацій нирок. Одним з методів лікування власне IV, V стадій даного захворювання, адже це все-таки наслідок багатьох соматичних проблем, це все-таки трансплантація нирок, і тому цей напрямок ми маємо в нашій області розвивати.

Ну, і найактивнішою потребою є все-таки підвищення професійного рівня сімейних лікарів, все-таки, та ознайомлення громадськості з можливостями профілактики хронічної хвороби нирок. Дякую.

О.Сич. Колеги, доповідь закінчена. Чи є запитання до доповідачки?

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Запишіться, будь ласка.

Королик Михайло Михайлович.

М.Королик – депутатська фракція Всеукраїнського об’єднання “Свобода”. Шановна Олександро Григорівно! Скажіть, будь ласка, чому така велика похибка в кількості хронічної хвороби нирок? Ви пишете 150-200 тис. мешканців області. Ну, все-таки похибка у 50 тис. доволі суттєва. І якщо чесно, то я вражений, виходить, що кожен 5-6 мешканець нашої області має хронічну хворобу нирок. Це доволі сумна картина.

Наступне питання у мене, що стосується тих людей, які, на жаль, не фінансуються Національною службою здоров’я. Скільки все ж таких людей в області, з яких джерел вони фінансуються? І наступне ще питання у мене є також до вас. Ви говорите про те, що тільки 8 людей отримали пересадку нирок. Який ви бачите для цього шлях, щоб збільшити кількість пересадок в нашій області? Скажіть, будь ласка.

О.Бойчук. Дякую за запитання, пане Михайле. Стосовно першого запитання: похибка 150-200 тис. Я вам скажу, що з 2022 року у нас реєстр таких пацієнтів в принципі не ведеться. Це зв’язано, напевно, з військовим станом. І те, що ми на сьогодні зібрали ту кількість, яку я озвучила пацієнтів, це власне та кількість, яким за ці роки надавалась допомога у наших клінічних закладах.

Стосовно трансплантації нирок, то направду це потребують пацієнти або з вродженими вадами, а якщо це все-таки набута хронічна хвороба нирок, і IV, V стадія, вони дійсно потребують трансплантації. А те, що  у нас тільки 8 пацієнтів цього року отримали таке оперативне втручання, – це все-таки недопрацювання обізнаності наших пацієнтів, обізнаності медичного персоналу, це інформаційна кампанія… (Без мікрофона).

О.Сич. Колеги, Наталія Михайлівна Кава каже, що вона помилково записалась. Більше запитань немає.

Дякую, Олександро Григорівно.

Чи є бажаючі взяти участь в обговоренні? Немає?

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Пропозицій так само не було, так?

Ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 58, не голосували – 7: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про затвердження Положення про обласну премію імені Івана Косика в галузі управління та організації системи освіти”.

Проект рішення номер 17 – в окремій брошурі.

Доповідач: Кімакович Віктор Євстахійович – директор департаменту освіти і науки обласної адміністрації.

Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, спорту та молодіжної політики, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Будь ласка.

В.Кімакович. Доброго дня, шановний голово, шановна президіє, шановні депутати!

Вноситься на затвердження Положення про обласну премію імені Івана Косика в галузі управління та організації освіти. Оскільки відповідно у нас була прийнята нова програма
розвитку освіти Івано-Франківщини на 2024-2030 роки, були внесені певні доповнення до обласної програми, до нагородних листів, тому прохання затвердити це Положення. Дякую.

О.Сич. Чи є запитання?

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Чи є пропозиції, зауваження до проекту рішення? Немає.

Ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 52, не голосували – 23: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про внесення змін до Методики розрахунку орендної плати за майно спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області”.

Проект рішення номер 18 – в окремій брошурі.

Доповідач: Даниш Василь Степанович – начальник управління з питань майна спільної власності територіальних громад області.

Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань комунального майна та житлово-комунального господарства, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Будь ласка.

В.Даниш. Доброго дня, шановні депутати! Цим рішенням ми встановлюємо орендну
ставку в розмірі 1 відс. для комунальних закладів освіти, які частково фінансуються з місцевих бюджетів, державних закладів освіти, які фінансуються з державного бюджету, мають ліцензію на провадження освітньої діяльності.

О.Сич. Колеги, чи є запитання? Зауваження, пропозиції, бажання виступити?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 50, не голосували – 25: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про передачу об’єкта нерухомого майна на вул. Млинарській, 21 у м. Івано-Франківську Івано-Франківського району”.

Проект рішення номер 19 – в окремій брошурі.

Доповідач – той же: Даниш Василь Степанович – начальник управління з питань майна спільної власності територіальних громад області.

Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань комунального майна та житлово-комунального господарства, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Будь ласка.

В.Даниш. Враховуючи звернення комунального некомерційного підприємства “Прикарпатський обласний клінічний центр психічного здоров’я” Івано-Франківської обласної ради, проектом рішення передбачено здійснити заходи щодо передачі об’єкта нерухомого майна, а саме нежитлових приміщень… нежитлових будівель та споруд на вул. Млинарській, 21 у м.Івано-Франківську Івано-Франківського району з балансу комунального некомерційного підприємства “Прикарпатський обласний клінічний центр психічного здоров’я” Івано-Франківської обласної ради на баланс та в оперативне управління комунального підприємства Івано-Франківської обласної ради з експлуатації майна.

О.Сич. Чи є запитання, колеги? Є. Будь ласка, запишіться для запитань.

Боднарчук Володимир Дмитрович.

Голос із залу. Я перепрошую, помилково.

О.Сич. Помилково. Качур Олег Васильович.

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Помилково. Кукурудз Ростислав Степанович.

Р.Кукурудз. Шановний Василь Степанович! Скажіть, будь ласка, чи правильно я розумію? Тобто, це приміщення станом на сьогодні є власністю Прикарпатського центру психічного здоров’я.

В.Даниш. Власністю обласної ради.

Р.Кукурудз. Окей. Але експлуатує його Прикарпатський…

В.Даниш. На балансі, так.

Р.Кукурудз. А хто від імені цього закладу подав пропозицію про те, що це приміщення їм не потрібне?

В.Даниш. На даний час керівник.

Р.Кукурудз. Його вже сьогодні немає, правда?

В.Даниш. На сьогоднішній день так.

Р.Кукурудз.  І сьогодні у нас стоїть як би… перед нами питання про обрання нового
керівника.

Шановний пане голово, так, думки вслух. Чи не доцільно би було, як би сьогодні
пригальмувати це питання, щоб новий керівник, який прийде, визначився з тим, чи потрібно йому приміщення..?

О.Сич. Ваші думки можуть бути реалізовані в процесі голосування.

Р.Кукурудз. …чи ні, от, тому власне вношу ту пропозицію.

О.Сич. Колеги, поступило звернення директора, вона було подано на розгляд комісій, комісії прийняли рішення, підготували проект рішення. Все решта залежить від вас.

Корнелюк Мирослава Мирославівна.

М.Корнелюк. Помилково.

О.Сич. Помилково. Дякую.

Колеги, зауваження, пропозиції? Ставлю на голосування за основу і в цілому.

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Пропозиція?

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич.  Ставлю на голосування за основу і в цілому. Будь ласка.

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. А, за основу, є пропозиція, за основу. За основу.

За – 48, не голосували – 27: рішення прийнято.

Будь ласка, пропозиція, депутат Кукурудз.

Р.Кукурудз. Шановний пане голово, колеги-депутати! У мене все-таки, на мій погляд, логічне рішення, що сьогодні ми стоїмо перед призначенням нового директора цього закладу. Той директор, який подав, мав думку про непотрібність йому цього закладу, він вже сьогодні не працює в цьому закладі. Може давайте дамо можливість новому керівництву визначитись з тим, чи потрібно йому це приміщення, чи ні, і тільки після того будемо приймати рішення. Бо
сьогодні приймати рішення на підставі листа шановного пана директора, який вже сьогодні пішов на заслужений відпочинок, мені здається, воно некоректно перед тим керівником, який буде новопризначеним. Тому пропоную перенести розгляд цього питання після призначення нового директора.

О.Сич. Колеги, це визначить голосування. Якщо рішення не проходить, буде відкладено. Треба було раніше про це говорити. Тому просто не голосуйте, якщо не хочете, щоб воно проходило, і всі проблеми.

Р.Кукурудз. (Без мікрофона).

О.Сич. Ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 42: рішення не прийнято.

Розглядається питання “Про передачу об’єкта нерухомого майна на вул. Переяславській, 27 у м. Івано-Франківську Івано-Франківського району”.

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Прошу вибачення. З приводу чого?

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Я прошу вибачення. Увімкніть мікрофон Яворського.

А.Яворський. Голово, я прошу вибачення, але при всій повазі до кожного, я думав, що ми ставимо пропозицію Кукурудза, і ми не зрозуміли, за що голосуємо, направду.

О.Сич. Я зрозумів. Колеги, коли депутат Кукурудз висловив пропозицію, щоб це питання зняти, ми вже почали по ньому голосування, я сказав: шляхом голосування знімайте. Якщо ви не зрозуміли, тоді нам треба голосувати про повернення до голосування.

Колеги, хто за те, щоб повернутись до голосування по питанню 19? Прошу визначатись.

За – 51, не голосували – 24: рішення прийнято.

Колеги, наголошую ще раз: якщо хтось не хоче, щоб питання розглядали, він просто не голосує за питання, і воно не проходить. Все! Тобто, за окрему пропозицію не треба голосувати.

Тому ставлю ще раз на голосування проект рішення за основу і в цілому.

За – 54, не голосували – 21: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про передачу об’єкта нерухомого майна на вул. Переяславській, 27 у м. Івано-Франківську Івано-Франківського району”.

Проект рішення номер 20 – на окремому аркуші.

Доповідач: Даниш Василь Степанович – начальник управління з питань майна спільної власності територіальних громад області.

Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань комунального майна та житлово-комунального господарства, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Будь ласка.

В.Даниш. Враховуючи рішення обласної ради від 20.12.2024 року № 1072-37/2024 “Про припинення Івано-Франківського обласного бюро медико-соціальної експертизи шляхом ліквідації”, пропонуємо передати, повернути зі сфери управління обласної державної адміністрації до сфери управління обласної ради об’єкт нерухомого майна – нежитлові будівлі на вул. Переяславській, 27 у м.Івано-Франківську, закріплені на праві оперативного управління за Івано-Франківським обласним бюро медико-соціальної експертизи, що припиняється шляхом ліквідації. Передати об’єкт нерухомого майна – нежитлові будівлі на вул. Переяславській, 27 у м.Івано-Франківську Івано-Франківського району з балансу Івано-Франківського бюро медико-соціальної експертизи на баланс та в оперативне управління комунального підприємства Івано-Франківської обласної ради з експлуатації майна.

О.Сич. Колеги, чи є запитання до доповідача?

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає? Бажаючі взяти участь в обговоренні? Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 60, не голосували – 14: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про скасування рішень обласної ради щодо приватизації об’єкта малої приватизації спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області (вул. Козацька, 1, м. Коломия)”.

Проект рішення номер 21 – в окремій брошурі.

Доповідач: Даниш Василь Степанович – начальник управління з питань майна спільної власності територіальних громад області.

Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань комунального майна та житлово-комунального господарства, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Будь ласка.

В.Даниш. Пропонується скасувати рішення від 09.06.2023 р. №686-22/2023 “Про включення нового об’єкту до Переліку об’єктів малої приватизації спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, що підлягають приватизації, на виконання програми приватизації у 2021-2025 роках (в новій редакції)”. Це вул. Козацька, 1, м.Коломия. І номер рішення
687-22/2023 “Про приватизацію нежитлових приміщень (літер А) площею 139,6 кв.м., котельні (літер Б) площею 9,1 кв. м. та огорожі № на вул.Козацькій, 1 у м.Коломиї.

Цими рішеннями ми припиняємо… цим рішенням ми припиняємо приватизацію нежитлових приміщень (літер А) площею 139,6 кв.м, котельні (літер Б) площею 9,1 кв.м та огорожі на вул.Козацькій, 1 у м.Коломиї.

Хочу сказати, що протягом періоду з липня 2023 року та по грудень 2024 року нами було проведено… оголошено 15 разів аукціон, і жодного разу він не відбувся.

О.Сич. Колеги, чи є запитання до доповідача?

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Чи є пропозиції, зауваження до проекту рішення? Немає.

Ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 60, не голосували – 14: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про передачу нерухомого майна на вул. Козацькій, 1 у
м. Коломиї Коломийського району”.

Проект рішення номер 22 – на окремому аркуші.

Доповідач – той самий: Даниш Василь Степанович – начальник управління з питань майна спільної власності територіальних громад області.

Проект розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку гірських територій і з питань комунального майна та житлово-комунального господарства, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Будь ласка.

В.Даниш. Беручи до уваги клопотання Коломийської міської ради, пропонуємо передати із спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області в комунальну власність Коломийської міської територіальної громади об’єкт нерухомого майна – нежитлове приміщення на вул. Козацькій, 1 у м.Коломиї Коломийського району Івано-Франківської області.

О.Сич. Колеги, чи є запитання?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Зауваження, пропозиції до проекту рішення? Немає.

Ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 60, не голосували – 14: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про передачу об’єкта нерухомого майна на вул. І. Вагилевича, 3 у м. Івано-Франківську Івано-Франківського району”.

Проект рішення номер 23 – в окремій брошурі.

Доповідач: Даниш Василь Степанович – начальник управління з питань майна спільної власності територіальних громад області.

Проект рішення розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань комунального майна та житлово-комунального господарства, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Будь ласка.

В.Даниш. Враховуючи клопотання управління спорту та молодіжної політики обласної державної адміністрації, пропонуємо передати об’єкт нерухомого майна – приміщення спортивного навчального закладу на вул. Вагилевича, 3 у м.Івано-Франківську з балансу управління спорту та молодіжної політики обласної державної адміністрації на баланс та в оперативне управління Івано-Франківської обласної дитячо-юнацької спортивної школи осіб з інвалідністю, яка тут і знаходиться.

О.Сич. Це, друзі, якась абракадабра. Орган влади не володіє повноваженнями балансувати майно. Ми просто приводимо до відповідності і передаємо школі, яка в ньому займається.

Є запитання, зауваження, пропозиції? Немає.

Ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 61, не голосували – 13: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про передачу об’єкта нерухомого майна на вул. Липовій, 2 у м. Бурштині Івано-Франківського району”.

Проект рішення номер 24 – в окремій брошурі.

Доповідач: Даниш Василь Степанович – начальник управління з питань майна спільної власності територіальних громад області.

Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань комунального майна та житлово-комунального господарства, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Будь ласка.

В.Даниш. Аналогічно, враховуючи клопотання управління спорту та молодіжної політики обласної державної адміністрації, пропонуємо передати об’єкт нерухомого майна – приміщення спортивного навчального закладу на вул.Липовій, 2 у м.Бурштині Івано-Франківського району з балансу управління спорту та молодіжної політики обласної державної адміністрації на баланс та в оперативне управління школи вищої спортивної майстерності, яка й проводить там тренувальні збори.

О.Сич. Чи є запитання, колеги, зауваження, пропозиції?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 62, не голосували – 12: рішення  прийнято.

“Про затвердження передавального акта комунального некомерційного підприємства “Івано-Франківський обласний спеціалізований будинок дитини Івано-Франківської обласної ради” (код ЄДРПОУ 20561338)”.

Проект рішення номер 25 – в окремій брошурі.

Доповідач: Бойчук Олександра Григорівна – директор департаменту охорони здоров’я обласної адміністрації.

Проект розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики і з питань комунального майна та житлово-комунального господарства, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Будь ласка.

О.Бойчук. Шановна президіє, шановні депутати! До вашої уваги пропонується проект рішення щодо затвердження передавального акта комунального некомерційного підприємства “Івано-Франківський обласний спеціалізований будинок дитини Івано-Франківської обласної ради”. Прошу підтримати.

О.Сич. Колеги, чи є запитання? Зауваження, пропозиції, бажаючі обговорити?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 60, не голосували – 14: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про створення комунального підприємства “Надвірнянський спеціалізований агролісгосп Івано-Франківської обласної ради”.

Проект рішення номер 26 – в окремій брошурі.

Доповідач: Рошко Юрій Юрійович – начальник відділу з питань земельних відносин та природних ресурсів виконавчого апарату обласної ради.

Проект рішення розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку гірських територій і з питань комунального майна та житлово-комунального господарства, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Ю.Рошко. Доброго дня, шановна президіє, шановні депутати! Цей проект рішення є комплексним, його слід розглядати з двома наступними, а саме: про затвердження Статуту ОКП та передачу земель з господарського призначення новоствореному підприємству. Якщо не передається земля, немає доцільності приймати рішення про створення підприємства та внесення змін у Статут. Якщо не створиться підприємство, немає кому передавати землі. Тому першочергово пропонується вам до розгляду проект рішення про створення комунального підприємства, потім – зміна Статуту ОКП та передача землі новоствореному підприємству.

Шановні депутати! Ви знаєте, що кожна реформа потребує багато ресурсів як людських, так і фінансових. А основний ресурс, який зараз необхідний, – це ваша підтримка. Можна розробити найкращий проект реформування комунального підприємства, якщо не буде вашої підтримки та розуміння, він ніколи не буде втілений в життя.

Зараз нам потрібний цей ресурс, тому що ситуація з Надвірнянським спеціалізованим агролісгоспом КП “Івано-Франківськоблагроліс” набирає дедалі критичнішого характеру та може призвести до непередбачених наслідків, зокрема втрати повного контролю за збереженням та охороною лісового фонду.

Хочу ще наголосити ще раз: втрата повного контролю за збереженням та охороною лісового фонду.

Попередньо було запропоновано та розглянуто два способи вирішення даної проблеми. Якщо ви пам’ятаєте, першим способом це була передача… першим передбачалось провести розподіл лісового фонду Надвірнянського спеціалізованого агролісгоспу ОКП “Івано-Франківськоблагроліс” та передачу його в постійне користування двом нашим комунальним підприємствам: Богородчанському та Коломийському. Це був найбільш ефективний та найменш витратний спосіб, але, на жаль, даний проект рішення не був підтриманий більшістю голосів.

Другий спосіб передбачав часткову передачу лісового фонду Надвірнянського спеціалізованого агролісгоспу ОКП “Івано-Франківськоблагроліс” в комунальну власність Надвірнянської та Переріслянської громад. Але й цей проект рішення не отримав підтримки більшості голосів.

Зараз до вашого розгляду пропонується третій спосіб вирішення даної проблеми, а саме: створення нового комунального підприємства “Надвірнянський спеціалізований агролісгосп Івано-Франківської обласної ради” з подальшою передачею йому лісового фонду Надвірнянського агролісгоспу ОКП “Івано-Франківськоблагроліс” та всіх функцій щодо захисту, охорони та раціонального використання лісових ресурсів.

Даним проектом рішення пропонується створити нове підприємство, затвердити Статут, Положення про наглядову раду та склад наглядової ради. Відповідно до Положення наглядова рада, я думаю, що за погодженням з усіма п’ятьма територіальними громадами буде рекомендувати виконувача обов’язків новоствореного підприємства.

Також розроблена структура підприємства, в якій будуть три лісництва: Переріслянське на площі 2948 га, Надвірнянське на площі 2238 га і Ланчинське на площі 1389 га. Делянський лісфонд перейде до Ланчинського лісництва, а Пасічнянський – до Надвірнянського, оскільки там малі площі і немає доцільності створення окремих лісництв.

Хочу нагадати, що земельні ділянки лісогосподарського призначення залишаються у
спільній власності територіальних громад. Тому для початку необхідно прийняти рішення про їх збереження, закінчити інвентаризацію, провести лісовпорядкування, стабілізувати роботу новоствореного підприємства, і тільки після цього проводити обговорення щодо повної чи часткової передачі даного лісового фонду громадам.

Дякую за увагу. Прошу підтримати запропонований проект рішення та проголосувати за нього.

О.Сич. Колеги, чи є запитання?

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Зауваження, пропозиції? Є. Будь ласка, запишіться. Запишіться для обговорення, наскільки я зрозумів, бо запитань не було, так?

Запитання?

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Давайте запитання. Записуємо для запитань спочатку.

Федорців Сергій Іванович.

С.Федорців. Скажіть, будь ласка, цим рішенням ми не визначаємо ні виконувача обов’язків, ні керівника. Хто здійснить державну реєстрацію? Чи на кого покладаються обов’язки щодо визначення виконувача обов’язків? Дякую.

Ю.Рошко. Після того, як буде створено підприємство, є наглядова рада. Наглядова рада дасть подання, і розпорядженням голови буде прийнято виконувача обов’язків. Відповідно тоді він вже здійснить всі реєстраційні дії.

О.Сич. У нас всі функції управління по всіх лісгоспах виконує наглядова рада, вона дасть пропозиції в найскорішому часі, ми призначимо, і він буде реєструвати це все.

Волошин Сергій Ярославович.

С.Волошин. Доброго дня! Юрію Юрійовичу, маю наступне запитання. Ми знаємо, що були звернення від громад, ви про це щойно також говорили, ми знаємо, що підприємство, на базі якого зараз ви пропонуєте створити нове, було з боргами, і в принципі було мабуть що нерентабельним. Подаючи пропозицію на базі цього підприємства створення нового
підприємства, скажіть, будь ласка, на що ми розраховуємо, тобто, чим ми його уповноважуємо чи чимсь іншим, щоб воно знову не стало збитковим. Дякую.

Ю.Рошко. Сергію Ярославовичу, дякую за запитання. Воно не створюється на базі попереднього підприємства, це нове підприємство, яке взагалі відношення не буде мати до КП Надвірнянського. Що стосується… є розроблений план дій, тобто, є чітко розроблена структура підприємства, скільки буде людей, яка буде кількість заготовлятись деревини, реалізація, все прораховано повністю.

О.Сич. Колеги, чи є бажаючі взяти участь в обговоренні?

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Запишіться для обговорення. Палійчук Микола Васильович, будь ласка.

М.Палійчук. Шановні колеги! Підприємство не було нерентабельним, воно було банкрутом, неплатоспроможним внаслідок незаконних рубок, потім штрафів… великий штраф у розмірі 6 млн гривень, пеня, блокування рахунків і неможливість здійснювати господарську діяльність.

Нове підприємство буде мати 6,5 тис. га землі і буде мати можливість господарювати, заробляти на себе, так як показує приклад Богородчанського, Долинського і Коломийського. Ми оптимізовуємо штатні розписи, ми приводимо, впорядковуємо всі рубки, все вводимо в електронну систему, стараємось максимально їм допомогти, щоб вони працювали.

Також ми мусимо зараз створити підприємство, щоб забезпечити нагляд за 6,5 тис. га земель. Тому прошу підтримати дане рішення.

О.Сич. На продовження того, що сказав Микола Васильович. Я сьогодні вже зранку підписав штатні розписи тих, які ми маємо комунальних підприємств, і вони значно відрізняються від попередніх. Тобто, сьогодні наглядові ради розглядають їхні штатні розписи, рекомендують їх зменшення, оптимізацію кадрового складу, діяльності для того, щоб вони могли вийти на самоокупність принаймні, а потім і заробляли.

Гуменюк Олександр Зотович.

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Ні, помилково. Очкур Ігор Васильович.

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Помилково. Дзвінчук Дмитро Іванович.

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Увімкніть мікрофон Дзвінчука.

Голоси із залу. (Без мікрофона).

Д.Дзвінчук. У мене пропозиція: внести до складу наглядової ради комунального підприємства “Надвірнянський спеціалізований агролісгосп” Івано-Франківської обласної ради члена фракції “Платформа Громад” Боднарчука Володимира Дмитровича.

О.Сич. Коли дійдемо до голосування, я поставлю на голосування. Дякую.

Кукурудз Ростислав Степанович.

Р.Кукурудз. Шановні колеги! Я декілька слів з мотивів голосування, бо насправді питання довге, питання, яке ми голосуємо вже втретє чи вчетверте в цій залі, і фракція “Європейська Солідарність” завжди підтримувала позицію громад в сенсі передачі їм тих лісів, які знаходяться на їхній території. Ця позиція не змінилася, вона й залишається, і окрім того, ми як би приділили дуже багато зусиль для того, щоб знайти ті компроміси, та, на жаль, перемовини з головами громад поки що є неуспішними, тому сьогодні ми будемо підтримувати це рішення з метою того, щоб дійсно ті ліси мали господаря, а процес передачі, я думаю, буде йти паралельно, і ми далі будемо над цим працювати і підтримувати. Дякую.

О.Сич. Я хочу продовжити те, що сказав депутат Кукурудз. Це не виключає можливості передачі громадам. Просто тепер ця передача буде здійснюватись вже створеним Надвірнянським лісгоспом, а продовжувати наші перемовини, уточнення позицій можемо й дальше робити.

Колеги, ставлю на голосування проект рішення за основу, оскільки була пропозиція депутата Дзвінчука. Прошу визначатись.

За – 67, утримався – 1, не голосували – 6: рішення прийнято.

Ставлю на голосування пропозицію депутата Дзвінчука, аби в наглядову раду увійшов представник фракції “Платформа Громад” Боднарчук Володимир. Прошу визначатись.

За – 56, не голосували – 18: рішення прийнято.

І ставлю на голосування проект рішення в цілому.

За – 64, не голосували – 10: рішення прийнято.

Наступне питання – “Про затвердження Статуту Івано-Франківського обласного комунального агролісогосподарського підприємства “Івано-Франківськоблагроліс” у новій редакції”.

Проект рішення номер 27 – в окремій брошурі.

Доповідає Рошко Юрій Юрійович – начальник відділу з питань земельних відносин та природних ресурсів виконавчого апарату обласної ради.

Проект рішення розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань
аграрної політики, земельних відносин та розвитку гірських територій і з питань комунального майна та житлово-комунального господарства.

Прошу.

Ю.Рошко. Шановна президіє, шановні депутати! Даний проект рішення пов’язаний з попереднім, оскільки при створенні нового комунального підприємства необхідно внести зміни в розділ 8 Статуту підприємства ОКП. Дані зміни відображені у порівняльній таблиці, яка у вас є по проекту рішення. Надвірнянський спеціалізований агролісгосп Івано-Франківської обласної ради буде знаходитись у підпорядкуванні Обласного комунального підприємства в частині проведення єдиної політики, ведення лісового господарства, контролю за використанням бюджетних коштів та інше.

Також в розділі 5 статуту планується внести часткові зміни, доповнивши пункт 5.1.3 словами “видавати розпорядження та накази з питань ведення лісового господарства”.

На сьогоднішній день ведеться біля 20 таких документів, тому для ефективної роботи ОКП необхідно внести ці зміни. Прошу підтримати запропонований проект рішення і проголосувати за нього.

О.Сич. Чи є запитання, колеги-депутати?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Чи є бажаючі взяти участь в обговоренні, подати пропозиції?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 69, не голосували – 5: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про припинення права постійного користування земельними ділянками лісогосподарського призначення Надвірнянським спеціалізованим агролісгоспом ОКП “Івано-Франківськоблагроліс” та передачу їх у постійне користування
комунальному підприємству “Надвірнянський спеціалізований агролісгосп Івано-Франківської обласної ради”.

Проект рішення номер 28 – в окремій брошурі.

Доповідач: Рошко Юрій Юрійович – начальник відділу з питань земельних відносин та природних ресурсів виконавчого апарату обласної ради.

Проект рішення розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку гірських територій і з питань комунального майна та житлово-комунального господарства, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Будь ласка.

Ю.Рошко. Шановна президіє, шановні депутати! Даним проектом рішення обласна рада припиняє право постійного користування земельними ділянками лісогосподарського призначення Надвірнянського спеціалізованого агролісгоспу ОКП “Івано-Франківськоблагроліс” орієнтовною площею 6 тис 586 га та переведе їх у постійне користування комунальному підприємству “Надвірнянський спеціалізований агролісгосп Івано-Франківської обласної ради”.

Хочу повідомити вас про те, що підприємство “Надвірнянський спеціалізований агролісгосп” ОКП “Івано-Франківськоблагроліс” систематично не сплачує земельний податок, що згідно статті 141 пункту Д Земельного кодексу України є підставою для припинення права постійного користування даними земельними ділянками лісогосподарського призначення. Заборгованість на 31.12.2024 року складала 1 млн 360 тис. гривень.

Також даним проектом рішення комунальному підприємству “Надвірнянський спеціалізований агролісгосп Івано-Франківської обласної ради” надається дозвіл на розроблення технічних документацій із землеустрою щодо інвентаризації земель лісогосподарського призначення. На сьогоднішній день ще не проінвентаризовано 1264 га – Ланчинська селищна територіальна громада, 122,7 га – Делятинська селищна територіальна громада, і 9,79 га – Надвірнянська міська територіальна громада. Загальна орієнтовна площа неінвентаризованих земельних ділянок лісогосподарського призначення складає 1396 га, це 21 відс. від площі, яка передається.

Прошу підтримати запропонований проект рішення та проголосувати за нього.

О.Сич. Чи є запитання, колеги? Зауваження, пропозиції? Увімкніть мікрофон, будь ласка, депутата Виноградника.

Т.Виноградник. У мене пропозиція, пане голово, до проекту рішення.

О.Сич. А, тоді я поставлю на голосування за основу, а потім пропозицію.

Колеги, ставлю на голосування проект рішення за основу.

За – 67, не голосували – 7: рішення прийнято.

Увімкніть мікрофон депутата Виноградника. Прошу, вашу пропозицію.

Т.Виноградник. Дякую, пане голово. Дуже доцільне рішення. Правильно робимо, треба наділити повноваженнями новостворене підприємство. Єдине, є у мене пропозиція, вона стосується наступного. Коли ми приймали рішення щодо передачі земель лісогосподарського призначення громадам, громади виконали взяті на себе зобов’язання згідно рішення, підготували весь пакет документів, а саме до цього були проінвентаризовані земельні ділянки, які знаходяться в межах територіальних громад Надвірнянської та Переріслянської.

Суть в чому питання, моєї пропозиції? Виходячи з того, що громади звернулися, щоб їм передати ці земельні ділянки, і ми не прийняли жодного рішення, пропоную у пункті першому забрати слова “згідно з додатком”, і в пункті другому відповідно також забрати слова “згідно з додатком”. Дякую.

О.Сич. А що там за додатки?

Ю.Рошко. В додатку є перелік земельних ділянок…

О.Сич. А, тобто це означає, що ми передаємо, не знати що.

Ю.Рошко. Ні, ми мусимо вказати ці додатки, вони повинні бути залишені.

О.Сич. Тобто, ми передаємо земельні ділянки, але невідомо які. Якщо немає додатку, то невідомо які. Тоді немає сенсу приймати рішення. Але є пропозиція. Я ставлю на голосування, колеги.

За – 11, проти – 3, не голосували – 60: рішення прийнято.

Колеги, ставлю на голосування… Не прийнято.

Ставлю на голосування проект рішення в цілому.

За – 65, утримався – 1, не голосували – 8: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про проведення інвентаризації земель спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області лісогосподарського призначення на території Косівського та Коломийського районів”.

Проект рішення номер 29 – в окремій брошурі.

Доповідач: Рошко Юрій Юрійович – начальник відділу з питань земельних відносин та природних ресурсів виконавчого апарату обласної ради.

Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку гірських територій, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Будь ласка.

Ю.Рошко. Шановна президіє, шановні депутати! Для впорядкування земельних та лісових відносин на території Косівського району необхідно провести інвентаризацію земельних ділянок лісогосподарського призначення. Згідно з пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів № 476 від 05.06.2019 року “Про затвердження порядку проведення інвентаризації земель”
інвентаризація проводиться з метою встановлення місць розташування об’єктів, в їх межах, правового статусу, виявлення земель, що не використовуються або використовуються нераціонально.

На сьогоднішній день там є дуже багато проблем, які треба вирішити. В процесі інвентаризації ми ці всі питання, всі проблеми висвітляться, треба буде їх вирішувати.

Також згідно статті 57 Закону України “Про землеустрій” технічна документація із землеустрою щодо інвентаризації земель розробляється за рішенням власників.

Даним проектом рішення пропонується надати дозвіл на розробку технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області.

Прошу підтримати запропонований проект рішення та проголосувати за нього.

О.Сич. Колеги, на продовження. Свого часу Івано-Франківська обласна рада надала в користування землі спільної власності для Косівського райагролісгоспу Косівської районної ради. Сьогодні той агролісгосп ще в гіршому стані, ніж наш Надвірнянський. Там десь орієнтовно 40 млн гривень заборгованості. Там поголовно всі з нього звільняються. Отже, постає питання знову ж таки про охорону лісів. Ми навіть думали створити скоренько Косівський агролісгосп у підпорядкуванні обласної ради, але постає питання передачі: що передавати, коли землі не інвентаризовані, і коли є багато проблем межових з громадами, з державними землями і з заповідними землями? Тому це питання архіважливе, я думаю, що дуже довго ми будемо ним займатись.

Чи є запитання, колеги? Немає? Чи є зауваження, пропозиції?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 69, не голосували – 5: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про надання згоди на прийняття земельної ділянки у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст області, яка розташована у м. Коломиї”.

Проект рішення номер 30 – на окремому аркуші.

Доповідач: Рошко Юрій Юрійович – начальник відділу з питань земельних відносин та природних ресурсів виконавчого апарату обласної ради.

Проект рішення розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку гірських територій і з питань комунального майна та житлово-комунального господарства.

Будь ласка.

Ю.Рошко. Шановна президіє, шановні депутати! Даним проектом рішення передбачено надати згоду на прийняття з комунальної власності Коломийської міської ради у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Івано-Франківської області земельної ділянки площею 0,1725 га з кадастровим номером 26102600000:1700600117 та цільовим призначенням: для розміщення та обслуговування музейних закладів.

Дана земельна ділянка розташована на вул. Театральній, 25 в центрі міста Коломиї, знаходиться у постійному користуванні Національного  музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття ім. Йосафата Кобринського.

Прошу підтримати запропонований проект рішення та проголосувати за нього.

О.Сич. Колеги, це такий полюбовний взаємообмін із Коломийською територіальною громадою. Ми їм майно на Козацькій, вони нам землю для музею.

Чи є запитання, колеги?

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Зауваження, пропозиції? Немає.

Ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 63, не голосували – 11: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про припинення права постійного користування земельними ділянками лісогосподарського призначення та передачу їх у комунальну власність Коломийської міської територіальної громади”.

Проект рішення номер 31 – в окремій брошурі.

Доповідач: Рошко Юрій Юрійович – начальник відділу з питань земельних відносин та природних ресурсів виконавчого апарату обласної ради.

Проект розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку гірських територій і з питань комунального майна та житлово-комунального господарства

Будь ласка.

Ю.Рошко. Шановна президіє, шановні депутати! До обласної ради надійшов перелік документів в повному обсязі та лист від Коломийської міської ради з проханням передачі земель лісогосподарського призначення спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, які знаходяться на її території, у комунальну власність Коломийської територіальної громади. Це 66 ділянок  загальною площею 1909 га.

Одним з пунктів переліку документів є погодження уповноваженого органу про передачу земель лісового фонду спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області в комунальну власність територіальних громад з врахуванням рекомендацій Івано-Франківського обласного комунального агролісогосподарського підприємства “Івано-Франківськоблагроліс”. Слід зауважити, що дані земельні ділянки знаходяться на території двох агролісгосподарських наших підприємств, це Надвірнянського та Коломийського.

Отже, дане звернення було розглянуто на засіданні наглядової ради Івано-Франківського обласного комунального агролісогосподарського підприємства “Івано-Франківськоблагроліс” та прийнято рішення погодити запропоновані рекомендації Івано-Франківського обласного комунального агролісогосподарського підприємства “Івано-Франківськоблагроліс” щодо часткової, нагадую, часткової передачі відокремлених ділянок лісу Надвірнянського спеціалізованого агролісгоспу ОКП “Івано-Франківськоблагроліс” Коломийській територіальній громаді в кварталах 72, 86, 87, 88, 89, 90 загальною площею 377,99 га. Це 9 земельних ділянок.

Також дане звернення було розглянуто на засіданні наглядової ради комунального підприємства “Коломийський спеціалізований агролісгосп Івано-Франківської обласної ради”, тобто нашого новоствореного підприємства, та прийнято рішення погодити запропоновані рекомендації Івано-Франківського обласного комунального агролісогосподарського підприємства “Івано-Франківськоблагроліс” щодо часткової передачі відокремлених ділянок лісу Коломийського спеціалізованого агролісгоспу Івано-Франківської обласної ради Коломийській територіальній громаді в кварталах 47, 58, 59, 60, 109 загальною площею 148,99 га. Це 24
земельні ділянки.

Пропоновані до передачі земельні ділянки згідно рекомендацій ОКП “Івано-Франківськоблагроліс” не становлять значної господарської цінності для лісокористування та можливі для використання в рекреаційно-оздоровчих цілях громади.

Слід зауважити, що згідно з механізмом передачі, затвердженим рішенням обласної ради від 19.04.2024 року № 892-30/2024, постійна комісія спільно з виконавчим апаратом обласної ради та представником комунального агролісогосподарського підприємства обласної ради опрацьовує дані документи та надає рекомендації щодо доцільності передачі земель лісового фонду.

На засіданні комісії постійної, яка відбулася, з  питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку гірських територій, яка проводилась 13.12.2024 року, відбулося опрацювання та обговорення даних документів, рекомендовано відділу з питань земельних відносин та природних ресурсів виконавчого апарату обласної ради підготувати проект рішення щодо передачі земель лісогосподарського призначення спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області у комунальну власність Коломийської міської територіальної громади в особі Коломийської міської ради із земель Надвірнянського спеціалізованого агролісгоспу ОКП “Івано-Франківськоблагроліс” в кварталах 72, 86, 87, 88, 89, 90 загальною площею 377,99 га в кількості 9 ділянок та комунального підприємства “Коломийський спеціалізований агролісгосп Івано-Франківської обласної ради” в кварталах 47, 58, 59, 60, 109 загальною площею 148,99 га в кількості 24 ділянки. Разом передається 526,98 га, з 1909 га, які хотіла громада.

Прошу підтримати запропонований проект рішення та проголосувати за нього.

О.Сич. Колеги, чи є запитання до доповідача?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Бажання взяти участь в обговоренні? Пропозиції, зауваження?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 67, не голосували – 7: рішення прийнято.

Наступне питання – “Про припинення права постійного користування земельною ділянкою та передачу її у комунальну власність Делятинської селищної територіальної громади”.

Проект рішення номер 32 – в окремій брошурі.

Доповідач: Рошко Юрій Юрійович – начальник відділу з питань земельних відносин та природних ресурсів виконавчого апарату обласної ради.

Проект розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку гірських територій і з питань комунального майна та житлово-комунального господарства, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Будь ласка.

Ю.Рошко. Шановна президіє, шановні депутати! До обласної ради надійшов лист від Делятинської селищної ради з проханням передачі земельної ділянки сільськогосподарського призначення площею 17,6129 га з кадастровим номером 2624055900:03:001:0027, яка знаходиться на її території в урочищі Площа і є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст області. Зазначена земельна ділянка передана у постійне користування Делятинському психоневрологічному інтернату для ведення селянського господарства.

З огляду на викладене, керуючись Земельним кодексом України, та з метою врегулювання майнових питань між Івано-Франківською обласною радою та Делятинською селищною радою в Делятинський психоневрологічний інтернат був направлений лист з проханням розгляду порушеного питання в межах компетенції та надання відповідних пропозицій обласній раді.

Розглянувши лист обласної ради, Делятинський психоневрологічний інтернат проінформував, що дана земельна ділянка знаходиться на відстані 7 км від розташування інтернату, оточена листяними деревами та потічком, що у свою чергу призводить до постійного підтоплення у період весняний та літніх повеней. Використання даної земельної ділянки є економічно недоцільним, оскільки врожайність дуже низька. Використання земельної ділянки для підсобного господарства та збирання сіна є також недоцільним, тому що підсобне господарство в інтернаті ліквідовано ще у 2019 році.

Враховуючи вищенаведене, Делятинський психоневрологічний інтернат дав згоду на припинення права постійного користування земельною ділянкою сільськогосподарського призначення спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області площею 17,6129 га.

Даним проектом рішення передбачається припинення права постійного користування земельною ділянкою сільськогосподарського призначення спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області площею 17,6129 га з кадастровим номером 2624055900:03:001:0027 та передачу її в комунальну власність Делятинської селищної ради.

Прошу підтримати запропонований проект рішення та проголосувати за нього.

О.Сич. Чи є запитання, колеги?

Колись обласні інтернати і загальноосвітні, психоневрологічні мали підсобні господарства. Як правило, у них є земельні ділянки. Тепер у нас виникне питання на наступних сесіях… ще декілька таких питань, зокрема вже подала прохання Солотвинська селищна рада. Так само у нас там була школа-інтернат, а земельну ділянку тепер ніхто не використовує. Такі самі питання у нас виникнуть по Рогатинському лікувальному закладу, можливо, ще й по інших будуть виникати. Бо колись ці інтернати мали підсобні господарства, а тепер їх не ведуть, а земельні ділянки пустіють.

Зауваження, пропозиції до проекту рішення, колеги?

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 66, не голосували – 8: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про затвердження передавального акта комунального підприємства “Снятинське спеціалізоване агролісництво Івано-Франківської обласної ради” (код ЄДРПОУ 22184058)”.

Проект рішення номер 33 – в окремій брошурі.

Доповідач: Рошко Юрій Юрійович – начальник відділу з питань земельних відносин та природних ресурсів виконавчого апарату обласної ради.

Проект рішення розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку гірських територій і з питань комунального майна та житлово-комунального господарства, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Будь ласка.

Ю.Рошко. Шановна президіє, шановні депутати!  Пунктом 3 рішення обласної ради від 20.09.2024 року № 972-33/2024 “Про припинення (реорганізацію) комунального підприємства “Снятинське спеціалізоване агролісництво Івано-Франківської обласної ради” шляхом приєднання до комунального підприємства “Коломийський спеціалізований агролісгосп Івано-Франківської обласної ради” була утворена комісія з припинення комунального підприємства “Снятинське спеціалізоване агролісництво Івано-Франківської обласної ради”, до якої перейшли повноваження з управління правами підприємства, що припиняється. Також пунктом 6 цього ж рішення комісія з припинення комунального підприємства “Снятинське спеціалізоване агролісництво Івано-Франківської обласної ради” в порядку, передбаченому чинним законодавством України, подає на затвердження Івано-Франківської обласної ради передавальний акт з додатками. На сьогоднішній день є три додатки. Додаток номер 1 – це активи і пасиви компанії, додаток номер 2 – документація вся, яка велася на підприємстві, додаток номер 3 – це земельні ділянки, які передаються.

Прошу підтримати запропонований проект рішення та проголосувати за нього.

О.Сич. Колеги, чи є запитання?

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Зауваження, пропозиції? Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 65, не голосували – 9: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про внесення змін до складу наглядової ради комунального підприємства “Долинський спеціалізований агролісгосп Івано-Франківської обласної ради”.

Проект рішення номер 34 – на окремому аркуші.

Доповідач: Рошко Юрій Юрійович – начальник відділу з питань земельних відносин та природних ресурсів виконавчого апарату обласної ради.

Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку гірських територій, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Будь ласка.

Ю.Рошко. Шановна президіє, шановні депутати! До обласної ради надійшов лист голови депутатської фракції “Всеукраїнське об’єднання “Свобода” в обласній раді Ігоря Дебенка, в якому він просить внести зміни до складу наглядової ради комунального підприємства “Долинський спеціалізований агролісгосп Івано-Франківської обласної ради”, затвердженому в додатку номер 6 рішення обласної ради від 19.04.2024 року, а саме: вивести зі складу  наглядової ради Дебенка Ігоря Богдановича та ввести до складу наглядової ради Федорціва Сергія Івановича.

Відповідно до пункту 5.1 та пункту 5.2 розділу 5 Положення про наглядову раду члени наглядової ради обираються власником шляхом голосування на сесії обласної ради, а право висування кандидатів мають депутатські фракції обласної ради та голова обласної ради.

Прошу підтримати запропонований проект рішення та проголосувати за нього.

О.Сич. Колеги, чи є запитання?

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Зауваження, пропозиції? Немає.

Ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 63, не голосували – 10: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про безоплатну передачу майна (лісоматеріалів круглих хвойних порід) спеціалізованого комунального агролісогосподарського підприємства обласної ради”.

Проект рішення номер 35 – на окремому аркуші.

Доповідає Рошко Юрій Юрійович – начальник відділу з питань земельних відносин та природних ресурсів виконавчого апарату обласної ради.

Проект рішення розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку гірських територій і з питань комунального майна та житлово-комунального господарства.

Ю.Рошко. Шановна президіє, шановні депутати! До обласної ради надійшло звернення командира військової частини А3215 з проханням надати 30 м3 лісоматеріалів круглих хвойних порід для забезпечення здійснення заходів з національної безпеки та оборони.

Дана кубомаса буде забезпечена з нашого спеціалізованого… Долинського спеціалізованого підприємства Івано-Франківської обласної ради. Прошу підтримати запропонований
проект рішення та проголосувати за нього.

О.Сич. Колеги, чи є запитання? У мене є запитання, бо там написано про безоплатну передачу майна спеціалізованого комунального підприємства, а якого – не написано.

Ю.Рошко. Долинського.

О.Сич. То треба написати, чи не треба написати?  Бо ми не знаємо якого.

Ю.Рошко. Ну, в самому рішенні вже буде написано, так.

О.Сич. В рішенні написано, так?

Ю.Рошко. Так.

О.Сич. Я зрозумів. Добре. Тобто, потреби у зміні немає?

Ю.Рошко. Немає.

О.Сич. Колеги, чи є запитання, зауваження?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 68, не голосували – 6: рішення прийнято.

Дякую за глибокий професійний підхід Юрію Юрійовичу. Я, чесно кажучи, переживав, бо на вашу адресу один депутат назвав стільки кримінальних статей, що я думав, що ви уже не вийдете більше на трибуну.

Наступне питання – “Про звіт виконувача обов’язків директора обласного комунального підприємства Івано-Франківської обласної ради “Хет-трик арена” Михайла
Марцинюка”.

Проект рішення номер 36 – в окремій брошурі.

Доповідає Марцинюк Михайло Степанович – виконувач обов’язків  директора обласного комунального підприємства Івано-Франківської обласної ради “Хет-трик арена”.

Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, спорту та молодіжної політики, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Колеги, з вашого дозволу, може ми зразу до запитань перейдемо, якщо є?

Чи є запитання до директора нашого спортивного підприємства?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Кажуть, що тільки дякують, запитань немає. Гаразд.

Чи є бажаючі взяти участь в обговоренні, подати пропозиції?

Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 66, не голосували – 7: рішення прийнято.

Ну, і наступне питання, з цим пов’язане, – “Про призначення на посаду директора
обласного комунального підприємства Івано-Франківської обласної ради “Хет-трик
арена” Михайла Марцинюка”.

Проект рішення номер 37 – в окремій брошурі.

Доповідач: Лисейко Костянтин Володимирович – начальник управління спорту та молодіжної політики обласної адміністрації.

Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, спорту та молодіжної політики, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

К.Лисейко. Доброго дня, шановний пане голово, президіє, панове депутати! Управління спорту та молодіжної політики пропонує призначити на посаду директора обласного комунального підприємства Івано-Франківської обласної ради “Хет-трик арена” Марцинюка Михайла Степановича. Довідково: до цього часу він також… і від часу заснування даного комунального підприємства він його очолював. Дякую.

О.Сич. Колеги, чи є запитання? Зауваження, пропозиції?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 65, не голосували – 8: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про призначення директора Коломийського психоневрологічного інтернату”.

Проект рішення номер 38 – в окремій брошурі.

Доповідає Лемчак Володимир Олексійович – директор департаменту соціальної політики обласної державної адміністрації.

Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Будь ласка.

В.Лемчак. Шановна президіє, шановні депутати! Прошу підтримати пропозицію призначити Терлецьку Галину Миколаївну на посаду директора Коломийського психоневрологічного інтернату строково до призначення на цю посаду переможця конкурсу, але не пізніше дванадцятимісячного строку з дня припинення чи скасування воєнного стану.         

Пані Галина – 1969 року народження, має відповідну освіту, має стаж керівний, працює на даний час в управлінні соціальної політики Коломийської райдержадміністрації.

О.Сич. Колеги, чи є запитання до доповідача?

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Чи є бажання побачити кандидата на посаду?

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Є. Будь ласка, вийдіть, якщо є на місці.

В.Лемчак. Підніміться, будь ласка.

О.Сич. Підійдіть сюди, підійдіть, будь ласка.

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Шановні колеги! Перед вами кандидат на посаду директора Коломийського психоневрологічного інтернату – Терлецька Галина Миколаївна.

Чи є запитання до кандидата на посаду директора? Немає?

Зауважень, пропозицій до проекту рішення немає?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Дякую. Ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 65, не голосували – 8: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про призначення директора Погонянського
психоневрологічного інтернату”.

Проект рішення номер 39 – в окремій брошурі.

Доповідач: Лемчак Володимир Олексійович – директор департаменту соціальної політики обласної державної адміністрації.

Проект рішення розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Будь ласка.

В.Лемчак. Шановна президіє, шановні депутати! Прошу підтримати проект – призначити Марцинюка Степана Михайловича на посаду директора Погонянського психоневрологічного інтернату строково до призначення на цю посаду переможця конкурсу, але не пізніше дванадцятимісячного строку з дня припинення чи скасування воєнного стану. Освіта – повна, 1984 року народження, має закінчений державний медичний університет, має керівний стаж. Остання посада від Міністерства охорони здоров’я – директор Верховинського закладу з оздоровлення.

О.Сич. Колеги, чи є запитання до доповідача?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Не маєте. Чи є бажання побачити кандидата на посаду? Є. Будь ласка, вийдіть до трибуни.

Шановні колеги! Перед вами кандидат на посаду директора Погонянського психоневрологічного інтернату – Марцинюк Степан Михайлович. Чи є запитання? Будь ласка, запишіться для запитань.

Кукурудз Ростислав Степанович, будь ласка.

Р.Кукурудз. Доброго дня! А скажіть, будь ласка, маю таке – два питання в одному.
Скажіть, будь ласка, як ви оцінюєте роботу попереднього керівника цього закладу? І які ваші плани на майбутнє, що ви збираєтесь зробити, які ваші бачення розвитку цього закладу? Дякую.

С.Марцинюк. Доброго дня! Зауважень до попереднього керівника немає зовсім. Бачення – це, однозначно, покращення умов перебування наших підопічних, аналіз енергоефективності закладу та покращення, аналіз та покращення харчування, надання якісної медичної допомоги в закладі.

О.Сич. Дякую. Колеги, було одне запитання, кандидат відповів.

Чи є зауваження, пропозиції до проекту рішення?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому. Прошу визначатись.

За – 20, утримався – 1, не голосували – 43: рішення не прийнято.

Розглядається питання “Про призначення на посаду директора комунального
некомерційного підприємства “Обласна клінічна стоматологічна поліклініка Івано-Франківської обласної ради” Кривенького Тараса Петровича”.

Проект рішення номер 40 – в окремій брошурі.

Доповідач: Бойчук Олександра Григорівна – директор департаменту охорони здоров’я
обласної державної адміністрації.

Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Будь ласка.

О.Бойчук. Шановний голово, шановна президіє, шановні депутати, колеги! Прошу розглянути проект рішення щодо призначення на посаду директора комунального
некомерційного підприємства “Обласна клінічна стоматологічна поліклініка Івано-Франківської обласної ради” Кривенького Тараса Петровича.

О.Сич. Колеги, чи є запитання до доповідачки? Є.

Запишіться, будь ласка, для запитань.

Кукурудз Ростислав Степанович, будь ласка.

Р.Кукурудз. Шановна пані Олександро! А скажіть, будь ласка, знову ж таки ми знаємо, що зараз є людина, яка виконує обов’язки директора та чи є до цієї людини запитання? Бо судячи з вашого попереднього звіту, я не даремно там звертав увагу на те, що як би цей заклад – лідер у наданні стоматологічних послуг для військовослужбовців і має відповідний пакет. От чому виникла потреба як би запропонувати іншу кандидатуру? Дякую.

О.Бойчук. Дякую за запитання, пане Ростиславе. Щодо виконувача обов’язків як керівника закладу із надання медичної допомоги в загальному питань не було. Щодо останньої
ситуації, яка у нас склалася з доступністю, інклюзивністю, я думаю, що це першочергово керівники закладів мають на це звертати увагу, і у наших військових не має виникати питань стосовно цього напрямку. Дякую.

О.Сич. Колеги, запитання вичерпані. Чи є бажання побачити претендента на посаду? Очевидно, що так. Будь ласка, вийдіть до трибуни, Тарас Петрович Кривенький.

Колеги, перед вами Кривенький Тарас Петрович – кандидат на посаду директора
комунального некомерційного підприємства “Обласна клінічна стоматологічна поліклініка Івано-Франківської обласної ради”. Чи є запитання у вас до нього?

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Дякую, Тарасе Петровичу.

Колеги, чи є зауваження, пропозиції до проекту рішення?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому. Прошу визначатись.

За – 2, проти – 1, утримались – 3, не голосували – 59: рішення не прийнято.

Розглядається питання “Про призначення на посаду генерального директора
комунального некомерційного підприємства “Прикарпатський обласний клінічний центр психічного здоров’я Івано-Франківської обласної ради” Семенюка Володимира
Петровича”.

Проект рішення номер 41 – в окремій брошурі.

Доповідач: Бойчук Олександра Григорівна – директор департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації.

Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Будь ласка.

О.Бойчук. Шановний голово, шановна президіє, шановні депутати! Прошу розглянути проект рішення щодо призначення на посаду генерального директора комунального некомерційного підприємства “Прикарпатський обласний клінічний центр психічного здоров’я Івано-Франківської обласної ради” Семенюка Володимира Петровича. Прошу розглянути.

О.Сич. Колеги, чи є запитання до доповідачки? Запишіться для запитань.

Перцович Наталія Святославівна.

Н.Перцович. Я хотіла спитати, чи відбувалася зустріч кандидата з колективом закладу.

О.Бойчук. Дякую за запитання, пані Наталю. Так, відбувалася зустріч кандидата з колективом закладу.

О.Сич. Федорук Олександра Володимирівна.

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Федорук. Шановний Олександре Максимовичу, шановні колеги-депутати! Сьогодні у нас в сесійній залі присутній трудовий колектив даного закладу. Прошу надати слово уповноваженим представникам до розуміння ситуації, що відбувається.

О.Сич. Так, в робочому порядку до мене звернулися з проханням надати слово Яковенчуку Івану Дмитровичу – заступнику голови профспілкової організації закладу. Колеги, я можу це робити тільки з вашого дозволу. Немає заперечень?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Ну, будь ласка, тоді Іване Дмитровичу, підійдіть на трибуну, будь ласка.

І.Яковенчук. Добрий день, шановна президіє, шановні депутати!

О.Сич. Підніміть мікрофон трошки вище.

І.Яковенчук. Я – представник трудового колективу. В даному випадку виконую роль заступника голови профспілкового комітету. Мене звати Іван Дмитрович.

Я прийшов до вас, маю таку функцію – донести думку колективу на рахунок керівництва нашим закладом.

Якось так вийшло, що ми раптово дізнались про припинення роботи попереднього керівника – Мирона Івановича, і буквально через декілька днів колектив із здивуванням прочитав на сайті обласної ради про те, що є пропозиція наступного керівника, яка якось була висунута без обговорення, без участі трудового колективу. Трудовий колектив ініціював збори, так як у нас більше 600 працівників, то вийшла конференція трудового колективу, де всі представники конференції, присутні на ній, не висловили довіру попередньому… наступному пропонованому керівнику. Не в тому річ, що ми вважаємо його не компетентним як спеціаліста у своїй галузі чи нехорошим, можливо, як людину, а річ в тому, що психіатрія – це зовсім окрема і зовсім інша специфічна галузь медицини, яка, на відміну від соматичної медицини, має абсолютно іншу ментальність, абсолютно інше ставлення до пацієнтів, абсолютно інші методи і засоби лікування, і щоби ефективно керувати психіатричним закладом, необхідно, мабуть, бути психіатром в першу чергу.

Не маємо сумнівів щодо професійності кандидата по своїй спеціальності. Наш попередній керівник Мирон Іванович теж не був зразу психіатром. Він вчився і вчився довгі роки.

На даний час вчитись часу немає, вважає колектив. Ми перші в Україні пройшли реформу психіатрії. До нас приїжджали вчитись інші лікарні, інші заклади, ми перші відкрили відділення, ми перші зняли решітки, ми перші ввели нові методи лікування, наші працівники стажувались у європейських країнах, країнах Євросоюзу, зокрема Польща, Німеччина, Франція, Румунія… Ну, не для того кажу, щоб хвалити наш заклад, але де в чому можна було й їх вчити там.

У нас колектив склав…

О.Сич. Дайте договорити. Увімкніть мікрофон, будь ласка.

І.Яковенчук. У нас 688 працівників, 82 – лікарі, 9 з яких мають категорію по управлінню охорони здоров’я, і 8 працівників мають другу вищу освіту у галузі публічного управління.

Колектив просить обласну раду: якщо можна, зняти з голосування сьогоднішнє питання до проведення конкурсу. Тому що це питання вносить дисонанс у роботу колективу, а ми зараз в процесі реформи, у нас об’єднання, у нас укрупнення закладу, питання ще не всі вирішені. Людина, яка призначена на керівництво, виконувач обов’язків на даний час, абсолютно, на погляд колективу, надіюся, що департамент охорони здоров’я зможе підтвердити, виконує свої обов’язки і свої функції в повній мірі.

Прохання колективу: провести відкритий, чесний конкурс, обрати достойного. Нехай будуть висунуті наші кандидатури, які ми бачимо в керівництві, обрати того, кого вибере комісія. Дякую за увагу. Прохання колективу, прошу дослухатись, шановні депутати.

О.Сич. Дякую, Іване Дмитровичу.

Шановні колеги! Ну, очевидно, що представнику колективу ми запитання задавати не будемо. Дякую вам.

Я відкриваю обговорення. Тому, колеги, будь ласка, хто бажає висловитись з цього питання, запишіться до обговорення.

Чаплинська Наталія Любомирівна.

Н.Чаплинська. Шановна президіє, шановні колеги-депутати! Я прошу підтримати прохання колективу, тому що напрацювання в центрі психічного здоров’я вартують уваги не тільки в Україні, але й за кордоном, і ми це знаємо. Мало того, це питання дуже важливе так само у реабілітації і підтримці колишніх військових і військових, тому що ми знаємо, що є проблеми після війни з порушенням певних процесів психіки і поведінки є. І ми тісно співпрацюємо з цим колективом. І тому я би дуже просила вас, шановні колеги, підтримати пропозицію колективу і добре подумати над тим призначенням, хто має керувати цим колективом. Дякую.

О.Сич. Дзвінчук Дмитро Іванович.

Д.Дзвінчук. Шановні колеги! Дійсно, ми послухали думку колективу, зрозуміли, що колектив вважає за потрібне когось із своїх людей, які працюють. Але ми сьогодні призначаємо не видатного психіатра, найкращу людину, яка розбирається у всіх питаннях психіатрії, а ми сьогодні говоримо        про менеджера, який повинен організувати роботу колективу, не підтримуючи ті кращі починання, які вже напрацьовані в колективі, зосередитись на пошуку нових зв’язків, нових напрямків розвитку даної системи, даної галузі. І я вважаю, що Володимир Семенюк, зважаючи на його активність, ініціативність, бажання працювати, справиться з даним завданням. Дякую.

О.Сич. Виноградник Тарас Теофілович.

Т.Виноградник. Дякую. Перш за все, я по процедурі. Хотів би сказати, що комісія підтримала дану кандидатуру, внесла в сесійний зал на розгляд депутатського корпусу. Це перша складова.

Друга складова, департамент Івано-Франківської обласної військової адміністрації так само підтримав дану кандидатуру і професійно вивчив всі ділові якості, досвід управління процесами, а також управління закладами.

Третя складова, виступаючий сказав щодо виборів, треба обирати. Не завжди обираємо, і досвід показав, і не тільки керування закладами медичними, але деколи буває це так і на теренах всієї держави: ми не завжди обираємо людей, у яких є досвід управлінський.

Четверта складова, орган управління даного підприємства є, як правильно сказав голова, обласна рада і депутати визначають. Так, ми маємо прислухатись до думки трудового колективу.

Я би єдине, що побажав: щоб трудовий колектив допоміг і підставив плечі новому керівнику налагодити і продовжити ту лінію роботи, яку задав попередній керівник, з хорошим досвідом, щоб це була єдність, досягнути ще кращих результатів. Певна річ, щоб клієнтів було менше в цьому закладі, але організувати роботу, матеріально-технічну базу, залучити кошти, інвестиції, а також за підтримки обласної військової адміністрації, Івано-Франківської обласної ради. Тому закликаю підтримати дану кандидатуру. Дякую, колеги.

О.Сич. Кріль Мирослав Петрович.

В.Гладій. Кнопку не тисніть, вона сама включиться. Говоріть.

О.Сич. Увімкнутий мікрофон депутата чи ні?

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Так.

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Ви не натискайте кнопку, вона автоматично включається. Не треба натискати.

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Увімкніть мікрофон Іваніва.

М.Кріль – депутатська фракція політичної партії “Всеукраїнське об’єднання “Платформа Громад”. Шановний пане голово, шановні депутати! Ви знаєте, мені складно говорити про це питання, тому що я зіштовхувався з колективом психоневрологічного диспансеру, ще коли був головою Асоціації учасників АТО області Івано-Франківської, і безпосередньо спілкувався як з колективом, так і з дирекцією психоневрологічного диспансеру. Я не можу нічого сказати поганого, тому що колектив – прекрасний, він робив, що можна було зробити, щоб допомогти тим ветеранам, які були, починаючи з 2015 і до 2022 року, до повномасштабної війни, і виконував всі свої обов’язки дуже непогано.

Але зараз я прошу підтримати, депутатський корпус Івано-Франківської обласної ради, мого колегу на призначення виконувачем обов’язків цього психоневрологічного диспансеру. Чому? Перше, людина, яка у 2022 році пішла служити у Збройні Сили України і намагалась захистити державу на тих посадах, на яких вона мала можливість її захистити. Тобто, вона це для них… це людина, яка розуміє ситуацію, розуміє побратимів, розуміє психологію, і може налагодити цей процес.

Друге, я прекрасно розумію, що, можливо, він не психіатр, і це ставиться йому зараз як докір, але дуже багатьма нашими комунальними підприємствами керують не фахові спеціалісти, дуже багатьма. І вони прекрасно керують, і вони призначаються на посади. Все залежить від нього особисто, від того, як він вміє налагодити і зможе налагодити роботу в даному колективі і взагалі у психоневрологічному диспансері. І я прошу дуже, як виконувача обов’язків, проголосувати за нього, як за виконувача обов’язків, а надалі, я думаю, що якщо колектив буде бачити і ми будемо проводити конкурсний відбір після закінчення воєнного стану, ми зможемо оцінити його роботу. Якщо ця робота буде негативна і незадовільна, я думаю, що ми призначимо точно так само зовсім іншу людину на цю посаду з кола психіатрів, кого вони вважають за потрібне. Дякую.

О.Сич. Єдине, єдине: ми не можемо призначати виконувача обов’язків. Виконувача обов’язків може призначати департамент охорони здоров’я обласної адміністрації без нас, а ми призначаємо на посаду.

Федорук Олександра Володимирівна.

О.Федорук. Я хотіла сказати, що тут зовсім не йдеться про оцінку фаховості мого колеги Семенюка Володимира, я розумію його компетенцію і заслуги у своїй діяльності, але оскільки ми бачимо, що майже є весь колектив, є певний резонанс в цьому питанні. І очевидно, потрібно вияснити, в чому саме суть, і можливо розібратись, а не йти впоперек бачень власне ситуації всередині. Можливо, ми щось не знаємо, можливо, щось потрібно врахувати. Відповідно пропозиція: розглянути більш детально, ретельніше, адже неспроста згідно законодавства є певна конкурсна основа прийняття рішень і вибору керівника.

Зараз, на жаль, ми не можемо проводити конкурс… на конкурсній основі вибір кандидата, але оскільки є ситуація, яка склалася, то я пропоную детальніше вивчити і врахувати інтереси сторін, вибрати достойного кандидата на керівника.

О.Сич. Не зрозуміло тільки, що означає ваша пропозиція – детальніше вивчити. Або зняти питання з розгляду, тоді має бути пропозиція депутата, я поставлю на голосування, або ж в залежності від результатів голосування, детальніше вивчати. Тому треба чіткіше формулювати пропозиції.

О.Федорук. Так, пропозиція. Можна? У мене є ще час.

О.Сич. Кажіть.

О.Федорук. Пропозиція зняти питання з розгляду до вияснення ситуації.

О.Сич. Добре, ми зараз завершимо обговорення, потім я поставлю вашу пропозицію.

Перцович Наталія Святославівна.

Н.Перцович. Власне психіатрія – це дуже непроста галузь, і коли у нас вже 11-й рік війни, дуже приємно відзначити справді те, що даний заклад поламав стереотипи нашого сприйняття взагалі психіатричних закладів, і дуже приємно відзначити те, що військові, які лікувались там, лікуються, до них в процесі лікування знаходився такий, знаєте, підхід правильний, тому що це теж дуже непросто. І я хочу зараз скористатись нагодою, подякувати колективу за те, що вони були, знаєте, такими професійними і справжніми, і вони були поруч з цими військовими, а не просто виконували свої функції на робочому місці.

Тому… так, я побажаю вам, щоб ви такими залишалися… тому дуже би не хотілося… я дуже поважаю нашого колегу Володимира Семенюка і бажаю йому… поважаю те, що він хоче очолити цей заклад, абсолютно не сумніваюся в його менеджерських там якостях, але я би дуже хотіла, щоб ми сьогодні сесійно не приймали рішення, яке би зашкодило подальшій успішній роботі колективу, тому я теж пропоную перенести… зняти це питання з голосування. Дякую.

О.Сич. Ну, і закономірно, якщо ми послухаємо кандидата на посаду, тим більше, записався до виступу Семенюк Володимир Петрович, а я би напевно просив би вас підійти до трибуни тоді і, будь ласка, висловіть свою точку зору щодо того всього, що говориться.

В.Семенюк. Шановна президіє, колеги-депутати, присутні, з гордістю можу сказати, майбутні мої колеги по роботі!

(Оплески в залі).

Тому коротко про себе. Мій трудовий шлях розпочався із санітара, дальше – медбрат, лікар. І на сьогоднішній день я завідую отоларингічним відділенням, яке очолюю вже протягом 15 років. Тому я знаю медицину не ззовні, а зсередини. 30 років безперервного стажу в медицині, повірте – це багато.

Щодо військового, я служив в армії українській вже, тому я дуже знаю всіх військових, які були до воєнного часу, і призвався теж в армію у 2022 році, на початку війни добровольцем. Тому я теж служив півтора роки в армії. По сімейних обставинах я звільнився.

Хочу сказати, що я зустрічався з колективом, у нас все було добре, проходило на рівні злагодженості, ми спілкувались добре    , розумно, навіть стратегічні плани уже на майбутнє ми теж обговорювали. Говорив із головою профспілки теж, теж у нас ніяких не було… ніяких нюансів. Тому я думаю, що я, якщо мене виберуть генеральним директором, я однозначно продовжу ту роботу, яку робив Мирон Іванович. Це однозначно треба продовжити, реформи. Я однозначно знаю, які проблеми на сьогодні є. Я їх не буду озвучувати, ми всі їх знаємо. І бачу два дні вони вже вирішуються, їздити будемо разом, те все робити у другому закладі, в якому не така ситуація, як зараз ми бачимо, на щастя, все добре тут, у Чукалівці. Тому тільки буду все продовжувати.

Дальше, я буду працювати разом з вами командою над лікуванням хворих, тому що я не йду психіатром, я йду менеджером, я йду адміністратором. Адміністратора робота тільки в тому, щоб у вас була зарплата, адміністратора робота, щоб хворим було тепло, щоб було що їсти, адміністратора робота, щоби покращити матеріально-технічну базу. Тому ми то все будемо продовжувати, те, що, на щастя, у нас дійсно все добре. Добре, але ми будемо робити теж краще.

Тому я всім вам зичу добра, тепла, миру і перемоги. Слава Україні! І разом до перемоги!

Голоси із залу. Героям слава!

О.Сич. Колеги, декілька слів. Ну, перше, я хотів би, щоби колектив… Присядьте, будь
ласка. …щоби представники колективу зрозуміли одну принципову річ: це не наше бажання чи небажання призначати керівника закладу. Є орган управління, згідно закону цим органом управління є обласна державна адміністрація, в ній є департамент охорони здоров’я, і саме він подає проект рішення на сесію обласної ради. А ми вже, депутати, вислухавши сторони, приймаємо рішення приймати це рішення , чи не приймати. Тому наголошую ще раз: органом управління є обласна державна адміністрація. Очевидно, було б правильно, якби перед подачею проекту рішення кандидат зустрівся з колективом. Це перше.

Друге, незалежно від результатів голосування я просив би зберегти максимальну довіру один до одного як депутатського корпусу і кандидата до колективу, так і колективу до кандидата, от. Щодо Володимира Петровича, нашого кандидата, знову ж таки колеги наголошували, і представники колективу наголошували: немає жодних претензій до нього як до людини, до особистості. Мова про кваліфікаційні характеристики. Зі свого боку я спілкувався з Володимиром Петровичем, він заходив до мене в кабінет, він висловлював, скажемо так, впевненість в тому, що він зможе керувати колективом, багато років працює в лікарні, був колись виконувачем обов’язків головного лікаря Івано-Франківської обласної дитячої лікарні, шляхетно уступив своє місце теперішньому керівництву, от, кавалер обласних відзнак “За заслуги перед Прикарпаттям”, “Доблесть Прикарпаття”, брав участь в бойових діях, має посвідчення учасника бойових дій, от, достойна людина.

Колеги, приймати рішення вам. Але я спочатку зобов’язаний поставити на голосування пропозицію, яка прозвучала з боку, як мінімум двох депутатів, – відкласти розгляд проекту рішення і його доопрацювати. Якщо ця пропозиція не проходить, будемо продовжувати дальше в цілому, за основу… за основу, в цілому і тому подібне.

Тому ставлю на голосування пропозицію депутатів Федорук і Перцович – зняти питання з розгляду для доопрацювання. Прошу визначатись.

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Це пропозиція депутатів.

За – 19, тобто, питання не знімається. Колеги, згідно нашого Регламенту, щоб питання зняти з розгляду, – треба половина голосів депутатів, щоб поставити в порядок денний, – треба третина. Тому питання не проходить.

Отже, колеги, в такому разі я ставлю на голосування… перед тим, як поставити, хочу запитати… хвильку, чи є пропозиції до проекту рішення, щоб я знав, як ставити: чи в цілому, чи за основу.

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Я знаю. Пропозицій до проекту рішення немає?

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Я знаю. Немає.

Перед тим, як ставити питання за основу і в цілому, я прошу увімкнути мікрофон депутата Семенюка для виголошення інформації.

В.Семенюк. Враховуючи конфлікт інтересів, брати участь у голосуванні не буду.

О.Сич. Приймається. Прошу зафіксувати це в стенограмі і в протоколі.

Колеги, ставлю на голосування проект рішення за основу і в цілому. Прошу визначатись.

За – 51, утримався – 1, не голосували – 17: рішення прийнято.

(Оплески в залі).

Успіхів вам у роботі.

Переходимо до наступного питання.

Розглядається питання “Про виконання Програми фінансової підтримки комунальних підприємств в умовах воєнного стану на 2024 рік”.

Питання – планове.

Проект рішення номер 42 – в окремій брошурі.

Доповідає Василь Іванович Гладій – перший заступник голови обласної ради.

Проект розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань бюджету,
соціально-економічного розвитку та інвестицій, з питань промисловості, підприємництва, будівництва та дорожнього господарства і з питань комунального майна та житлово-комунального господарства, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Будь ласка.

В.Гладій. Шановні колеги! Даним проектом рішення пропонується інформацію про виконання вказаної програми взяти до уваги і рішення відповідне зняти з контролю. В додатку у вас є детальна інформація щодо виконання даної програми за 2024 рік в розрізі комунальних підприємств обласної ради. Дякую.

О.Сич. Колеги, чи є запитання? Немає. Чи є зауваження, пропозиції до проекту рішення? Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 55, не голосували – 18: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про виконання регіональної цільової програми забезпечення діяльності комунального підприємства Івано-Франківської обласної ради з експлуатації майна на 2020-2024 роки”.

Питання – планове.

Проект рішення номер 43 – в окремій брошурі.

Доповідає Костишин Віталій Іванович – директор комунального підприємства Івано-Франківської обласної ради з експлуатації майна.

Проект розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань комунального майна та житлово-комунального господарства і з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Колеги, я би пропонував зразу переходити до запитань, оскільки інформація про виконання програми надійшла завчасно і з нею мали можливість ознайомитись.

Чи є запитання до доповідача?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 52, не голосували – 19: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про виконання Програми транспортного забезпечення діяльності Івано-Франківської обласної ради на 2022-2024 роки”.

Питання – планове.

Проект рішення номер 44 – в окремій брошурі.

Доповідає Пилюк Руслан Іванович – директор автопідприємства Івано-Франківської
обласної ради.

Проект розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань комунального майна та житлово-комунального господарства і з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Чи є запитання, колеги, до доповідача?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Зауваження, пропозиції до проекту рішення?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.

Р.Пилюк. Дякую.

О.Сич. За – 55, не голосували – 16: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про виконання регіональної цільової програми забезпечення діяльності Івано-Франківського обласного комунального агролісогосподарського підприємства “Івано-Франківськоблагроліс” на 2020-2024 роки”.

Питання – планове.

Проект рішення номер 45 – в окремому аркуші.

Доповідає Олійник Олег Богданович – генеральний директор Івано-Франківського обласного комунального агролісогосподарського підприємства “Івано-Франківськоблагроліс”.

Проект рішення розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань
аграрної політики, земельних відносин та розвитку гірських територій і з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Чи є запитання до доповідача?

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Зауваження, пропозиції до проекту рішення?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 59, не голосували – 13: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про виконання обласної програми пошуку та перепоховання жертв воєн, депортацій та репресій тоталітарних режимів на 2022-2024 роки”.

Проект рішення номер 46 – в окремій брошурі.

Доповідач: Тимків Василь Васильович – директор комунального підприємства обласної ради з питань пошуку та перепоховання жертв воєн, депортацій та репресій тоталітарних режимів “Пам’ять”.

Проект розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань культури,
духовності та інформаційної політики і з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Колеги, чи є запитання до доповідача?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Зауваження, пропозиції до проекту рішення?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 53, не голосували – 19: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про виконання Програми підтримки місцевих органів виконавчої влади на 2024 рік”.

Питання – планове.

Проект рішення номер 47 – в окремій брошурі.

Доповідає Кучма Наталія Дмитрівна – директор департаменту фінансів обласної державної адміністрації.

Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань бюджету,
соціально-економічного розвитку та інвестицій, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Будь ласка.

Чи є запитання до доповідачки?

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Зауваження, пропозиції до проекту рішення?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 52, не голосували – 19: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про виконання Програми підвищення рівня кібербезпеки
сегментів інформаційно-комунікаційної системи Головного управління Державної казначейської служби України в Івано-Франківській області під час казначейського обслуговування коштів обласного бюджету на 2024 рік”.

Питання – планове.

Проект рішення номер 48 – в окремій брошурі.

Доповідач – той же: Кучма Наталія Дмитрівна – директор департаменту фінансів обласної державної адміністрації.

Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань бюджету,
соціально-економічного розвитку та інвестицій, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Колеги, чи є запитання?

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Зауваження, пропозиції? Немає.

Ставлю на голосування за основу і в цілому.

Прошу визначатись.

Н.Кучма. Дякую.

За – 50, не голосували – 21: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про виконання регіональної програми інформатизації Івано-Франківської області “Цифрове Прикарпаття” на 2022-2024 роки”.

Питання – планове.

Проект рішення номер 49 – в окремій брошурі.

Доповідач: Фіняк Ігор Ярославович – начальник управління цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації обласної державної адміністрації.

Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань бюджету,
соціально-економічного розвитку та інвестицій, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Колеги, чи є запитання?

Немає. Зауваження, пропозиції до проекту рішення?

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.

І.Фіняк. Дякую.

О.Сич. За – 47, не голосували – 24: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про скасування рішення обласної ради від 08.12.2017
№ 713-19/2017 “Про утворення обласного комунального підприємства Івано-Франківської обласної ради “Надра Прикарпаття”.

Проект рішення номер 50 – на окремому аркуші.

Доповідає Гладій Василь Іванович – перший заступник голови обласної ради.

Проект рішення розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань екології, раціонального природокористування та розвитку туризму і з питань комунального майна та житлово-комунального господарства, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Василь Іванович, в двох словах поясніть, в чому суть.

В.Гладій. Шановні колеги!  У 2017 році обласна рада прийняла рішення про утворення обласного комунального підприємства “Надра Прикарпаття”. Даним проектом рішення ми його утворили, затвердили статут, визначили, що необхідно зробити керівнику, і на дальше ніяких дій вчинено не було, тому що змінилось законодавство в сфері екології, природокористування, і відповідні повноваження від обласної ради були забрані.

Тому керівника нема, підприємство не утворене. І даним проектом рішення ми скасовуємо це рішення від 2017 року, позаяк ви розумієте, що воно не функціонує. Дякую.

О.Сич. Колеги, чи є запитання до доповідача?

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Зауваження, пропозиції до проекту рішення?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 51, не голосували – 15: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про виконання постанови Верховного Суду у справі
№ 0940/2394/18 (№ К/9901/26524/19), постанови Восьмого апеляційного адміністративного суду у справі № 857/5629/19 (№ 0940/2394/18) та рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду у справі № 0940/2394/18 щодо надання товариству з додатковою відповідальністю “Рогатинпісок” гірничого відводу для розробки Північно-Західної ділянки Москалівського родовища піску”.

Проект рішення номер 51 – на окремому аркуші.

Доповідає Василь Іванович Гладій – перший заступник голови обласної ради.

Проект рішення розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань захисту прав людини, законності та правопорядку, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Зазначений проект також розглядала постійна комісія обласної ради з питань екології, раціонального природокористування та розвитку туризму, однак рішення не прийняла.

Будь ласка, Василь Іванович.

В.Гладій. Шановні колеги! Традиційно даним проектом рішення ми беремо до відома всі постанови, рішення відповідних судів, які вказані в даному проекті рішення, а також другим пунктом надати товариству “Рогатинпісок” гірничий відвід відповідною площею для розробки відповідної ділянки родовища піску, яке знаходиться на певній території тоді ще Рогатинського району, а зараз, звичайно, це Рогатинська міська територіальна громада. Дякую.

О.Сич. Колеги, чи є запитання до доповідача?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Чи є бажаючі взяти участь в обговоренні?

Немає?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Зауваження, пропозиції до проекту рішення?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 27, проти – 1, утримався – 1, не голосували – 31: рішення не прийнято.

Розглядається питання “Про депутатські запити”.

Проект рішення номер 52 – на окремому аркуші.

Доповідає Гладій Василь Іванович – перший заступник голови обласної ради.

Будь ласка.

В.Гладій. Шановні колеги! Є пропозиція підтримати депутатський запит нашого колеги Богдана Ленігевича до голови обласної державної адміністрації – начальника обласної військової адміністрації щодо включення фермерського господарства “Селище” (м. Долина, вул. Обліски, 129) до переліку суб’єктів господарювання, які постраждали внаслідок обставин непереборної сили. Дякую.

О.Сич. Колеги, чи є запитання до доповідача?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Зауваження, пропозиції? Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 50, не голосували – 14: рішення прийнято.

Колеги, питання “Різне”. Чи є бажаючі висловитись в цьому питанні?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає? Колеги, ми розглянули всі питання порядку денного тридцять восьмої сесії обласної ради восьмого демократичного скликання. Порядок денний вичерпаний. Тридцять восьму сесію обласної ради восьмого демократичного скликання оголошую закритою.

Дякую за роботу.

(Звучить Гімн України).

Голова обласної ради                                                                               Олександр Сич

 

Консультант                                                                                              Галина Кубік

Звернення громадян
Розпорядник інформації
Івано-Франківська обласна рада (вул. Грушевського, 21, м.Івано-Франківськ, 76004)
Кому
голові Івано-Франківської обласної ради О.Сичу
[contact-form-7 id="341" title="Контактна форма 1"]