У Галичі відбулася урочиста сесія обласної ради з нагоди 1125-річчя з часу першої згадки про місто

У п’ятницю, 8 вересня 2023 року, в Галичі відбулася виїзна урочиста 24-та сесія обласної ради з нагоди 1125-річчя від часу першої згадки про місто. Перед початком роботи депутати обласної ради спільно помолилися за Україну у Церкві Різдва Христового. Опісля на Замкові горі в Галичі відбулося пленарне засідання сесії обласної ради.

Галич – це наша історія, наша слава, місце нашої сили. Як завше буває, коли маєш щось повсякденне, то воно не видається цінним. Коли я думаю, чим оригінальний наш край, то загалом в історії – Галичем, в політичній історії – Степаном Бандерою, в культурі і літературі – Василем Стефаником, в природньому ландшафті – Говерлою. Цього більше ніде немає, тільки в нас на Прикарпатті. Галич для нас – це історична святиня для всіх мешканців Галицького краю – столиця могутньої королівської держави“, – наголосив голова обласної ради Олександр Сич.

З урочистою доповіддю про історичну роль та значення Галича в період Галицько-Волинської держави виступив доктор історичних наук, професор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Мирослав Волощук.

В європейській історії це лише один з декількох випадків, коли місто на піку свого розвитку і величі дало назву громаді, що мешкала не лише у самому місті, але й на його далекій периферії. Поняття галичани вперше фіксується джерелами 1238 року, посеред нас воно лунає досі. Всі ми – мешканці Івано-Франківської, Львівської, Тернопільської областей – вважають себе галичанами “, – відзначив Мирослав Волощук.

З величним ювілеєм славний Галич та його мешканців привітав присутній на сесії обласної ради голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.

Сьогодні на Прикарпатті перебуває чисельна делегація з Полтавщини, у складі якої більше трьох десятків голів територіальних громад нашої області. Нам дуже приємно співпрацювати з вами, перебирати досвід тієї діяльності громад Івано-Франківщини, які ви успішно реалізуєте. Особливо приємно вітати Галич, про Галицько-Волинське князівство – міць і твердь України-Руси“, – сказав Олександр Біленький.

З нагоди проголошення в області 2023 року Роком Княжого Галича та з метою відзначення 1125-річчя з часу першої згадки про місто Галич на замовлення обласної ради виготовлено ювілейні медалі “Галичу-1125”. За вагомий внесок у дослідження та популяризацію історії періоду Галицько-Волинського князівства, увіковічення у творах мистецтва історії, самовіддане служіння територіальній громаді, значний особистий внесок у відродження слави Галича та сприяння його розвитку Олександр Сич спільного з головою ОДА/ОВА Світланою Онищук вручили нагороди відомим прикарпатцям та науковцям з інших областей України.

Відзначимо, що задля гідного відзначення на Прикарпатті ювілею столичного міста Галича ще у 2021 році обласна рада затвердила обласну комплексу програму “Відзначення 1125-річчя від часу першої згадки про місто Галич” на 2022-2023 роки, а на початку поточного року проголосила в області 2023 рік Роком Княжого Галича.