У Івано-Франківську представили Хорватсько-український словник

У Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника відбулася презентація Хорватсько-українського словника. Це вже другий том словника, який вийшов у світ у 2022 році. Перший том Українсько-хорватського словника був представлений у 2018 році.

Словник – це не лише набір слів за порядком, це інструмент для всіх, хто хоче добре ознайомитися з іноземною мовою. Для нас другий том словника є дитям війни, оскільки він був виданий у 2022 році“, – сказала Надзвичайний і Повноважний Посол Хорватії в Україні Аніца Джаниш.

Вітаючи учасників презентації голова обласної ради Олександр Сич акцентував на спільному історичному минулому хорватів та українців, а також наголосив на необхідності інтенсифікувати видання перекладної літератури.

В нас спільне історично-генетичне коріння, наші країни приблизно в один і той самий час здобували незалежність у ХХ столітті. Хорватія свого часу пройшла війну, відстоюючи свою честь, гідність та ідентичність, так само як зараз це проходимо ми. Однак ми занадто мало знаємо один про одного. Ми повинні дбати про те, щоби більше робити спільних проектів, видавати українські книжки хорватською мовою і навпаки, обмінюватися студентами. Очевидно зараз війна цьому не сприяє, але на перспективу про це треба думати“, – сказав Олександр Сич.

Словник розрахований на студентів і викладачів, а також буде корисний для українців, які намагаються адаптуватися в новому середовищі та дітей, що навчаються в хорватських школах.