У Івано-Франківську відбулася І Всеукраїнська конференція “Публічне управління та адміністрування в Україні: євроінтеграційний поступ”

У Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу відбулася перша Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю “Публічне управління та адміністрування в Україні: євроінтеграційний поступ”. Захід об’єднав науковців, викладачів, державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування України, Польщі, Румунії.

Цим заходом ми хочемо привернути увагу до того, що в умовах війни, яка точиться на території України, все-таки є перспектива і наука працює над тим, щоби напрацювати нові можливості нашого євроінтеграційного поступу, можливості реалізації нашої держави як європейської країни“, – відзначив ректор Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Ігор Чудик.

Від імені обласної ради учасників конференції привітав її голова, доктор політичних наук, професор кафедри публічного управління та адміністрування ІФНТУНГ Олександр Сич.

Актуальність конференції в тому, щоби чітко розставити акценти, якою має бути система публічного управління не тільки в умовах війни, але й в умовах становлення модерної Української держави. Від 1991 по 2014 роки ми борсалися у боротьбі, щоби з декларативно проголошеної держави зробити реально суверенну. Так само борсалася система державного управління. Вона залишалася побудована за совєтськими зразками і лекалами. Революція Гідності стала тим межовим етапом переходу від декларативної Української держави у справжню. Це також був межовий етап, коли ми перейшли до реформування системи державного управління. Однак почалася війна і з’явилися нові виклики: а як треба працювати державному управлінню та місцевому самоврядуванню в умовах війни? Очевидно, що набагато мобільніше і професійніше, аніж в мирний час, бо війна – це виклик, який потребує прийняття нестандартних рішень“, – сказав голова обласної ради.

Олександр Сич також зауважив, що упродовж останніх п’ятнадцяти років на базі університету обласна рада за рахунок коштів обласного бюджету щороку навчає близько півтора десятка депутатів місцевих рад та службовців органів місцевого самоврядування Прикарпаття і закликав таку практику поширювати в інших областях України.