У Крилосі відбулася Всеукраїнська патріарша проща до чудотворної ікони Матері Божої

У Крилосі відбулася Всеукраїнська патріарша проща до чудотворної ікони Матері Божої. Очолив богослужіння Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав. Це вже одинадцята Всеукраїнська патріарша проща. Цього року вона приурочена до 1125-річчя з часу першої писемної згадки про місто Галич.

Це один з таких величних заходів, який вшановує княжу Галицьку столицю, яка стала важливим етапом у розвитку Української державності. Тим більше, в час війни ми повинні об’єднуватися у молитві про якнайскорішу перемогу і справедливий для України мир“, – сказав голова обласної ради Олександр Сич.

По завершенні богослужіння Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав оголосив про заснування у Крилосі Патріаршого двору, осердям якого став храм Успіння Пресвятої Богородиці. Сам храм отримав титул Прокатедрального собору.

Відтепер у нашій Церкві головним храмом є Патріарший собор Воскресіння Христового у Києві, який цьогоріч святкує десятиліття з дня посвячення. А для того, щоби підкреслити і скріпити Києво-Галицьку вісь, довкола якої збудувалася тотожність європейської нації українського народу, другим по важливості храмом стає Прокатедральний собор Успіння Пресвятої Богородиці у Крилосі“, – сказав Блаженніший Святослав.

З нагоди 1125-річчя Галича та надання храму Успіння Пресвятоої Богородиці в селі Крилос титулу Патріаршого прокатедрального собору Глава УГКЦ нагородив патріаршими грамотами та ювілейними медалями голову обласної ради Олександра Сича та його першого заступника Василя Гладія.

В свою чергу Олександр Сич спільно з головою ОВА Світланою Онищук вручили Блаженнішому Святославу обласну медаль “Доблесть Прикарпаття”.