В Івано-Франківську говорили про сталий розвиток системи громадського здоров’я в Україні

В обласному центрі Прикарпаття відбулися збори Всеукраїнської асоціації фахівців з громадського здоров’я. Участь взяли делегати з 22 областей України, які представляють інтереси понад двох тисяч членів Асоціації з територій, на які поширюються їх повноваження.

Від імені обласної ради учасників зборів Асоціації привітав керівник вищого самоврядного органу влади Прикарпаття Олександр Сич.

Не можна перебільшити доцільності і важливості створення такої асоціації та доцільності і важливості плекати сьогодні систему охорони здоров’я. Адже така діяльність стосується практично всіх сфер життя. Якщо системно підходити до аналізу суспільства, охопивши суспільно-політичну, соціально-економічну та культурно-духовну, то кожна з них дотична до громадського здоров’я. Особливо сьогодні, коли ми потребуємо не тільки доброго фізичного, але й ментального, психологічного, світоглядного здоров’я“, – сказав Олександр Сич.

Асоціація була створена наприкінці серпня 2023 року. Вона має на меті здійснювати комунікацію із керівництвом територіальних громад та забезпечення їх актуальною інформацією із проблемних питань громадського здоров’я, організовувати та проводити навчання, семінари, тренінги для керівників територіальної (регіональної) влади із актуальних питань  громадського здоров’я, здійснювати адвокацію  реалізації місцевих (територіальних) програм збереження та зміцнення здоров’я населення, аналізувати регіональні детермінанти негативного впливу  на стан громадського здоров’я населення, що дозволить розбудувати та підтримувати на належному рівні функціонування системи громадського здоров’я.