В Івано-Франківську презентували книгу “Монастирі давнього Галича – духовні обереги української нації”

У Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника відбулася презентація книги професора Миколи Кугутяка “Монастирі давнього Галича – духовні обереги української нації”.

Якщо повертатися у 12-13 століття, монастирі були центрами культури. Це і літописання, і мистецтво, і наука. Монастирі уособлювали цивілізаційний поступ. Ось тому ми звертаємося до цих осередків культури, освіти, духовності, бо там є ті глибини, які виводять нас до нашої християнської і національної ідентичності“, – розповів автор книги, декан факультету історії, політології та міжнародних відносин, професор Микола Кугутяк.

Книга реалізована за сприяння обласної ради та видана в рамках обласної комплексної програми “Відзначення 1125-річчя від часу першої згадки про місто Галич” на 2022-2023 роки.

Поряд з багатьма матеріальними речами, які нам вдалося зробити для Галича в його ювілейний рік, ми не забули про духовну, нематеріальну справу. І змогли зробити це завдяки добрій справі обласної ради та Прикарпатського національного університету. Найкращою демонстрацією цього є видання цілої серії книг про Галич, а сьогодні – вихід у світ цієї фундаментальної монографії“, – відзначив голова обласної ради Олександр Сич.

Монографічне видання висвітлює особливості євангелізаційних процесів на теренах Галицького Прикарпаття, розкриває проблеми формування і розвитку монастирської традиції давнього Галича-Крилоса ХІІ – XVIII століть, духовну і цивілізаційну місію чернецтва, його роль у системі єпископської і митрополичої Галицької катедри. Зроблено спробу дослідити чернечий феномен Крилоської гори, скельно-печерні обителі й монастирі ближніх околиць давнього Галича. Важливою ознакою видання є публікація документів з історії чернецтва Галича-Крилоса.