Василь Гладій: Конституція для нас сьогодні є не просто державним законом, це – найбільша цінність: право на життя, свободу і гідність

В обласній філармонії імені Іри Маланюк відбулися урочисті заходи з нагоди Дня Конституції України. Від імені вищого самоврядного органу області прикарпатців з державним святом привітав перший заступник голови обласної ради Василь Гладій.

Одинадцятий рік війни, третій рік повномасштабного вторгнення… Війна нас всіх змінила і змінила наше ставлення до багатьох речей, а в тому числі і до Конституції. Зараз нам не треба пояснювати значення слова “держава”, “незалежність”, “свобода” та інші слова, які для нас стали настільки важливими, що сьогодні вони є частинкою нас самих. Конституція для нас є не просто державним законом, це – найбільша цінність: право на життя, свободу і гідність. Ми, українці, сьогодні це розуміємо як ніхто інший і демонструємо всьому світу хто ми є. Сьогодні ми голосно на весь світ говоримо: ми не віддамо наші цінності і нашу гідність, бо ми є народ, який проживає на своїй Богом даній землі“, – сказав Василь Гладій.

Перший заступник голови облради також відзначив, що День Конституції є не лише державним святом, але й національним, адже Конституція формує з українського народу українську націю. З нагоди свята керівники області вручили прикарпатцям державні та обласні нагороди.