Відбулася 22-а сесія обласної ради восьмого демократичного скликання

У п’ятницю, 9 червня 2023 року, відбулася 22-а сесія обласної ради восьмого демократичного скликання. До порядку денного засідання за рекомендацією президії обласної ради включено 51 проєкт рішень і питання “Різне”.

Перед початком роботи керівники області привітали призерів змагань, які відбувалися в рамках благодійної спортивно-патріотичної акції “Місцеве самоврядування Прикарпаття – Збройним Силам України”, приуроченої до Дня Героїв. А також з нагоди Дня журналіста та за вагомий внесок у розвиток української журналістики вручили прикарпатським медійникам обласні відзнаки.

На початку засідання депутати заслухали інформацію обласної територіальної виборчої комісії про реєстрацію нового депутата обласної ради восьмого демократичного скликання Мирослава Кріля та включили його до складу постійної комісії обласної ради з питань захисту прав учасників і ветеранів АТО/ООС та їхніх сімей.

Реагуючи на соціально-економічні питання обласна рада схвалила три звернення до центральних органів влади. Вони стосуються необхідності надання державній реабілітаційній установі “Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю “Донбас” фінансової підтримки з державного бюджету, належного державного забезпечення пацієнтів з орфанними захворюваннями, а ще співфінансування з державного бюджету проєктів-переможців Програм Interreg NEXT 2021-2027.

Ще два звернення обласної ради скеровані до Президента України, Голови Верховної Ради України та Головнокомандувача Збройних Сил України щодо присвоєння звання Герой України головному сержанту, голові станиці Івано-Франківськ Пласту – Національної скаутської організації України Назарію Лугарєву (посмертно) та добровольцю Артуру Пірусу (посмертно).

Водночас депутатський корпус прийняв рішення про внесення змін до шести діючих програм. Зокрема, передбачено збільшення обсягів фінансування двох обласних програм: Програми забезпечення мобілізаційної підготовки та оборонної роботи в Івано-Франківській області на 2023-2027 роки; Регіональної цільової програми надання шефської допомоги військовим частинам Збройних Сил України, Національної гвардії України та Державної прикордонної служби України, військово-патріотичного виховання молоді на 2021-2025 роки. Також депутати заслухали інформацію про виконання обласного бюджету за І квартал 2023 року та схвалили внесення змін до головного фінансового документу області.

Окрім цього, на сесійному засіданні було прийнято низку рішень, які регулюють кадрові, майнові та земельні відносини.