Відбулася 29-та сесія обласної ради восьмого демократичного скликання

У п’ятницю, 16 лютого 2024 року, відбулася 29-та сесія обласної ради восьмого демократичного скликання. На її розгляд за пропозицією президії обласної ради було винесено 42 питання.

Першими депутати схвалили звернення до керівництва держави щодо контролю за забезпеченням прав та свобод людини і громадянина Червінського Романа Григоровича та щодо стратегічної важливості мовного питання у процесах забезпечення національної безпеки. Опісля, реагуючи на заяви депутатів обласної ради Оксани Когут та Віктора Шевченка, затвердили рішення про дострокове припинення їх повноважень.

Відповідно до плану роботи обласної ради на 2024 рік інформацію про діяльність структурних підрозділів за минулий рік представили керівник обласної прокуратури та начальник Головного управління Національної поліції України в області. Також про свою роботу прозвітувала постійна комісія обласної ради з питань культури, духовності та інформаційної політики.

Водночас депутати затвердили рішення про виконання трьох обласних програм, внести зміни до однієї діючої та схвалити дві нові програми. Йдеться про програму підтримки місцевих органів виконавчої влади на 2024 рік та про обласну комплексну програму “Утвердження функціонування української мови як державної у всіх сферах суспільного життя Івано-Франківської області” на 2024-2026 роки.

Серед інших рішень, затверджених на сесії обласної ради – низка питань, які регулюють майнові відносини, а ще передбачають внесення змін до діючих рішень обласної ради.