Відбулася тридцята сесія обласної ради восьмого демократичного скликання

У п’ятницю, 19 квітня 2024 року, відбулася тридцята сесія обласної ради восьмого демократичного скликання. До порядку денного засідання за рекомендаціями президії обласної ради депутати включили 43 питання.

Перед початком роботи голова обласної ради Олександр Сич спільно з головою ОДА/ОВА Світланою Онищук вручили прикарпатцям обласні відзнаки. Опісля в рамках робочого візиту на Прикарпаття перед депутатами виступив заступник голови НАЗК Артем Ситник.

Розгляд питань розпочався із затвердження інформації Івано-Франківської обласної територіальної виборчої комісії про реєстрацію нових депутатів обласної ради восьмого демократичного скликання – Юрія Черневого та Богдана Хлівінського і включення їх до складу постійних комісій обласної ради.

Опісля депутати схвалили рішення обласної ради, якими передбачено внесення змін до чотирьох обласних програм та до обласного бюджету на 2024 рік, а ще інформацію про виконання головного фінансового документу за 2023 рік.

У зв’язку із закінченням терміну дії попередніх програм прийнято дві нові – Антикорупційну програму Івано-Франківської обласної ради на 2024-2026 роки та Регіональну програму розвитку галузі рибного господарства Івано-Франківської області на 2024-2030 роки.

Відповідно до плану роботи обласної ради звіт про свою діяльність депутатському корпусу представила постійна комісія обласної ради з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, міжрегіонального та міжнародного співробітництва. Також керівники профільних департаментів облдержадміністрації поінформували депутатський корпус про стан захворюваності на туберкульоз в області та діяльність протитуберкульозних закладів, аналіз загальної лікувальної мережі в області, про функціонування бібліотек та стан бібліотечної справи як галузі інформаційної, культурної та освітньої діяльності суспільства в Івано-Франківській області.

Водночас депутати заслухали інформацію про роль національних університетів Прикарпаття у соціально-економічному розвитку регіону, яку представили ректори Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, Івано-Франківського національного медичного університету.

Позитивними також були рішення обласної ради щодо низки рішень, які регулюють кадрові, майнові та земельні відносини.