Відбулася V Міжнародна науково-практична конференція “Політичні процеси сучасності: глобальний та регіональний виміри”

У Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника відбулася V Міжнародна науково-практична конференція “Політичні процеси сучасності: глобальний та регіональний виміри”. Її метою визначено аналіз сучасних політичних процесів, питання безпеки Української держави, її внутрішньополітичного життя, викликів, які вона сьогодні переживає.

До конференції долучилися науковці з університетів різних областей України, а також Польщі, Словаччини та Румунії. Учасників конференції від імені обласної ради привітав її голова, доктор політичних наук Олександр Сич.

Сьогоднішня московська агресія символізує ті тектонічні зсуви, які чекають світ. Очевидно буде змінений той світовий порядок, який був встановлений після завершення другої світової війни. І очевидно, що ця московська агресія не є останнім завершальним актом. Якою є Україна в світі, як світ ставиться до України, як геополітичні процеси відображаються на внутрішньо-українських процесах – це ті проблеми, про які треба думати вже сьогодні, щоби знати, що робити завтра, бо від цього великою мірою залежить доля Української держави і її незалежність“, – сказав Олександр Сич.

Науковець також виступив на конференції з доповіддю “Теоретико-методологічні підходи до компаративного аналізу націоналізмів України та країн Європи”.