Відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань культури, духовності та інформаційної політики

Днями під головуванням Мар’яни Гринечко відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань культури, духовності та інформаційної політики.

Чергове засідання було присвячене обговоренню питання про відзначення 110-ї річниці створення Легіону Українських Січових Стрільців. Участь у ньому також взяли науковці, котрі досліджують тематику українського січового стрілецтва, представники обласної державної адміністрації та громадських організацій.

За результатами обговорення пропозицій з метою утвердження спадкоємності традицій Українських Збройних Сил та пошанування пам’яті про Легіон Українських Січових Стрільців комісія рекомендувала обласній раді виготовити пам’ятну ювілейну відзнаку до 110-річчя Легіону Українських Січових Стрільців, провести тематичну інформаційну бордову кампанію та закупити чотиритомник, присвячений історії Українського Січового Стрілецтва, для передачі в публічні бібліотеки області.

Водночас комісія рекомендувала обласній державній адміністрації провести в обласному музеї визвольної боротьби імені Степана Бандери реекспозицію виставки “Перша світова війна. Прикарпаття в Першій світовій війні. Бойовий шлях Легіону УСС. Жителі краю в лавах Легіону УСС”,  організувати спецпогашення марки до річниці утворення Легіону Українських Січових Стрільців, провести серед учнівської молоді конкурс краєзнавчих маршрутів за місцями бойової звитяги Українських Січових Стрільців, з врученням премій за кращі розробки, а також провести серед учнівської молоді творчий літературний конкурс історій про прародичів, які воювали в лавах Легіону Січових Стрільців, з можливістю видання збірника за результатами конкурсу. Окрім цього комісія рекомендувала за участі провідних науковців-істориків провести до 110-річчя Легіону Січових Стрільців відкриті просвітницькі лекції у військових частинах на території області, лікувальних та реабілітаційних закладах для військовослужбовців, серед слухачів військових кафедр вузів.

Нагадаємо, обласна рада проголосила 2024 рік на Прикарпатті Роком Легіону Українських Січових Стрільців. Таке рішення було прийняте на 28 сесії обласної ради, яке відбулося 22 грудня 2023 року.