Звіт голови Івано-Франківської обласної ради за період з 20 листопада 2020 року по 1 грудня 2021 року


  1. Склад обласної ради восьмого демократичного скликання 

За результатами виборів 25 жовтня 2020 року до Івано-Франківської обласної ради восьмого демократичного скликання обрано 84 депутати.

Депутатські мандати здобули такі політичні сили:

  • Всеукраїнське об’єднання “Свобода” – 18 мандатів;
  • політична партія “Європейська Солідарність” – 17 мандатів;
  • політична партія “За Майбутнє” – 16 мандатів;
  • “Батьківщина” – 14 мандатів;
  • політична партія “Всеукраїнське об’єднання “Платформа Громад” – 10 мандатів;
  • політична партія “Слуга Народу” – 9 мандатів.

Сьогодні в обласній раді сформовано 6 депутатських фракцій. Їх назва і склад відповідають результатам виборів.

На 1 грудня 2021 року склад депутатів за віком визначився таким чином: 30 років і менше – 3 депутати (наймолодші: А. Бриндальський –  представник політичної партії “За Майбутнє” та О. Понайда – представник Всеукраїнського об’єднання “Свобода”, по 28 років), від 31 до 40 років – 23 депутати, від 41 до 50 – 35 депутатів, від 51 до 60 – 17 депутатів, від 61 до 70 – 6 депутатів (найстарші: О. Тебешевська – представниця Всеукраїнського об’єднання “Свобода” та Б. Томенчук – представник політичної партії “За Майбутнє”, по 66 років).

З метою об’єднання зусиль депутатів задля вирішення нагальних потреб краю у грудні 2020 року було створено депутатську групу “Рівні можливості”, до складу якої увійшло 10 депутатів обласної ради з різних фракцій (3 – з депутатської фракції “Батьківщина”, 2 – з депутатської фракції Всеукраїнського об’єднання “Свобода”, 3 – з депутатської фракції політичної партії “Європейська Солідарність”, 2 – з депутатської фракції “Слуга Народу”). Однак у лютому 2021 року 3 депутати вийшли зі складу цієї групи (1 – з депутатської фракції Всеукраїнського об’єднання “Свобода”, 2 – з депутатської фракції політичної партії “Європейська Солідарність”).

19 лютого 2021 року на п’ятій сесії обласної ради було оголошено про утворення депутатської групи “СТРАТЕГІЯ ПРИКАРПАТТЯ – 2050”, головною метою якої є активізація зусиль депутатів задля напрацювання напрямків та стратегічних візій розвитку Івано-Франківської області. До складу цієї групи увійшло 5 депутатів(3 – з депутатської фракції політичної партії “Європейська Солідарність”, 1 – з депутатської фракції Всеукраїнського об’єднання “Свобода” та 1 – з депутатської фракції політичної партії “Всеукраїнське об’єднання “Платформа Громад”).

Серед 84 зареєстрованих депутатів – 24 жінки, що на 11 більше, ніж у попередньому скликанні.

2. Структура та чисельність виконавчого апарату обласної ради

Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 43, пункту 3 частини 6 статті 55,  статті 58 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Кодексу законів про працю України, з метою оптимізації структури виконавчого апарату обласної ради та здійснення ним повноважень, визначених Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні”, у зв’язку зі змінами в організації праці було прийнято рішення обласної ради від 19.02.2021. № 80-4/2021 “Про реорганізацію та зміну структури виконавчого апарату обласної ради”, а 23.04.2021 року на шостій сесії обласної ради до цього рішення було внесено зміни в частині чисельності працівників окремих структурних підрозділів виконавчого апарату обласної ради.

До найсуттєвіших слід віднести такі зміни:

  • відповідно до частини першої статті 13-10 Закону України “Про запобігання корупції” було створено відділ з питань запобігання та виявлення корупції виконавчого апарату обласної ради, на якого зокрема покладено такі повноваження:

– розроблення, організація та контроль за проведенням заходів щодо запобігання корупційним правопорушенням та правопорушенням, пов’язаним з корупцією;

– організація роботи з оцінки корупційних ризиків, підготовки заходів щодо їх усунення, внесення голові обласної ради відповідних пропозицій;

– надання методичної та консультаційної допомоги з питань дотримання законодавства щодо запобігання корупції тощо;

  • утворено новий структурний підрозділ – управління з питань бюджету та контролю за виконанням делегованих повноважень виконавчого апарату обласної ради, у складі якого є 2 відділи:
  • відділ з питань бюджету;
  • відділ з питань делегованих повноважень та обласних програм.

Інші відділи та управління, які функціонували до проведення реорганізації, залишилися у структурі виконавчого апарату обласної ради, однак змінилися їхні назви та окремі повноваження.

Сьогодні в обласній раді затверджені така структура і чисельність виконавчого апарату обласної ради:

№ з/пНазва структурних підрозділів і керівних посад обласної ради та її виконавчого апаратуЧисельність
1.Голова обласної ради1
2.Перший заступник голови обласної ради1
3.Заступник голови обласної ради1
4.Керуючий справами обласної ради1
5.Голова постійної комісії обласної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій1
6.Патронатна служба голови обласної ради4
7.Відділ організаційної роботи6
8.Відділ документального забезпечення5
9.Відділ електронного забезпечення4
10.Відділ з питань правового забезпечення та роботи  з персоналом5
11.Відділ з питань міжнародної, міжрегіональної співпраці та проєктного менеджменту3
12.Відділ з питань бухгалтерського обліку та матеріально-технічного забезпечення5
13.Відділ з питань земельних відносин та природних ресурсів4
14.Відділ з питань запобігання та виявлення корупції1
15.Управління з питань бюджету та контролю за виконанням делегованих повноважень7
16.Управління з питань майна спільної власності територіальних громад області6
Всього55
  1. Пленарні засідання сесій обласної ради

За перший звітний період обласної ради восьмого демократичного скликання, з 20 листопада 2020 року по 1 грудня 2021 року, відбулося 10 сесій (11 пленарних засідань).

Перша сесія відбулася у два пленарні засідання, на яких були обрані голова та перший заступник і заступник голови обласної ради, затверджено склад президії та утворено постійні комісії обласної ради восьмого демократичного скликання.

З усіх проведених за відповідний період сесій обласної ради 2 були позачерговими та 1 – урочистою.

Так, реагуючи на звернення депутатських фракцій в обласній раді Всеукраїнського об’єднання “Свобода”, політичної партії “Європейська Солідарність”, політичної партії “За Майбутнє”, Всеукраїнського об’єднання “Батьківщина”, політичної партії “Всеукраїнське об’єднання “Платформа Громад”, 20 січня 2021 року було скликано позачергову третю сесію обласної ради, на якій депутати обласної ради звернулися до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України з вимогою не збільшувати тарифи на електроенергію, природний газ та інші житлово-комунальні послуги і ввести мораторій терміном на один рік на підвищення тарифів на енергоносії.

На позачерговій п’ятій сесії обласної ради восьмого демократичного скликання, яка відбулася 6 квітня 2021 року, прийнято звернення до Президента України, Голови Верховної Ради України, Міністра внутрішніх справ України, Голови Служби безпеки України, Генерального прокурора України, Директора Державного бюро розслідувань, Центральної виборчої комісії щодо порушень чинного законодавства України під час проведення і встановлення результатів проміжних виборів народного депутата України в одномандатному виборчому окрузі № 87.

20 серпня 2021 року відбулася восьма урочиста сесія, присвячена 30-річчю відновлення Незалежності України. На відзначення 30-ї річниці відновлення Незалежності України обласна рада виготовила ювілейну медаль, якою нагороджені депутати обласної ради першого та восьмого демократичних скликань, народний депутат України першого скликання, голови обласної ради попередніх скликань, Високопреосвященні та Преосвященні владики традиційних українських церков.

За звітний період обласна рада прийняла 318 рішень, в тому числі 41 регіональну програму, зокрема:

– Програму розвитку Дністровського регіонального ландшафтного парку на 2021-2025 роки;

– Регіональну цільову програму надання шефської допомоги військовим частинам Збройних Сил України, Національної гвардії України та Державної прикордонної служби України, військово-патріотичного виховання молоді  на 2021-2025 роки;

– Обласну цільову соціальну програму “Молодь Прикарпаття” на  2021-2025 роки;

– Обласну цільову соціальну програму національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2021-2025 роки;

– Регіональну цільову програму підтримки індивідуального житлового будівництва на селі та поліпшення житлово-побутових умов сільського населення “Власний дім” на 2021-2025 роки;

– Регіональну цільову програму зовнішнього освітлення селищних та сільських населених пунктів області до 2025 року;

– Регіональну цільову програму розвитку донорства крові, її компонентів на 2021-2025 роки;

– Регіональну цільову програму енергозбереження для населення Івано-Франківської області на 2021 рік;

– Програму охорони навколишнього природного середовища Івано-Франківської області до 2025 року;

– Регіональну цільову програму “Питна вода” на 2021-2025 роки;

– Комплексну програму “Здоров’я населення Прикарпаття на 2021-2025 роки”;

– Програму приватизації майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області на 2021-2025 роки;

– Регіональну цільову програму профілактики правопорушень на 2021-2025 роки;

– Програму удосконалення системи соціального захисту населення в Івано-Франківській області на 2021 рік;

– Програму розвитку земельних відносин в Івано-Франківській області на 2021-2025 роки;

– Регіональну цільову програму попередження дитячої бездоглядності та безпритульності серед дітей, соціального захисту і підтримки дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, захисту їх житлових прав на 2021-2025 роки;

– Програму соціально-економічного та культурного розвитку області на  2021 рік;

– Обласну цільову протипаводкову програму на період до 2025 року;

– Регіональну програму розвитку автомобільних доріг та безпеки дорожнього руху Івано-Франківської області на 2021-2025 роки;

– Антикорупційну програму Івано-Франківської обласної ради на 2021-2023 роки;

– Програму фінансової підтримки комунального підприємства Івано-Франківської обласної ради “БУДІНВЕСТ” на 2021-2022 роки;

– Програму для забезпечення виконання судових рішень та виконавчих документів на 2021-2022 роки;

– Комплексну цільову соціальну програму розвитку цивільного захисту Івано-Франківської області на 2022-2025 роки;

– Програму транспортного забезпечення діяльності Івано-Франківської обласної ради на 2022-2024 роки;

– Обласну програму пошуку та перепоховання жертв воєн, депортацій та репресій тоталітарних режимів на 2022-2024 роки;

– Регіональну цільову комплексну програму “Культура Івано-Франківщини” на 2022-2026 роки;

– Регіональну цільову програму “Духовне життя” на 2022-2026 роки;

– Обласну комплексну програму “Відзначення 1125-річчя від часу першої згадки про місто Галич” на 2022-2023 роки;

– Програму розвитку місцевого самоврядування в Івано-Франківській області на 2022-2026 роки;

– Обласну програму підтримки сімей загиблих, постраждалих учасників Революції Гідності, учасників бойових дій, осіб, які перебувають чи перебували у складі добровольчих формувань, що утворилися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, та інших громадян, які залучалися і брали безпосередню участь в антитерористичній операції в районах її проведення, чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення на 2022-2026 роки;

– Обласну програму підтримки осіб, які брали участь у бойових діях на території інших держав, а також членів їхніх сімей на 2022-2026 роки;

– Обласну комплексну програму соціального захисту населення  Івано-Франківської області на 2022-2026 роки;

– Програму державного моніторингу у галузі охорони атмосферного повітря зони “Івано-Франківська” на 2021-2025 роки;

– Регіональну цільову програму підтримки книговидання на 2022-2026 роки;

– Регіональну цільову програму “Просвіта: XXI століття” на 2022-2026 роки;

– Регіональну цільову програму розвитку малого та середнього підприємництва в Івано-Франківській області на 2022-2023 роки;

– Регіональну цільову програму розвитку міжнародного співробітництва та промоції Івано-Франківської області на 2022-2026 роки;

– Регіональну цільову програму розвитку туризму в Івано-Франківській області на 2022-2026 роки;

– Регіональну цільову програму “Розвиток архівної справи в Івано-Франківській області” на 2022-2026 роки;

– Обласну цільову соціальну програму розвитку фізичної культури та спорту на 2022-2026 роки;

– Регіональну цільову програму охорони та збереження лісових ресурсів комунального лісового господарства Івано-Франківської області на 2021-2025 роки.

На пленарних засіданнях депутати заслухали інформації про хід виконання  8 регіональних програм, прийняли 24 рішення щодо внесення змін до діючих обласних програм з метою їх удосконалення, підтримали 37 депутатських запитів та 30 звернень до органів державної влади України вищого рівня.

Знято з контролю 266 рішень (253 рішення, прийняті обласною радою минулого скликання, та 9 рішень, прийнятих обласною радою восьмого демократичного скликання, зокрема 4 депутатські запити).

  1. Президія обласної ради

Для прийняття виважених рішень, спрямованих на ефективну реалізацію регіональної політики Івано-Франківщини, покращення соціально-економічного розвитку краю, врегулювання різних проблемних питань в інтересах  територіальних громад області, а також з метою якісної підготовки питань до розгляду на пленарних засіданнях обласної ради, рішенням обласної ради від 01.12.2020. № 8-1/2020 утворено та затверджено склад президії обласної ради у кількості 20 осіб.

За період діяльності обласної ради восьмого демократичного скликання проведено 6 засідань президії обласної ради.

№ з/пНомер протоколуДата проведення засідання

Примітка

1121.12.2020.Присутні – 18 членів президії, відсутні – 2
2216.02.2021.Присутні – 14 членів президії, відсутні – 6
3319.04.2021.Присутні – 16 членів президії, відсутні – 4
4406.07.2021.Присутні – 15 членів президії, відсутні – 5
5507.09.2021.Присутні – 16 членів президії, відсутні – 4
6609.11.2021.Присутні – 11 членів президії, відсутні – 9
  1. Постійні та тимчасові комісії обласної ради

Однією із основних форм діяльності обласної ради є засідання її постійних комісій, які обираються з числа депутатів обласної ради для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, що належать до відання ради, та здійснення контролю за виконанням її рішень.

Відповідно до рішення обласної ради від 01.12.2020. № 6-1/2020 утворено 11 постійних комісій обласної ради:

– з питань захисту прав учасників і ветеранів АТО/ООС та їхніх сімей;

– з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій;

– з питань комунального майна та житлово-комунального господарства;

– з питань екології, раціонального природокористування та розвитку туризму;

– з питань промисловості, підприємництва, будівництва та дорожнього господарства;

– з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку гірських територій;

– з питань освіти, науки, спорту та молодіжної політики;

– з питань культури, духовності та інформаційної політики;

– з питань охорони здоров’я та соціальної політики;

– з питань захисту прав людини, законності та правопорядку;

– з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, міжрегіонального та міжнародного співробітництва.

Порядок діяльності постійних комісій обласної ради визначений Положенням про постійні та тимчасові комісії обласної ради, затвердженим рішенням обласної ради від 23.12.2020. № 11-2/2020.

Діяльність постійних комісій обласної ради координують, відповідно до розподілу обов’язків, перший заступник та заступник голови обласної ради.

Окрім цього, для здійснення організаційного, інформаційного та аналітичного забезпечення роботи постійних комісій обласної ради за ними закріплено відповідальних працівників виконавчого апарату обласної ради.

Відповідно до рішення обласної ради від 23.04.2021. № 163-6/2021 створено тимчасову контрольну комісію обласної ради щодо діяльності комунального підприємства Івано-Франківської обласної ради з експлуатації майна, Івано-Франківського обласного комунального агролісогосподарського підприємства “Івано-Франківськоблагроліс”, комунального підприємства Івано-Франківської обласної ради “Централізована закупівельна організація Івано-Франківської обласної ради”.

На дев’ятій сесії обласної ради, яка відбулася 10 вересня 2021 року, рішенням обласної ради № 235-9/2021 продовжено термін роботи зазначеної комісії  до 31 грудня 2021 року.

За час своєї роботи комісія провела 9 засідань, з яких 2 – виїзні.

 

5.1. Постійна комісія обласної ради з питань захисту прав учасників і ветеранів АТО/ООС та їхніх сімей

Постійна комісія обласної ради з питань захисту прав учасників і ветеранів АТО/ООС та їхніх сімей (голова комісії – Наталія Чаплинська) за звітний період провела 6 засідань.

Комісія брала активну участь у підготовці проєктів рішень про внесення змін до обласної програми підтримки сімей загиблих, постраждалих учасників Революції Гідності, учасників бойових дій, осіб, які перебувають чи перебували у складі добровольчих формувань, що утворилися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, та інших громадян, які залучалися і брали безпосередню участь в антитерористичній операції в районах її проведення, чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення.

  Зміни, зокрема, стосувалися:

  • забезпечення безкоштовного здобуття вищої, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної) освіти дітьми, батьки яких загинули або постраждали під час Революції Гідності, антитерористичної операції та Операції Об’єднаних Сил;
  • забезпечення безкоштовного професійного навчання учасників АТО/ООС та членів їх сімей за навчальною програмою “Підприємництво та лідерство” в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу.

На десятій сесії обласної ради, яка відбулася 12 листопада 2021 року, затверджено Обласну програму підтримки сімей загиблих, постраждалих учасників Революції Гідності, учасників бойових дій, осіб, які перебувають чи перебували у складі добровольчих формувань, що утворилися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, та інших громадян, які залучалися і брали безпосередню участь в антитерористичній операції в районах її проведення, чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення на 2022-2026 роки.

Метою цієї Програми є посмертне визнання та належна оцінка проявленого героїзму загиблих та постраждалих під час боротьби за демократичні цінності, свободу і незалежність держави у протистоянні з диктатурою і тероризмом шляхом закріплення пожиттєвої фінансової допомоги та підвищення соціальних стандартів для сімей загиблих Героїв Небесної Сотні, добровольців, військовослужбовців та працівників правоохоронних органів, які брали участь у бойових діях, а також членів їхніх сімей.

 

5.2. Постійна комісія обласної ради з питань бюджету,  соціально-економічного розвитку та інвестицій

За звітний період постійна комісія обласної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій (голова комісії – Назарій Іванів) провела  21 засідання, на яких розглянула 316 питань.

В основному розглядалися питання (125) щодо внесення змін до бюджетних призначень по головних розпорядниках коштів обласного бюджету, розподілу коштів бюджету розвитку обласного бюджету, спрямування субвенцій з обласного бюджету і їх врахування з місцевих бюджетів та інші питання (65) щодо погодження календарних планів заходів регіональних цільових програм та внесення змін до них на відповідні бюджетні періоди.

Крім цього, постійною комісією з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій розглянуто 119 проєктів рішень, що вносилися на розгляд сесій обласної ради, з наданням відповідних висновків.

5.3. Постійна комісія обласної ради з питань комунального майна  та житлово-комунального господарства

За звітний період постійна комісія обласної ради з питань комунального майна та житлово-комунального господарства (голова комісії – Ігор Очкур) провела  10 засідань. На засіданнях розглянуто 136 питань, з яких 124 – проєкти рішень.

Зокрема комісія рекомендувала на розгляд сесії обласної ради Програму соціально-економічного та культурного розвитку області на 2021 рік; Регіональну цільову програму зовнішнього освітлення селищних та сільських населених пунктів області до 2025 року; Регіональну цільову програму “Питна вода” на 2021-2025 роки; Програму приватизації майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області на 2021-2025 роки; Програму транспортного забезпечення діяльності Івано-Франківської обласної ради на 2022-2024 роки.

          Постійна комісія на своїх засіданнях розглядала статути та положення комунальних підприємств у нових редакціях, а також питання:

  • про створення, припинення, реорганізацію комунальних некомерційних підприємств Івано-Франківської обласної ради;
  • про передачу нежитлових будівель;
  • про надання підприємствам, закладам, установам дозволу на списання майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області;
  • про приватизацію нежитлових приміщень;
  • про завершення приватизації нежитлових приміщень спільної власності територіальних громад області.

Погоджувалися питання про затвердження установам територіальних громад області технічної документації із землеустрою; про припинення права постійного користування земельними ділянками територіальних громад області; про надання земельних ділянок в користування та оформлення права власності на них.

Також члени комісії розглядали питання про оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області; про затвердження Методики розрахунку орендної плати за майно спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області; примірний договір оренди нерухомого або іншого окремого індивідуально визначеного майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області тощо.

Комісією погоджено питання про план діяльності обласної ради з підготовки проєктів регуляторних актів на 2021 рік, а також рекомендовано внести доповнення до нього. Крім цього, розглянуто питання про стан виконання вимог Положення про порядок призначення на посаду та звільнення з посади керівників підприємств, установ, закладів, організацій спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області.

5.4. Постійна комісія обласної ради з питань екології, раціонального природокористування та розвитку туризму

Упродовж звітного періоду проведено 8 засідань постійної комісії обласної ради з питань екології, раціонального природокористування та розвитку туризму (голова комісії – Сергій Басараб), на яких відповідно до функціональних повноважень було розглянуто 70 питань.

Особливу увагу постійна комісія приділила опрацюванню таких обласних програм:

– Обласної цільової протипаводкової програми на період до 2025 року;

– Програми державного моніторингу у галузі охорони атмосферного повітря зони “Івано-Франківська” на 2021-2025 роки;

– Регіональної цільової програми розвитку туризму в Івано-Франківській області на 2022-2026 роки;

– Програми охорони навколишнього природного середовища Івано-Франківської області до 2025 року.

Левову частку в роботі комісії займав розгляд питань фінансування природоохоронних заходів з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища та внесення змін до них.

Також постійна комісія підтримала та рекомендувала на розгляд сесії обласної ради звернення обласної ради до Прем’єр-міністра України Д. Шмигаля щодо екологічної ситуації, що склалася в регіоні.

5.5. Постійна комісія обласної ради з питань промисловості, підприємництва, будівництва  та дорожнього господарства

Упродовж звітного періоду постійна комісія обласної ради з питань промисловості, підприємництва, будівництва та дорожнього господарства (голова комісії – Віктор Шевченко) провела 6 засідань, на яких розглянула 43 питання.

Одним із пріоритетних питань, які перебувають на постійному контролі комісії, є питання ремонту та утримання доріг на території області. На одному з перших засідань комісії було розглянуто питання про діяльність ДП “Дороги Прикарпаття”, надано пропозиції щодо покращення роботи підприємства та необхідності оприлюднення результатів його діяльності.

Члени комісії ґрунтовно підійшли до розгляду регіональних цільових програм.

За результатами розгляду комісія рекомендувала затвердити на сесії обласної ради такі програми:

– Програму соціально-економічного та культурного розвитку області на 2021 рік;

– Регіональну цільову програму підтримки індивідуального житлового будівництва на селі та поліпшення житлово-побутових умов сільського населення “Власний дім” на 2021-2025 роки;

– Регіональну цільову програму енергозбереження для населення  Івано-Франківської області на 2021 рік;

– Регіональну програму розвитку автомобільних доріг та безпеки дорожнього руху Івано-Франківської області на 2021-2025 роки;

– Програму фінансової підтримки комунального підприємства Івано-Франківської обласної ради “БУДІНВЕСТ” на 2021-2022 роки;

– Програму для забезпечення виконання судових рішень та виконавчих документів на 2021-2022 роки;

– Регіональну цільову програму розвитку малого та середнього підприємництва в Івано-Франківській області на 2022-2023 роки.

Члени постійної комісії з питань промисловості, підприємництва, будівництва та дорожнього господарства брали участь у напрацюванні пропозицій щодо розподілу коштів бюджету розвитку обласного бюджету.

Не залишаються поза увагою комісії питання якості, безпеки та законності пасажирських перевезень на території області, безпеки дорожнього руху; молодіжного будівництва та будівництва на селі; розвитку альтернативної енергетики в регіоні тощо.

5.6. Постійна комісія обласної ради з питань аграрної політики,  земельних відносин та розвитку гірських територій

За звітний період постійна комісія обласної ради з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку гірських територій (голова комісії – Орися Книшук) провела 9 засідань, в тому числі одне – виїзне.

На засіданнях депутати постійної комісії розглянули 60 питань, що належать до її функціональних повноважень у сфері аграрно-промислового комплексу та землекористування, раціонального використання, охорони та відновлення сільськогосподарських земель, ефективного ведення лісового та мисливського господарства, фінансування з обласного бюджету заходів, планів і програм, що стосуються розвитку агропромислового сектору, комунального лісового господарства та заходів із землеустрою.

На виїзному засіданні постійної комісії розглянуто стан ведення мисливського господарства на прикладі державних лісогосподарських підприємств, районних організацій УТМР та приватних користувачів мисливських угідь на території Івано-Франківського, Коломийського та Калуського районів. Проаналізовано вжиті користувачами мисливських угідь заходи для боротьби з браконьєрством на закріплених угіддях та здійснення охорони державного мисливського фонду.

За результатами виїзного засідання надано пропозиції Івано-Франківському обласному управлінню лісового та мисливського господарства щодо розгляду обласною радою питань надання мисливських угідь у користування, а також напрацьовано порядок надання обласній раді користувачами мисливських угідь звітності про ведення мисливського господарства на закріплених угіддях, обов’язковість щорічного надання яких визначено прийнятими рішеннями обласної ради.

Депутати постійної комісії за звітний період напрацювали та рекомендували на розгляд сесій обласної ради 2 звернення:

– щодо недопущення підвищення податкового навантаження на сільськогос-подарських товаровиробників;

– про врегулювання окремих питань в галузі мисливського господарства.

На контролі постійної комісії перебувають 8 діючих обласних цільових програм галузей аграрно-промислового комплексу, лісового та мисливського господарства і землекористування.

5.7. Постійна комісія обласної ради з питань освіти, науки,  спорту та молодіжної політики

За звітний період постійна комісія обласної ради з питань освіти, науки, спорту та молодіжної політики (голова комісії – Богдан Томенчук) провела 6 засідань, на яких розглянула близько 70 питань.

З ініціативи депутатів обласної ради комісія розглянула та рекомендувала для розгляду на сесії обласної ради такі звернення до вищих органів влади:

– щодо необґрунтованого зменшення розміру освітньої субвенції на оплату праці педагогічних працівників;

– про передачу шкільних автобусів у комунальну власність територіальних громад області;

– щодо забезпечення прав дітей з особливими освітніми потребами на психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги в інклюзивно-ресурсних центрах.

Члени постійної комісії рекомендували для розгляду на сесії обласної ради обласну цільову соціальну програму національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2021-2025 роки та обласну цільову соціальну програму розвитку фізичної культури та спорту на 2022-2026 роки.

  За цей же період комісія розглянула 6 статутів галузевих установ і закладів, заслуховувала звіти керівників і рекомендувала кандидатури п’яти керівників установ і закладів, які є об’єктами спільної власності територіальних громад області, для затвердження на сесії обласної ради.

На одному із засідань розглядалося питання підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року у розрізі територій, предметів тестування та округів тестування, проблеми та шляхи їх розв’язання. Було заслухано питання про стан підготовки та видання літературної хрестоматії з історії України.

Також комісія підтримала ініціативу створення комунального закладу “Обласний пластовий вишкільний центр” Івано-Франківської обласної ради.

5.8. Постійна комісія обласної ради з питань культури, духовності та інформаційної політики

  За звітний період постійна комісія обласної ради з питань культури, духовності та інформаційної політики (голова комісії – Мар’яна Гринечко) провела 10 засідань,  у тому числі одне – виїзне.

  На засіданнях депутати постійної комісії розглянули 78 питань, що належать до її функціональних повноважень у сфері культури і мистецтва, інформаційної політики, діяльності засобів масової інформації та свободи слова, національного та духовного відродження, ефективного розподілу фінансування з обласного бюджету заходів, планів і програм, що стосуються реалізації державної політики в галузі відродження національної духовності та ідентичності, охорони культурної спадщини, розвитку самодіяльного мистецтва та підтримки книговидання.

  Члени постійної комісії за звітний період погодили та рекомендували на розгляд сесій обласної ради 6 звернень до органів державної влади України вищого рівня,  у яких, зокрема, були порушені питання:

  – щодо сприяння Уповноваженому із захисту державної мови у здійсненні контролю за виконанням Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”;

  – про присвоєння звання Герой України полковнику Армії Української Народної Республіки, голові Проводу Організації Українських Націоналістів Євгенові Коновальцю (посмертно);

  – щодо повторного присвоєння звання Герой України Провіднику Організації Українських Націоналістів Степанові Бандері та Головнокомандувачу Української Повстанської Армії Романові Шухевичу;

  – про відзначення на державному рівні 1125-річчя міста Галича;

  – про відзначення на державному рівні 80-річчя створення Української Повстанської Армії;

  – прийняття у другому читанні проєкту Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визнання депортованими громадян України, які у 1944-1951 роках були примусово переселені з території Польської Народної Республіки”.

 

5.9. Постійна комісія обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики

За звітний період постійною комісією обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики (голова комісії – Андрій Яворський) проведено 15 засідань,  в тому числі 1 – спільно з постійною комісією обласної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій, на яких розглянуто 169 питань.

Постійною комісією опрацьовано 87 проєктів рішень, що вносилися на розгляд сесій обласної ради, з наданням відповідних висновків.

Водночас постійною комісією за цей період надано 50 протокольних доручень та рекомендацій окремим структурним підрозділам обласної державної адміністрації, з яких 14 не виконано.

Відповідно до своєї специфіки та функціональної спрямованості комісією розглядалися питання про:

  • надання медичної допомоги населенню області із онкологічними, туберкульозними та психіатричними захворюваннями;
  • надання паліативної допомоги населенню області;
  • стан захворюваності, вакцинації та поширення коронавірусної інфекції Covid-19 в області;
  • фінансове забезпечення закладів охорони здоров’я, соціального захисту та закладів захисту дітей, їх спроможність;
  • реформування та вдосконалення роботи інтернатних установ сфери соціального захисту населення області.

На особливому контролі комісії перебувають питання:

  • розподілу кисневих концентраторів для закладів охорони здоров’я;
  • забезпечення централізованою подачею кисню ліжкового фонду закладів охорони здоров’я, які надають стаціонарну медичну допомогу пацієнтам з гострою респіраторною хворобою Covid-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2;
  • забезпечення закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту автоматизованими протипожежними й енергетичними системами та недопущення заборгованості з оплати комунальних послуг та енергоносіїв у них;
  • фінансової підтримки розвитку комунальних некомерційних підприємств охорони здоров’я Івано-Франківської обласної ради;
  • діяльність єдиного регіонального фтизіопульмонологічного центру з віддаленими структурними підрозділами та функціонування в області санаторно-курортних закладів.

За звітний період комісія розглянула 18 статутів та 11 положень галузевих установ і закладів, заслухала звіти 4 керівників і рекомендувала 2 кандидатури на посади керівників установ та організацій, які є об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, для затвердження на сесії обласної ради.

На контролі комісії перебувають 6 діючих обласних цільових програм галузей охорони здоров’я та соціального захисту.

 

5.10. Постійна комісія обласної ради з питань захисту прав людини,  законності та правопорядку

Постійна комісія обласної ради з питань захисту прав людини, законності та правопорядку (голова комісії – Тарас Виноградник) за звітний період провела  7 засідань.

Відповідно до функціональних повноважень комісією розглянуто 58 питань, зокрема інформації керівників правоохоронних органів області про результати діяльності за І півріччя 2021 року, а також інші питання.

Одним із найважливіших питань, яке розглядала постійна комісія, був проєкт рішення “Про затвердження Звіту за результатами оцінки корупційних ризиків у діяльності Івано-Франківської обласної ради та Антикорупційної програми Івано-Франківської обласної ради на 2021-2023 роки”.

На своїх засіданнях комісія також розглядала звернення жителів області щодо порушення їхніх законних прав та інтересів.

За результатами вивчення питань були прийняті відповідні висновки та рекомендації, які скеровувалися для розгляду за належністю.

 

5.11. Постійна комісія обласної ради з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, міжрегіонального та міжнародного співробітництва

За звітний період постійна комісія обласної ради з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, міжрегіонального та міжнародного співробітництва (голова комісії – Андрій Іваськів) провела 4 засідання, на яких розглянула 24 питання.

Впродовж зазначеного періоду члени комісії опрацювали та рекомендували на розгляд обласної ради 18 проєктів рішень, зокрема:

– про Регламент Івано-Франківської обласної ради восьмого демократичного скликання;

– про Положення про постійні та тимчасові комісії обласної ради;

– про затвердження Меморандуму про міжрегіональну співпрацю між  Івано-Франківською обласною радою та Тернопільською обласною радою;

– про Програму розвитку місцевого самоврядування в Івано-Франківській області на 2022-2026 роки та інші.

 

  1. Розпорядження голови обласної ради

За період з 20 листопада 2020 року по 1 грудня 2021 року головою обласної ради видано 1199 розпоряджень, з них: з основної діяльності – 916, з особового складу – 130, про надання відпусток керівництву та працівникам виконавчого апарату обласної ради – 121, про відрядження – 32.

Видані головою обласної ради розпорядження стосуються скликання сесій обласної ради; проведення засідань президії обласної ради; здійснення координації діяльності та організаційного забезпечення роботи її постійних комісій; реалізації заходів Програми розвитку місцевого самоврядування в Івано-Франківській області, а також питань про обласні конкурси розвитку місцевого самоврядування; затвердження паспортів бюджетних програм; включення об’єктів оренди, щодо яких прийнято рішення про передачу в оренду на аукціоні, до Переліку першого типу або до Переліку другого типу – щодо яких прийнято рішення про передачу в оренду без проведення аукціону; продовження договорів оренди майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області без проведення аукціонів тощо.

У зв’язку з прийняттям обласною радою рішення щодо проголошення в області 2021 року Роком полковника Армії Української Народної Республіки, голови Проводу Організації Українських Націоналістів Євгена Коновальця розпорядженням голови обласної ради від 26.05.2021. № 404-р затверджено Положення про ювілейну відзнаку Івано-Франківської обласної ради “130 років Євгену Коновальцю”. За активну участь у процесах державотворення, дослідження та висвітлення діяльності Євгена Коновальця та членів ОУН, увіковічення їх у творчості з нагоди цієї знаменної дати ювілейною відзнакою нагороджено 96 осіб. До того ж цією відзнакою нагороджено музеї області, експозиції яких висвітлюють діяльність Організації Українських Націоналістів, зокрема: Івано-Франківський обласний музей визвольної боротьби ім. Степана Бандери (м. Івано-Франківськ), Історико-меморіальний музей Степана Бандери (с. Старий Угринів Калуського району), Музей визвольних змагань Карпатського краю (м. Косів), Музей “Підпільна штаб-квартира Р. Шухевича” (с. Княгиничі Рогатинської міської ради Івано-Франківського району), Меморіальний музей “Калуська в’язниця” комунального закладу “Музейно-виставковий центр Калуської міської ради” (м. Калуш), Музей визвольних змагань Снятинщини імені полковника УПА Василя Андрусяка (“Грегота”-“Різуна”) (м. Снятин), Музей визвольної боротьби рідного краю (м. Бурштин), Народний музей історії визвольних змагань ім. Романа Шухевича (с. Тишківці Городенківської міської ради Коломийського району).

За видання літератури національно-патріотичного спрямування, активну громадянську позицію ювілейною відзнакою “130 років Євгену Коновальцю” нагороджено також окремі видавництва області: ТзОВ “Лілея НВ”  (м. Івано-Франківськ), приватне підприємство “Писаний Камінь” (м. Косів), ТзОВ “Дискурсус” (с. Брустури Косівського району).

У зв’язку з відзначенням у 2021 році 30-ї річниці відновлення Незалежності України розпорядженням голови обласної ради від 17.08.2021. № 611-р затверджено Положення про ювілейну медаль Івано-Франківської обласної ради “30 років відновлення Незалежності України”. З нагоди цієї визначної дати такою відзнакою нагороджено 186 осіб, серед яких – народний депутат України I скликання, депутати Івано-Франківської обласної Ради народних депутатів першого демократичного скликання, депутати обласної ради восьмого демократичного скликання, владики Української Греко-Католицької Церкви та Православної Церкви України, голови Івано-Франківської обласної ради першого-восьмого демократичних скликань.

За звітний період головою обласної ради видано 516 розпоряджень про виділення коштів з фонду обласної ради на виконання депутатських повноважень для надання адресної матеріальної допомоги соціально незахищеним верствам населення області.

Також відповідно до розпоряджень чимало наших краян і трудових колективів нагороджено відзнаками голови обласної ради за сумлінну працю, високий професіоналізм та вагомий внесок у соціально-економічний та культурний розвиток області: Цінний подарунок вручено 17 особам, Подякою відзначено 140 осіб, 607 осіб нагороджено Грамотою.

Окрім зазначеного, головою обласної ради спільно з головою обласної державної адміністрації за вказаний період видано 91 розпорядження, зокрема про:

– призначення стипендії голови обласної державної адміністрації та голови обласної ради учасникам антитерористичної операції та Операції Об’єднаних Сил, які за кошти фізичних осіб здобувають вищу або фахову передвищу освіту у закладах державної або комунальної форми власності чи проходять навчання за програмою підготовки офіцерів запасу у закладах вищої освіти. Згідно з розпорядженнями від 28.01.2021. № 22-р/15 таку стипендію призначено одному учаснику АТО та ООС, від 29.06.2021. № 470-р/251 – ще чотирьом;

– призначення у 2021 році щорічних стипендій в галузі культури і мистецтв, академічної стипендії, стипендій відомим діячам освіти, стипендії голови облдержадміністрації та голови обласної ради студентам вищих навчальних закладів;

– виділення коштів з обласного бюджету та спрямування їх залишків, а також спрямування залишків коштів субвенцій з державного бюджету;

– нагородження учасників антитерористичної операції та Операції Об’єднаних Сил за особисту мужність та героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету і територіальної цілісності України, відзнаками “За бойову звитягу”;

– нагородження медалями “За заслуги перед Прикарпаттям”, грамотами голови обласної державної адміністрації та голови обласної ради громадян і трудових колективів, які досягли високого професіоналізму і значних успіхів у розвитку економіки, культури, соціальної сфери, у державному будівництві та інших сферах, а також з нагоди державних та професійних свят, відзначення ювілеїв, пам’ятних дат та історичних подій.

 

  1. Програма розвитку місцевого самоврядування.

Вагомим здобутком депутатського корпусу Івано-Франківської обласної ради є розроблення, прийняття та реалізація Програми розвитку місцевого самоврядування в Івано-Франківській області, яка вперше була прийнята у 2011 році.

Протягом 10 років вона зазнала чимало змін і доповнень, пов’язаних із впровадженням реформи децентралізації влади, що вимагало від органів місцевого самоврядування здійснення нових функцій, виконання принципово нових завдань, зміцнення матеріальної та технічної бази органів місцевого самоврядування, належного і своєчасного інформаційного забезпечення депутатського корпусу, удосконалення кваліфікації посадових осіб органів місцевого самоврядування тощо.

У кінці попередньої каденції була прийнята така Програма на один рік. Однак уже у листопаді цього року, враховуючи позитивний досвід і необхідність продовження здійснення комплексу заходів щодо розвитку місцевого самоврядування Івано-Франківської області та підтримки місцевих рад, прийнято рішення “Про Програму розвитку місцевого самоврядування в Івано-Франківській області на 2022-2026 роки”.

 

7.1. Інформація про виконання  Програми розвитку місцевого самоврядування

На виконання заходів Програми розвитку місцевого самоврядування області у 2021 році затверджено видатки в сумі 25,9 млн. гривень.

Підпрограма “Фонд обласної ради на виконання депутатських повноважень”

Загальна сума фонду, затверджена обласною радою при прийнятті обласного бюджету на 2021 рік, становила 7 млн. 560 тис. гривень. Водночас рішенням обласної ради від 10.09.2021. № 223-9/2021 фонд збільшено на суму  1 млн. 260 тис. гривень.

Загалом у 2021 році Фонд затверджено, виходячи з розрахунку 70 тис. гривень для кожного депутата, та відповідно фонд голови обласної ради складає  2940 тис. гривень на рік.

За період з 1 січня по 1 грудня 2021 року адресних матеріальних допомог громадянам надано на суму 7 млн. 728 тис. гривень, з них 4 млн. 878 тис. гривень – відповідно до клопотань депутатів обласної ради та 2 млн. 850 тис. гривень –  з фонду голови обласної ради (на підставі протоколів засідань дорадчих комісій).

Адресну матеріальну допомогу надано 2067 особам.

Підпрограма “Обмін досвідом та сприяння розвитку місцевого самоврядування”

У рамках реалізації заходів цієї підпрограми було здійснено такі видатки:

– Подякою голови обласної ради відзначено 129 осіб та вручено їм грошову винагороду на суму 160,25 тис. гривень (по 1000 гривень готівкою, по 223,60 гривень податку з доходів фізичних осіб та 18,64 гривень – військового збору), а також придбано рами багетні та бланки Подяк до них на суму 63500 гривень;

– оплачено навчання депутатів та осіб, які перебувають у кадровому резерві органів місцевого самоврядування, котрі були направлені на навчання до  Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу за спеціальністю “Публічне управління та адміністрування”, освітньо-кваліфікаційним рівнем магістр на загальну суму 182900 гривень;

– забезпечено участь збірної команди Івано-Франківської області  у Всеукраїнській спартакіаді серед депутатів Верховної Ради України, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних та міських рад (спортивний одяг – 49 тис. 800 гривень);

– придбання сувенірної продукції – 165870 гривень;

– у зв’язку з проголошенням 2021 року на Прикарпатті Роком Євгена Коновальця придбано ювілейні відзнаки обласної ради на суму 51 тис. 480 гривень, експонування та сервісне обслуговування плакатів на рекламоносіях становить 79000 гривень;

– з нагоди відзначення 30 років відновлення Незалежності України придбано книги “Євген Коновалець та його доба” на суму 49600 гривень, ювілейні відзнаки обласної ради – на суму 79 тис. 560 гривень, експонування та сервісне обслуговування плакатів на рекламоносіях становить 79000 гривень, виготовлення фотографій – 19800 гривень;

– для забезпечення депутатів обласної ради документами, довідково-інформаційними та іншими матеріалами придбано витратних матеріалів (тонери, папір, папки) на суму 131327 гривень.

На 1 грудня 2021 року всього використано коштів у сумі  1 млн. 49 тис. гривень.

Підпрограма “Висвітлення роботи обласної ради та органів місцевого самоврядування в засобах масової інформації”

На виконання цієї підпрограми укладено 32 договори про співпрацю між обласною радою і засобами масової інформації. Також обласна рада уклала відповідні договори з обласними організаціями Національної спілки журналістів України та Національної спілки письменників України. На здійснення фінансової підтримки згідно з укладеними договорами розподілено кошти в сумі  2 мільйони гривень.

 

7.2. Конкурс проєктів та програм розвитку місцевого самоврядування

Однією із найважливіших складових Програми розвитку місцевого самоврядування в Івано-Франківській області стало проведення обласних конкурсів проєктів та програм розвитку місцевого самоврядування.

Протягом 2011-2020 років обласною радою організовано і проведено одинадцять конкурсів, на які подано 1743 проєкти від майже трьохсот громад. З них переможцями визначено 793 проєкти. Це свідчить про те, що майже половина із поданих проєктів знаходить фінансову підтримку в реалізації.

Загальна сума коштів, яка залучена для виконання, склала 221,6 млн. гривень,  у т. ч. 122,5 млн. гривень – з обласного бюджету, 48,8 млн. гривень – з місцевих бюджетів і 50,3 млн. гривень – від організацій-партнерів.

Протягом 2021 року впроваджувались 42 проєкти на суму 21,0 млн. гривень,  в т. ч. 12,8 млн. гривень – з обласного бюджету, 7,7 млн. гривень –  з місцевих бюджетів і 0,5 млн. гривень – від організацій-партнерів.

Кошти обласного бюджету були передбачені при прийнятті рішення обласної ради “Про обласний бюджет на 2021 рік”.

Враховуючи звернення Делятинської селищної ради Надвірнянського району та Брошнів-Осадської селищної ради Калуського району, а також беручи до уваги рекомендації Ради Конкурсу, розпорядженням голови обласної ради від 09.07.2021.  № 510-р проєкти-переможці одинадцятого Конкурсу “Створення комплексної туристичної інфраструктури для підвищення туристичного потенціалу Яремче та Делятина” і “Будівництво каналізаційних мереж та споруд на них в с. Брошнів Рожнятівського району Івано-Франківської області” були вилучені із переліку переможців.

Решта 40 проєктів були профінансовані з обласного бюджету протягом березня-червня 2021 року в повному обсязі.

На 01.11.2021 року 12 проєктів виконано і подано звіти про їх реалізацію, 28 – на стадії впровадження.

Відповідно до Положення про обласний конкурс проєктів та програм розвитку місцевого самоврядування та рішення Ради Конкурсу з 01.04.2021 р. по 31.08.2021 р. був оголошений дванадцятий обласний конкурс проєктів та програм розвитку місцевого самоврядування.

Учасниками Конкурсу були органи місцевого самоврядування сіл, селищ і міст області, які у встановленому порядку подали проєкти, затверджені рішенням відповідної ради. Водночас визначено 4 пріоритети, за якими можна було розробляти проєкти, а саме:

  1. Енергетична самодостатність.
  2. Розвиток туристично-рекреаційної сфери.
  3. Розвиток соціальної інфраструктури та інклюзії.
  4. Підвищення рівня екологічної безпеки.

Максимальний розмір співфінансування для органів місцевого самоврядування сіл, селищ і міст – 500,0 тис. гривень, що становитиме не більше 75 відсотків загального бюджету проєкту.

Для участі у дванадцятому Конкурсі подано 93 проєкти від 48 місцевих рад на суму 59,4 млн. гривень, у т. ч. 41,1 млн. гривень – з обласного бюджету,  17,7 млн. гривень – з місцевих бюджетів і 0,6 млн. гривень – від організацій-партнерів.

За пріоритетом “Енергетична самодостатність” подано 22 проєкти на суму  14,6 млн. гривень, у т. ч. 10,0 млн. гривень – з обласного бюджету, 4,6 млн. гривень – з місцевих бюджетів і 65,8 тис. гривень – від організацій-партнерів.

За пріоритетом “Розвиток туристично-рекреаційної сфери” подано 39 проєктів на суму 24,6 млн. гривень, у т. ч. 17,2 млн. гривень – з обласного бюджету,  7,1 млн. гривень – з місцевих бюджетів і 285,1 тис. гривень – від організацій-партнерів.

За пріоритетом “Розвиток соціальної інфраструктури та інклюзії” подано  6 проєктів на суму 4,1 млн. гривень, у т. ч. 3,0 млн. гривень – з обласного бюджету і  1,1 млн. гривень – з місцевих бюджетів.

За пріоритетом “Підвищення рівня екологічної безпеки” подано 26 проєктів на суму 16,2 млн. гривень, у т. ч. 10,9 млн. гривень – з обласного бюджету,  5,0 млн. гривень – з місцевих бюджетів і 275,9 тис. гривень – від організацій-партнерів.

Найбільше проєктів подано Городенківською і Рогатинською міськими та Заболотівською селищною радами – по 4.

По 3 проєкти подали 12 громад, по 2 проєкти – 10 громад і по 1 проєкту –  21 громада.

Враховуючи висновки експертної комісії та пропозиції Ради Конкурсу, розпорядженням голови обласної ради переможцями визнано 40 проєктів від  37 місцевих рад на суму 28,1 млн. гривень, з них – 18,6 млн. гривень – з обласного бюджету, 9,0 млн. гривень – з місцевих бюджетів і 0,5 млн. гривень – від організацій-партнерів.

За пріоритетом “Розвиток туристично-рекреаційної сфери” переможцями визнано 17 проєктів, за пріоритетом “Підвищення рівня екологічної безпеки” –  11 проєктів, за пріоритетом “Енергетична самодостатність” – 8 проєктів та за пріоритетом “Розвиток соціальної інфраструктури та інклюзії” – 4 проєкти.

Підпрограми “Обласні конкурси “Громада кращого довкілля”,  “Краща спортивна громада”, “Краща етнокультурна громада”

У 2021 році десяти місцевим радам – переможцям дев’ятих обласних конкурсів “Громада кращого довкілля”, “Краща спортивна громада”, “Краща етнокультурна громада” з обласного бюджету виділено 1,7 млн. гривень.

Відповідно до Положення про обласні конкурси “Громада кращого довкілля”, “Краща спортивна громада”, “Краща етнокультурна громада” та рішення Ради Конкурсу з 01.04.2021 р. по 01.09.2021 р. були оголошені десяті Конкурси.

На Конкурс “Краща спортивна громада” подано 13 заявок, на конкурс “Громада кращого довкілля” – 9 заявок.

На Конкурс “Краща етнокультурна громада” подано 7 заявок, з них:

  • Бойківщина – 1 заявка;
  • Гуцульщина – 1 заявка;
  • Опільщина – 1 заявка;
  • Покуття – 4 заявки.

Переможцями десятих обласних конкурсів “Громада кращого довкілля”, “Краща спортивна громада”, “Краща етнокультурна громада” визнано 10 місцевих рад, яким у 2022 році з обласного бюджету передбачено виділення 1,7 млн. гривень.

 

 

7.3. Конкурс ініціатив місцевих карпатських громад

У 2021 році відбувся черговий Конкурс ініціатив місцевих карпатських громад. Конкурс діє на території чотирьох західних областей: Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської і Чернівецької. Адмініструє Конкурс Асоціація органів місцевого самоврядування “Єврорегіон Карпати Україна – Карпатська агенція регіонального розвитку”.

У 2021 році були визначені такі пріоритети:

  • збереження і популяризація історико-культурної спадщини;
  • збереження і популяризація природної спадщини;
  • розвиток спорту в гірських громадах;
  • безпека громад Карпатського регіону;
  • подолання наслідків COVID-19 для закладів охорони здоров’я та суб’єктів підприємництва.

Подавачами могли бути органи місцевого самоврядування, їх комунальні заклади, громадські і благодійні організації, а максимальна сума, яка виділялась з обласного бюджету, на один проєкт становила 250,0 тис. гривень.

Загалом на Конкурс було подано 237 проєктів, у т. ч. з Івано-Франківської області – 71.

За результатами конкурсного відбору переможцями визнано 9 проєктів на загальну суму 3230,1 тис. гривень, з них із обласного бюджету 2235,0 тис. гривень і кошти подавачів – 995,1 тис. гривень.

На 01.11.2021 року всі проєкти-переможці профінансовані з обласного бюджету і знаходяться на етапі реалізації.

  1. Впорядкування земель спільної власності територіальних громад області

Одним із важливих завдань обласної ради є впорядкування земель спільної власності територіальних громад області, їх розмежування, облік та здійснення повноважень розпорядника таких земель.

На виконання Програми з виконання робіт із землеустрою для забезпечення оформлення права на землі лісового фонду на 2018-2022 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 22.06.2018. № 858-22/2018, здійснюється комплекс заходів для формування земельних ділянок лісогосподарського призначення спільної власності територіальних громад області, спеціалізованих підрозділів обласного комунального агролісогосподарського підприємства “Івано-Франківськоблагроліс”. За звітний період заходи здійснювалися на території Надвірнянського та Коломийського районів, загальна площа земель лісогосподарського фонду яких становить  15,46 тис. га.

Відділ з питань земельних відносин та природних ресурсів виконавчого апарату обласної ради координував роботи з розроблення документацій із землеустрою для територій і об’єктів природно-заповідного фонду (проєкту землеустрою щодо організації та встановлення меж територій природно-заповідного фонду місцевого значення “Дністровський регіональний ландшафтний парк” в адміністративних межах Городенківської та Чернелицької територіальних громад Івано-Франківської області загальною площею 14156 га. Закінчення робіт заплановано до кінця 2021 року.

З метою врегулювання земельних відносин згідно з наданими повноваженнями обласною радою було прийнято такі рішення:

– про погодження проєкту землеустрою щодо встановлення (зміни) меж міста Коломиї Івано-Франківської області (рішення від 19.02.2021. № 110-4/2021);

– про затвердження спеціалізованим агролісгоспам ОКП “Івано-Франківськ-облагроліс” технічних документацій із землеустрою (рішення від 19.02.2021.  № 109-4/2021);

– про затвердження Делятинському психоневрологічному інтернату технічних документацій із землеустрою (рішення від 23.04.2021. № 155-6/2021);

– про погодження технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж частини земельної ділянки, на яку поширюється право сервітуту, на вул. Б. Лепкого, 27/1 у м. Івано-Франківську (рішення від 23.04.2021. № 156-6/2021);

– про передачу земельної ділянки на вул. Довженка, 21 у с. Крихівці Івано-Франківської міської ради у комунальну власність Івано-Франківської міської територіальної громади (рішення від 23.04.2021. № 157-6/2021);

– про припинення права постійного користування земельною ділянкою та надання її Долинському обласному центру соціальної підтримки дітей та сімей “Теплий дім” Івано-Франківської обласної ради (рішення від 10.09.2021.  № 246-9/2021);

– про надання дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на вул. Шевченка, 16 у м. Івано-Франківську, цільове призначення якої змінюється, (рішення від 12.11.2021. № 310-10/2021);

– про поновлення договору оренди землі від 06.08.2018 року на вул. Гетьмана Мазепи, 14 в м. Івано-Франківську (рішення від 12.11.2021. № 311-10/2021).

Відповідно до Закону України “Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин” здійснено реформування системи управління у сфері земельних відносин і спрощено процедуру отримання дозволів та перевірки документації із землеустрою, що вплинуло на кількість питань, які підготовлені для розгляду на пленарних засіданнях обласної ради.

Водночас внесено відомості в Державний реєстр речових прав на нерухоме майно відповідно до Закону України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень” та здійснено державну реєстрацію права власності обласної ради на земельні ділянки спільної власності територіальних громад області.

Інформація про землекористувачів, площі земельних ділянок та дати їх державної реєстрації розміщується на офіційному вебсайті обласної ради.

Виконавчий апарат обласної ради постійно проводить роботу із керівниками підприємств, установ, організацій спільної власності територіальних громад області щодо необхідності приведення у відповідність правоустановчих документів на землю.

 

  1. Управління майном спільної власності територіальних громад області

Одним із важливих завдань обласної ради є організація якісного управління майном спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, що неможливо без прийняття обласною радою відповідних нормативно-правових актів, які чітко деталізують усі процеси управління.

Управління об’єктами спільної власності територіальних громад області здійснюється безпосередньо обласною радою і шляхом делегування окремих повноважень обласній державній адміністрації на принципах галузевої компетенції. Такий підхід визначений Положенням про управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, затвердженим рішенням обласної ради від 10.06.2016. № 205-5/2016.

На 1 грудня 2021 року матеріальну основу місцевого самоврядування обласного рівня становлять:

– 14 об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області та 50 будівель і приміщень, функції з управління якими здійснює обласна рада;

– 104 об’єкти спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області (галузі: агропромислового комплексу – 1, житлово-комунального господарства – 1, будівництва – 2, торгівлі – 1, транспорту – 1; сфери: культури – 18, освіти – 24, спорту – 10, охорони здоров’я – 33, соціального захисту – 13), функції  з управління якими здійснює обласна державна адміністрація.

Відповідно до вимог Положення про порядок призначення на посаду та звільнення з посади керівників підприємств, установ, закладів, організацій спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, затвердженого рішенням обласної ради від 17.05.2019. № 1135-28/2019, упродовж звітного періоду укладено  10 контрактів з керівниками підприємств, установ, організацій спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, функції з управління якими здійснює обласна державна адміністрація.                 

Актуальною при здійсненні функцій з управління об’єктами спільної власності територіальних громад області є узгодження статутів (положень) підприємств, установ, організацій.

Протягом звітного періоду рішеннями обласної ради затверджено у новій редакції 12 статутів підприємств, установ, закладів, організацій спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, функції з управління якими здійснює обласна державна адміністрація, та 7 статутів – функції з управління якими здійснює обласна рада.

Підвищення ефективності використання комунального майна забезпечується шляхом передачі його в оренду фізичним та юридичним особам. Оренда дає змогу максимально зберегти це майно від нищення, сприяє розвитку малого і середнього бізнесу, створенню нових робочих місць, а відтак – зниженню рівня безробіття і є надійним джерелом поповнення обласного бюджету коштами від сплати за користування цим майном.         

Чіткий порядок передачі в оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області та належний контроль за дотриманням орендарем умов договору оренди нерухомого майна сприяв підвищенню ефективності його використання, а заразом і збільшенню обсягів надходжень від оренди.

У складних умовах пандемії упродовж звітного періоду забезпечено надходження коштів від оренди в сумі 17377,9 тис. гривень. Із цієї суми до обласного бюджету перераховано 10917,0 тис. гривень. Крім того, обласною радою забезпечено перерахування частини орендної плати до державного бюджету як податку на додану вартість в сумі 2850,0 тис. гривень та балансоутримувачам – 3610,9 тис. гривень.

На 1 грудня 2021 року в обласній раді перебуває на контролі  326 чинних договорів оренди нерухомого майна, з яких – 96 договори з бюджетними організаціями. Загальна площа переданого в оренду майна складає 68650,07 кв. м,  з яких 42701,28 кв. м використовуються бюджетними організаціями. 

Управління об’єктами спільної власності територіальних громад області проводить роботу з укладення нових договорів оренди нерухомого майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області та здійснює постійний контроль за своєчасною сплатою орендної плати до обласного бюджету.

За звітний період укладено 36 нових договорів оренди: 25 договори – за результатами конкурсу (аукціону) та 11 договорів – з орендарями, що мають право на оренду без проведення конкурсу (аукціону)).

Принцип публічності в орендних відносинах забезпечується шляхом висвітлення на офіційному вебсайті обласної ради та публікації інформаційних повідомлень щодо проведення конкурсу (аукціону) на право оренди майна в газеті “Галичина” .

            Дієвим інструментом здійснення ефективного використання нерухомого майна та додатковим джерелом надходження коштів до обласного бюджету є також приватизація. Кошти, одержані внаслідок відчуження комунального майна, є комунальною власністю і зараховуються до спеціального фонду обласного бюджету.

Програмою приватизації майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області на 2021-2025 роки та Переліком об’єктів малої приватизації спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, що підлягають приватизації у 2021 році, затверджених рішенням обласної ради від 19.02.2021. № 84-4/2021, із внесеними змінами, визначено 5 об’єктів малої приватизації, що підлягають продажу.

Від продажу 3 об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області у 2021 році надійшло 13851,5 тис. гривень, з яких спрямовано до обласного бюджету 11542,9 тис. гривень, до державного бюджету – як податок на додану вартість – 2308,6 тис. гривень.

 

  1. Відзначення пам’ятних дат в історії України

10.1. Рік Євгена Коновальця на Прикарпатті

З метою формування національної політики пам’яті та належної підготовки і відзначення в області 130-річчя від дня народження Євгена Коновальця 19 лютого 2021 року обласна рада прийняла рішення “Про проголошення в області 2021 року Роком полковника Армії Української Народної Республіки, голови Проводу Організації Українських Націоналістів Євгена Коновальця”.

Задля вшанування членів Організації Українських Націоналістів і тих, хто досліджує чи висвітлює діяльність полковника Армії Української Народної Республіки, голови Проводу Організації Українських Націоналістів Євгена Коновальця обласна рада замовила та придбала ювілейні відзнаки “130 років Євгену Коновальцю”. Упродовж року ними були нагороджені більше сотні державних, політичних, громадських діячів, науковців, членів творчих спілок, учасників російсько-української війни, активних учасників українського державотворення та іноземних громадян.

У рамках Програми розвитку місцевого самоврядування в Івано-Франківській області на 2021 рік закуплено 200 примірників другого видання “Євген Коновалець та його доба”, які були вручені депутатам обласної ради першого та восьмого демократичних скликань під час урочистої сесії обласної ради з нагоди 30-річчя відновлення Незалежності України 20 серпня 2021 року.

Водночас на виконання рішення обласної ради “Про проголошення в області 2021 року Роком полковника Армії Української Народної Республіки, голови Проводу Організації Українських Націоналістів Євгена Коновальця” управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю обласної державної адміністрації придбало 300 примірників видання, які були передані бібліотекам області.

Зусиллями виконавчого апарату обласної ради на території області було розгорнуто інформаційно-просвітницьку кампанію до відзначення 130-річчя Євгена Коновальця: упродовж травня-червня 2021 року на рекламних конструкціях були розміщені тематичні плакати “2021-ий на Прикарпатті – Рік Євгена Коновальця”.

 

10.2. 30 років відновлення Незалежності України

24 серпня 2021 року Україна святкувала 30 років відновлення Незалежності.  З цієї нагоди 20 серпня 2021 року відбулася урочиста восьма сесія обласної ради восьмого демократичного скликання. Окрім депутатів восьмого демократичного скликання на сесії були присутні депутати обласної ради першого демократичного скликання, які стояли біля витоків українського державотворення. Перед депутатським корпусом виступив голова обласної ради Олександр Сич із доповіддю “30 років відновлення Незалежності України: уроки і перспективи”.

До відзначення цієї ювілейної дати виконавчим апаратом обласної ради було закуплено ювілейні медалі обласної ради “30 років відновлення Незалежності України”, а також тематичні крафтові пакунки, блокноти, ручки, які разом з ювілейними медалями вручено депутатам обласної ради першого та восьмого демократичних скликань. Ще одним важливим елементом презентаційного набору стало друге перевидання “Євген Коновалець та його доба”, яке було придбано в рамках відзначення 130-річчя від дня народження полковника Армії Української Народної Республіки.

Упродовж серпня 2021 року на території області на рекламних конструкціях були розміщені тематичні плакати “30 років відновлення Незалежності України”.

 

  1. Взаємодія з органами місцевого самоврядування області

З метою оперативного реагування і вироблення скоординованих заходів та дій, спрямованих на ефективну реалізацію регіональної політики Івано-Франківщини, покращення соціально-економічного розвитку краю, врегулювання різних проблемних питань в інтересах територіальних громад області, підготовки та подання до Верховної Ради України взаємоузгоджених пропозицій щодо вдосконалення законодавства з питань місцевого самоврядування розпорядженням голови обласної ради від 21.04.2021. № 296-р утворено Консультативну раду з питань місцевого самоврядування, до складу якої входять керівництво обласної ради, голови районних рад, голови територіальних громад області. Консультативна рада подібного формату діяла і в попередніх скликаннях обласної ради.

За звітний період проведено одне засідання Консультативної ради з питань місцевого самоврядування.

На цьому засіданні зокрема:

  • обговорили проблемні питання бюджетів територіальних громад області;
  • заслухали інформацію щодо проведення обласного конкурсу проєктів та програм розвитку місцевого самоврядування;
  • розглянули питання інституційного догляду і виховання дітей в області та роль територіальних громад у цьому процесі;
  • ознайомились з діяльністю комунальних підприємств Івано-Франківської обласної ради “БУДІНВЕСТ”, “ПРО-ЕКСПЕРТ” “ЦЕНТРАЛІЗОВАНА ЗАКУПІВЕЛЬНА ОРГАНІЗАЦІЯ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ”.

Про співпрацю з органами місцевого самоврядування та заходи щодо наповнення місцевих бюджетів присутніх інформувала начальник Головного управління Державної податкової служби в Івано-Франківській області І. Столярик.

На засіданні керівники територіальних громад зокрема порушили питання щодо отримання ліцензії на використання відновлювальної енергії у рамках реалізації проєктів розвитку місцевого самоврядування та про передачу земель сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність територіальних громад.

З метою проведення аналізу використання коштів обласного бюджету, ознайомлення з результатами впровадження проєктів розвитку місцевого самоврядування та визначення пріоритетних проблем населених пунктів Прикарпаття голова обласної ради, його перший заступник і заступник та члени Ради обласного конкурсу проєктів та програм розвитку місцевого самоврядування здійснювали у звітному періоді робочі поїздки у територіальні громади області. Всього проведено п’ять таких поїздок, під час яких відвідано 13 територіальних громад (Бурштинська, Рогатинська, Отинійська, Матеївецька, Снятинська, Тлумацька, Городенківська, Олешанська, Верховинська, Косівська, Делятинська, Ворохтянська та Яремчанська) та проаналізовано стан реалізації понад пів сотні проєктів, які впроваджувалися упродовж останніх чотирьох років і були спрямовані на розвиток територій.

 

  1. Міжрегіональне та міжнародне співробітництво

З метою налагодження контактів та інтенсифікації співпраці з органами місцевого самоврядування в Україні голова обласної ради, його перший заступник та заступник провели низку робочих зустрічей з представниками органів місцевого самоврядування інших областей України та взяли участь в заходах, які проводилися в регіонах України.

29 січня голова обласної ради взяв участь у пам’ятному заході до 103-ї річниці подвигу Крут у с. Пам’ятне Крутівської сільської ради Чернігівської області.

5 лютого голова обласної ради провів робочу зустріч з головою Тернопільської обласної ради Михайлом Головком. Під час зустрічі сторони обговорили можливість підписання Меморандуму про співпрацю між Івано-Франківською і Тернопільською обласними радами в галузях освіти, науки, культури, охорони здоров’я та соціального захисту, розвитку туризму і спорту, інвестицій, у тому числі з питань залучення міжнародної технічної допомоги, екології та раціонального використання природних ресурсів. Водночас керівники обласних рад домовилися про напрацювання спільних дій задля посилення туристично-рекреаційного потенціалу Дністровського каньйону. 19 лютого 2021 року було прийнято рішення обласної ради № 62-4/2021 “Про затвердження Меморандуму про міжрегіональну співпрацю між Івано-Франківською обласною радою та Тернопільською обласною радою”.

11 березня перший заступник голови обласної ради Василь Гладій взяв участь у засіданні Асоціації органів місцевого самоврядування “Єврорегіон Карпати  Україна – Карпатська агенція регіонального розвитку” у м. Львові. Під час засідання обговорено нові підходи розвитку регіону українських Карпат та місцевих громад.

17 березня на запрошення голови Тернопільської обласної ради Михайла Головка голова Івано-Франківської обласної ради взяв участь в роботі другої сесії Тернопільської обласної ради, рішенням якої було схвалено підписання Меморандуму про міжрегіональну співпрацю між обласними радами Прикарпаття та Тернопільщини. По завершенні сесійного засідання голови Івано-Франківської та Тернопільської обласних рад підписали Меморандум про міжрегіональну співпрацю між Івано-Франківською обласною радою та Тернопільською обласною радою.

24 квітня на запрошення голови обласної ради Прикарпаття відвідала делегація Волинської області: голова Волинської обласної ради Григорій Недопад, його перший заступник Юрій Поліщук та депутат Волинської обласної ради Анатолій Вітів. Делегація взяла участь у роботі шостої сесії обласної ради, опісля керівники Івано-Франківської та Волинської обласних рад підписали Меморандум про міжрегіональну співпрацю.

2-4 липня голова обласної ради та його перший заступник взяли участь  у Всеукраїнському патріотичному фестивалі нескореної нації “Холодний яр”  у м. Черкаси Черкаської області.

1 жовтня перший заступник голови обласної ради Василь Гладій взяв участь у конференції “Посилення фінансової дисципліни місцевих громад. Роль та функції Рахункової палати” у м. Ужгороді Закарпатської області. Під час заходу обговорено питання державного зовнішнього фінансового контролю у сфері публічних фінансів, зокрема проблемних питань у частині місцевих бюджетів та напрямів удосконалення правового поля.

Водночас упродовж звітного періоду керівниками обласної ради було проведено низку робочих зустрічей з представниками іноземних держав та міжнародних організацій.

27 січня голова обласної ради зустрівся з Генеральним консулом Румунії у Чернівцях Іриною-Лореданою Стенкулеску та консулом Генерального консульства – Даном Костантіном. Під час зустрічі сторони обговорили можливості впровадження спільних проєктів програм транскордонного співробітництва Європейського Союзу та шляхи інтенсифікації співпраці між Прикарпаттям та повітами Румунії. Водночас обговорено питання необхідності відкриття міжнародного пункту пропуску через українсько-румунський державний кордон в районі Шибене (Верховинський район) та Поєніле-де-Суб-Мунте (повіт Марамуреш).

18 лютого за участю голови обласної ради, Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Хорватія в Україні Аніци Джамич, заступника Міністра закордонних справ України Євгенія Єніна в м. Івано-Франківську відкрито почесне консульство Республіки Хорватія. Відкриття дипломатичної установи було приурочено до  29-ї річниці встановлення дипломатичних відносин України та Хорватії. Почесне консульство охоплюватиме сім областей західного регіону і сприятиме поглибленню взаємовигідних відносин України та Хорватії у сферах торгівлі, інвестицій, туризму, культури, освіти та науки. Почесним консулом призначено Віталія Запухляка.

25 лютого відбувся робочий візит делегації Івано-Франківської області за участю першого заступника голови обласної ради Василя Гладія та ректора Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Ігоря Цепенди у м. Краків (Республіка Польща). Під час візиту обговорено низку заходів з нагоди відзначення на міжнародному рівні 150-річчя з дня народження видатного українського новеліста Василя Стефаника. У рамках програми робочого візиту делегати зустрілися з президентом Кракова Яцеком Майхровським та обговорили питання участі муніципалітету Кракова у відзначенні 150-річчя Василя Стефаника. Також відбулася зустріч делегатів Прикарпаття з головою Краківського осередку Об’єднання українців Польщі Андрієм Олійником, під час якої сторони обговорили шляхи співпраці та взаємодопомоги громади Прикарпаття українцям, які проживають у м. Кракові.

12 травня голова обласної ради зустрівся з Генеральним консулом Чеської Республіки у Львові Павелом Пешеком. Участь у зустрічі також взяв консул  з питань культурної та економічної співпраці Владімір Кадлец. Під час розмови сторони обговорили перспективні напрямки співпраці між Івано-Франківською областю та регіонами Чеської Республіки в галузях економіки, туризму, культури, сільського та лісового господарства. Зокрема йшлося про можливості налагодження співпраці Прикарпаття з Мораво-Сілезьким і Карловарським краями Чеської Республіки. Зі свого боку Генеральний консул порушив питання реконструкції пам’ятника чеським воякам Першої світової війни в селі Старий Мартинів Бурштинської міської ради, де є військовий цвинтар.

30 вересня голова обласної ради взяв участь у підписанні Меморандуму між Прикарпатським національним університетом імені Василя Стефаника та Університетом Кобе Гакуін (Японія) в онлайн-режимі. У рамках церемонії підписання Меморандуму голова обласної ради продемонстрував Почесну грамоту та медаль Кабінету Міністрів України, якими нагороджено професора Йошіхіко Окабе (рішення про представлення японського науковця до нагородження обласна рада прийняла  23 квітня 2021 року за поданням Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника).

5 жовтня з нагоди 20-річчя співробітництва Івано-Франківської області  з Опольським воєводством (Республіка Польща) делегація депутатів обласної ради, очолювана головою обласної ради та його першим заступником, взяла участь в урочистих заходах на території Опольського воєводства (Республіка Польща). Свій робочий візит делегація розпочала із зустрічі з Маршалком Опольського воєводства Анджеєм Булою та головою Сеймику Опольського воєводства Рафалем Бартеком.  У рамках програми перебування в Опольському воєводстві прикарпатська делегація зустрілася з Почесним консулом України в Ополє Іреною Пордзік, взяла участь у відкритті виставки “З візитом до Бойків” у воєводській публічній бібліотеці та відвідала святковий гала-концерт польських і українських виконавців “Минуло  20 років…”. Окрім цього, депутатам презентували громаду Крапковіце, яка вже  17 років співпрацює з м. Рогатином Івано-Франківської області. Під час урочистостей було відзначено плідну співпрацю між органами виконавчої влади та місцевого самоврядування партнерських регіонів у сфері освіти, культури, економіки, соціального захисту та інших напрямків. Всього за цей період було реалізовано близько 330 проєктів. Водночас обговорено важливість співпраці територіальних громад Івано-Франківської області з містами та ґмінами Опольського воєводства, доцільність збереження існуючих та налагодження нових міжрегіональних відносин, а також, у зв’язку з адміністративною реформою в Україні, наголошено на необхідності перепідписання чи поновлення угод відповідними правонаступниками.

26 листопада голова обласної ради взяв участь у міжнародній науково-практичній конференції “Українсько-словацькі військові підрозділи австро-угорської армії в Великій війні: на шляху до незалежності”. Учасниками конференції також були віцепосол Словацької Республіки в Україні п. Матуш Корба і науковці зі Словацької Республіки, Чеської Республіки та Румунії.

  1. Реалізація права громадян на доступ до публічної інформації

На виконання Закону України “Про доступ до публічної інформації” обласна рада забезпечує право кожного запитувача на доступ до публічної інформації, що була отримана або створена в процесі реалізації обласною радою її повноважень, передбачених законодавством України, та знаходиться у володінні виконавчого апарату обласної ради.

Протягом звітного періоду виконавчим апаратом обласної ради опрацьовано 97 запитів на публічну інформацію.

З них надійшли: електронною поштою – 76, поштою – 21.

На всі запити своєчасно відреаговано та надано відповідно до законодавства відповіді. Зокрема задоволено – 78, відмовлено – 9, направлено належному розпоряднику відповідно до частини 3 статті 22 Закону України “Про доступ до публічної інформації” – 10 запитів.

Запитувачів цікавила інформація про:

– виділення коштів з обласного бюджету на заходи з реалізації обласних програм;

– надання витягів із протоколів пленарних засідань обласної ради;

– надання копій рішень обласної ради, обласних програм тощо;

– перелік фракцій та постійних комісій, утворених в обласній раді;

– надання в оренду приміщень спільної власності територіальних громад області;

– комунальні підприємства обласної ради та їх фінансово-господарську діяльність;

– структуру та чисельність виконавчого апарату обласної ради;

– заходи, вжиті задля мінімізації поширення інфекційного захворювання  COVID-19, тощо.

  1. Кореспонденція обласної ради

За звітний період до Івано-Франківської обласної ради надійшло 4062 документи від юридичних осіб, з них:

2300 – заяви, звернення від облдержадміністрації, обласних рад, політичних, громадських організацій, запити депутатів обласної ради, постійних комісій, депутатських фракцій, груп;

584 – від районних, міських, селищних та сільських рад, територіальних громад;

325 – з обласних установ, організацій, об’єднань та підприємств області;

170 – з інших державних установ та організацій, загальнонаціональних громадських об’єднань, обласних підрозділів та організацій центральних органів влади, посольств та консульств інших держав;

90 – із судових органів, прокуратури, СБУ, структурних підрозділів Національної поліції України в області, Антимонопольного комітету України;

105 – з Офісу Президента України, Кабінету Міністрів України та міністерств України;

131 – від вищих, середніх спеціальних навчальних закладів, шкіл, проєктних інститутів та інших освітніх закладів;

66 – від комунальних підприємств обласної ради;

76 – із лікувальних, санітарно-епідеміологічних та санаторно-курортних закладів області;

45 – з Верховної Ради України та комітетів Верховної Ради України;

20 – від народних депутатів України;

35 – від релігійних громад, духовних семінарій, монастирів, консисторій;

28 – з Івано-Франківського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки та військових частин;

25 – з редакцій газет, журналів, видавництв, телебачення, радіомовлення;

18 – від установ та організацій сфери культури області;

18 – від спортивних установ та організацій;

15 – з галузевих профспілкових комітетів;

11 – з Асоціації місцевих і регіональних влад України та інших організацій.

Із вхідної кореспонденції 2231 лист склали звернення, запити, заяви інших обласних рад, облдержадміністрації, депутатів обласної ради, політичних партій та громадських організацій з організаційної та інформаційно-аналітичної роботи;  810 – з питань фінансування, бюджету, надходження податків; 167 – з питань нагородження; 90 – з питань надання житлової площі та забезпечення приміщенням, управління майном, приватизації; 97 – запитів на публічну інформацію; 130 – щодо роботи структурних підрозділів Головного управління Національної поліції України в області, прокуратури, судів, органів Міністерства юстиції України, Антимонопольного комітету України; 80 – з питань охорони природи, екології, раціонального використання природних ре­сурсів, лісового і водного господарства; 110 – з питань транспорту і зв’язку; 62 – з питань проведення засідань, нарад, сесій, презентацій, семінарів, конференцій, конкурсів, виставок, акцій, форумів, фестивалів; 82 – з питань соціального захисту, пенсійного забезпечення населення; 51 – з питань охорони здоров’я; 43 – з питань капітального будівництва; 69 – з питань кадрової політики, зміни штатів, впорядкування заробітної плати, навчання; 40 – з питань земельних відносин та інші.

За звітний період від обласної ради відправлено 1253 листи.

 

  1. Звернення громадян

За період з 20.11.2020 року по 01.12.2021 року до обласної ради надійшло 1485 звернень жителів краю.

У зверненнях громадяни порушили 1497 питань, зокрема щодо:

– надання матеріальної допомоги для лікування, в тому числі складного оперативного лікування в науково-медичних закладах держави та інших питань соціального захисту (1349);

– агропромислового комплексу та земельних відносин (11);

– житлової політики (2);

– комунального і дорожнього господарства (21);

– транспорту і зв’язку (1);

– науки і освіти, сім’ї, дітей, молоді, фізичної культури і спорту (14);

– культури та культурної спадщини, туризму (14);

– охорони здоров’я (15);

– праці та заробітної плати (6);

– екології та природних ресурсів (11);

– забезпечення законності та охорони правопорядку (40);

– діяльності органів місцевого самоврядування та державної виконавчої  влади (4);

– діяльності об’єднань громадян, релігії та міжконфесійних відносин (2);

– інші (7).

За відповідний період проведено 12 засідань дорадчої комісії обласної ради  з питань виділення коштів на виконання депутатських повноважень з фонду голови обласної ради, на яких розглянуто 1292 заяви жителів області та виділено  3058000 (три мільйони п’ятдесят вісім тисяч) гривень. У тому числі проведено  5 засідань дорадчої комісії з питань виділення коштів на виконання депутатських повноважень з фонду голови обласної ради для надання адресної матеріальної допомоги учасникам АТО/ООС та членам їх сімей і виділено матеріальні допомоги на суму 590000 (п’ятсот дев’яносто тисяч) гривень.

Жодне звернення не залишилося без належного реагування.

  1. Участь у спартакіадах органів місцевого самоврядування

Івано-Франківська обласна рада восьмого демократичного скликання має усі підстави, щоб пишатися спортивними досягненнями та популяризацією здорового способу життя. Вже традиційно, як і в попередніх скликаннях, було ініційовано проведення обласної спартакіади серед депутатів рад усіх рівнів, яка проходить на базі Івано-Франківського фахового коледжу фізичного виховання Національного університету фізичного виховання і спорту України.

Представники депутатського корпусу органів місцевого самоврядування змагалися з таких видів спорту: волейбол, футзал, настільний теніс, шахи, шашки.

За результатами обласної спартакіади була сформована збірна команда депутатів місцевих рад Івано-Франківської області для участі у ІХ Всеукраїнській спартакіаді серед народних депутатів Верховної Ради України, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, об’єднаних територіальних громад, районних, міських (міст обласного значення), селищних та сільських рад, яка щороку проходить у місті Чорноморську Одеської області. Цьогоріч Прикарпаття на змаганнях представляли 23 депутати.

Упродовж п’яти днів ІХ Всеукраїнської спартакіади серед збірних команд  15 областей України йшла запекла боротьба за першість. Як і в попередні роки, збірна команда Прикарпаття в 2021 році здобула “золото”.

За весь період участі збірної команди депутатів Івано-Франківської області у Всеукраїнських спартакіадах Прикарпаття сім разів виборювало “золоті” медалі та один раз – “срібло”.

Основну кількість очок збірній принесли волейбольна та футзальна команди. Не програвши жодного матчу, прикарпатські волейболісти посіли першу сходинку п’єдесталу, водночас футзалісти вибороли “бронзу”, а за підсумками змагань в індивідуальних видах спорту на рахунку прикарпатських обранців дві “золоті” та одна “бронзова” медалі.

Звернення громадян
Розпорядник інформації
Івано-Франківська обласна рада (вул. Грушевського, 21, м.Івано-Франківськ, 76004)
Кому
голові Івано-Франківської обласної ради О.Сичу
[contact-form-7 id="341" title="Контактна форма 1"]