Про стан виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ області


УКРАЇНА
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Сьоме демократичне скликання
(Тридцята сесія)

РІШЕННЯ

 

від 20.09.2019. № 1176-30/2019
м. Івано-Франківськ

Про стан виплати заробітної
плати працівникам бюджетних
установ області

 

Керуючись статтею 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” обласна рада

вирішила:

  1. Інформацію обласної державної адміністрації про стан виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ області взяти до уваги.
  2. Звернутися до Голови Верховної Ради України Д. Разумкова, Прем’єр-міністра України О. Гончарука та Міністра охорони здоров’я України
    З. Скалецької стосовно забезпечення коштами на виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ, що фінансуються з місцевих бюджетів області (звернення додається).
  3. Рекомендувати головам районних державних адміністрацій, головам районних рад, міським головам міст обласного значення вжити всіх необхідних заходів щодо оптимізації видатків місцевих бюджетів, спрямування нерозподілених вільних залишків коштів загального фонду, які склалися станом на 01.01.2019 року, та коштів від перевиконання місцевих бюджетів за відповідні звітні періоди, в першу чергу на виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ, не допустивши виникнення простроченої кредиторської заборгованості.
  4. Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника голови обласної ради В. Гладія і постійні комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів та податків (М. Палійчук), з питань охорони здоров’я та соціальної політики (М. Піцуряк) та з питань гуманітарної політики та свободи слова (Ю. Черневий).

 

Голова обласної ради                                                                     Олександр Сич


Додаток
до рішення обласної ради
від 20.09.2019. № 1176-30/2019

Голові Верховної Ради України
Д. Разумкову

Прем’єр-міністру України
О. Гончаруку

Міністру охорони здоров’я України
З. Скалецькій

 

ЗВЕРНЕННЯ

Ми, депутати обласної ради, стурбовані ситуацією, що склалася в області із забезпеченістю коштів на виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ, які фінансуються з місцевих бюджетів Івано-Франківської області.

В першу чергу це стосується закладів освіти та охорони здоров’я, які фінансуються за рахунок коштів освітньої та медичної субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам.

Слід зазначити, що в Івано-Франківській області у 2019 році налічується 50 місцевих бюджетів, які мають прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом, з них до складу 22 місцевих бюджетів входять населені пункти, яким надано статус гірських та високогірних.

Географічні особливості зазначених територій вимагають утримання відповідної мережі об’єктів соціально-культурної сфери, що створює додаткове фінансове навантаження на відповідні місцеві бюджети, але не забезпечує необхідним фінансовим ресурсом на виплату заробітної плати працівникам бюджетної сфери.

В цілому по області у 2019 році розрахунковий обсяг незабезпеченості бюджетними призначеннями на оплату праці працівників бюджетних установ, з урахуванням проведених протягом року заходів з оптимізації видатків, орієнтовно складе 325,0 млн. гривень, в тому числі тих, які фінансуються за рахунок коштів медичної субвенції – 157,8 млн. гривень, освітньої субвенції – 96,5 млн. гривень.

Станом на 04.09.2019 року критичною є ситуація із протермінуванням виплати заробітної плати в закладах  охорони здоров’я області,
зокрема: м. Івано-Франківська – 20835,6 тис. грн.; м. Бурштина – 1072,3 тис. грн.; Богородчанського району – 1586,3 тис. грн.; Коломийського району – 2116,8 тис. грн.; Косівського району – 3525,4 тис. грн.; Рогатинського району – 1093,2 тис. грн.; Тлумацького району – 1466,1 тис. грн.; Яблунівської  ОТГ – 293,9 тис. грн.

З метою тимчасового врегулювання ситуації з початку року на вказану мету додатково спрямовано за рахунок власних фінансових ресурсів місцевих бюджетів різних рівнів близько 150,0 млн. гривень.

Проте, станом на 01.09.2019 року обсяг кредиторської заборгованості із виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ складав 176,2 млн. гривень, в тому числі термін виплати якої минув –  55,5 млн. гривень.

Така ситуація призводить до несвоєчасної сплати обов’язкових податкових платежів, працівники не отримують у встановлений законодавством термін заробітну плату, за що органи фіскальної служби, управління  Держпраці накладають штрафні санкції, управлінням Державної казначейської служби блокуються рахунки бюджетних установ.

В рамках медичної реформи заклади охорони здоров’я вторинного рівня  проходять процес перетворення у комунальні некомерційні підприємства, а наведені вище проблеми з фінансуванням практично унеможливлюють для багатьох із них своєчасно розпочати процес реформування.

Дана проблема існує протягом останніх десятиліть, однак  в кінці  кожного  року вона  вирішувалась.

У разі невирішення питання забезпечення коштами у жовтні-грудні 2019 року існує реальна можливість колапсу у функціонуванні закладів охорони здоров’я області, що може призвести до соціального вибуху як серед населення так і серед працівників медичних закладів.

З урахуванням зазначеного, просимо переглянути показники державного бюджету України, як це передбачено п. 17 Прикінцевих положень Закону України “Про Державний бюджет України на 2019 рік”, в частині збільшення обсягів освітньої та медичної субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам та при його розподілі врахувати потребу в сумі 254,3 млн. гривень для Івано-Франківської області.

Прийнято на  тридцятій сесії
Івано-Франківської обласної ради
сьомого демократичного скликання
двадцятого вересня 2019 року

Звернення громадян
Розпорядник інформації
Івано-Франківська обласна рада (вул. Грушевського, 21, м.Івано-Франківськ, 76004)
Кому
голові Івано-Франківської обласної ради О.Сичу
[contact-form-7 id="341" title="Контактна форма 1"]